Skocz do zawartości

Morel vs Focal vs Audio System


JWSP129
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dokładnie taki sam dylemat. Ciachnąć rudą, czarną czy blondynkę?

Taka metafora dla zrozumienia jakie pytanie zadałeś. Każdy typ ma tu swoich zwolenników a to ma grać w twoim aucie i podobać się tobie. Mamy zgadnąć który z tych zestawów spodoba Ci się najbardziej? Daj jakąś wskazówkę jakie masz preferencje brzmieniowe to będzie nam łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, mam teraz zestaw na przodzie Audio System X165EM V2 , Sub Audio System HX12" SQ , Wzmak Audio System X170.4.

 

Chciałbym coś zmienić na przodzie, wysokie tony bardzo mi odpowiadają i niskie też. Natomiast średnie nie mają fajnego kicka i wydaje mi się, że też nie mają dobrej dynamiki. Nie chce też z tego zestawu zrobić jakiegoś CA do łupania pod remiza. Zauważyłem też że te AS na przodzie przy cichym graniu nie dają frajdy przy odsłuchu, lubią jak się podkręci :) muzyki słucham różnej , rap, hh, trap, metal, pop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć.

Sam wiele godzin spędziłem na czytaniu wszystkiego co jest w internecie stojąc przed tym samym wyborem i postawiłem na Morele... i do tej pory kombinuję (trzeci miesiąc) jak z nich wyciągnąć zadowalający dźwięk. Przy Twoich preferencjach, bez mocnego uzupełnienia niskich tonów będziesz zawiedziony. Przy słuchaniu rock'a (a słucham go mało, po prostu próbowałem kązdej możliwej muzyki, żeby spr pod czym zagrają akceptowalnie) jest ok, muzyka spod szyldu Car Audio też w miarę, ale hh, rap, reggeton zawód ogromny. Tweetery też tną po uszach. Zrobiłem nawet komory połączone z wytłumionymi drzwiami (wszystko szczelnie połączone i zamknięte), żeby dołożyć im litrów i dalej jest tak, że przez większość czasu mam odłączone. Dalej szukam. Nie odsłuchiwałem wcześniej nigdzie i teraz wiem, że szansa na to, że źle wybierzesz jest dużo większa niż, że przypadkiem będziesz zadowolony. Wzmacniacz Braun Power 80, który uchodzi za przyjemny i dość ciepły nic nie zmienił. Radio alpiny zamienione do odsłuchów na pionka i kenia trochę poprawiło, ale akurat jestem przyzwyczajony do innego dźwięku i też mi nie pasuje. Może przy okazji tego postu i mi ktoś pomoże jeżeli robię coś źle, bo w sumie też zaczynam. Jednak rady forumowiczów, żeby jechać gdzieś i samemu posłuchać nie biorą się znikąd. Myślę nad cięciem aktywnym, żeby ominąć zwrotnice, ale to chyba jazda nie na moim poziomie, chcociaż zbieram coraz więcej informacji. Podsumowując na razie wydałem na sam przód, wytłumienie, kable, bez radia około 1700 zł i wole jeździć w słuchawkach. Wiem, że może przesadzam, ale nie wiedziałem, że wydając taką kasę można się tak pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby znaleźć zestaw, który zagra jak tego ktoś oczekuje to trzeba się osłuchać u kogoś lub testować samemu co kosztuje. Trochę łatwiej jest z dsp- jeśli umie się go ustawić to można dostosować cięcia i poziomy głośności do swoich preferencji. Niestety ale zwrotnice morela mają mały zakres regulacji i Tw drze się nawet przy -2 dB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokie tony bardzo mi odpowiadają i niskie też. Natomiast średnie nie mają fajnego kicka i wydaje mi się, że też nie mają dobrej dynamiki

O,widzę że ktoś w końcu ma ten sam problem co ja.

Posiadam AS M165 Evo2

I nieważne jakie cięcia robie,zawsze gorzej wypada. Więc mam na off

 

I racja,dopiero ponad w polowie volum głośniki dają radość z sluchania,nizej to tylko wysokie ładnie graja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie taki sam dylemat. Ciachnąć rudą, czarną czy blondynkę?

Taka metafora dla zrozumienia jakie pytanie zadałeś. Każdy typ ma tu swoich zwolenników a to ma grać w twoim aucie i podobać się tobie. Mamy zgadnąć który z tych zestawów spodoba Ci się najbardziej? Daj jakąś wskazówkę jakie masz preferencje brzmieniowe to będzie nam łatwiej.

bierz każdą po kolei ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...