Skocz do zawartości

Pomoc w doborze radia do zestawu.


JWSP129
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

 

Posiadam zestaw CA :

 

Fabryczne Radio DVD90 Opel

Przód: Seria X165EM V2 AudioSystem

Subwoofer: HX 12" SQ AudioSystem w 34L zamkniętych

Wzmak : X170.4 AudioSystem

 

Moje pytanie jakie radio wybrać do takiego zestawu, wydaje mi się, że jakość zestawu jest ograniczona przez fabryczne radio. Pytanie jeszcze odnośnie skrzyni do woofera, zastanawiam się nad zmianą na 40l zamknięta bądź na 46 BR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum vkp masz porady jak wyprowadzić RCA z tego radia (niestety faktycznie najsłabszy element systemu), są również osoby które to robią jeśli nie masz umiejętności - to w przypadku kiedy musi zostać fabryczne radio z różnych powodów,

 

jeśli chcesz podmienić na inne to na "dzień dobry" potrzebny będzie moduł do sterowania z kierownicy (+ - 300PLN) pod dane radio które wybierzesz,

 

a na koniec polecam zajrzeć do odpowiedniego działu i przywitać się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o jakość samego dźwięku porównując te dwie jednostki. Kenwood z tego co czytałem też ma aktywna zwrotnice. Tak, chciałbym żeby to było 2 DIN, w miejsce Ori radia z Astry H, chodzi też jednak o aspekt wizualny, nie chce też żadnych dotykowych stacji multimedialnych, bo nie zniosę w aucie dwóch dużych wyświetlaczy.

 

Osobiście bardziej leży mi Kenwood,chciałbym jednak żeby lepiej to grało niż pod fabryka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymin89 co masz na myśli, że jeden pies? Słabe radia czy że jedno nie będzie odbiegać od drugiego? W stosunku do Opolskiego radia z 2005 r powinno być lepszym rozwiązaniem.

szymin89 co masz na myśli, że jeden pies? Słabe radia czy że jedno nie będzie odbiegać od drugiego? W stosunku do Oplowskiego radia z 2005 r powinno być lepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku nie będzie mocno się różnić, Alpina ma niby bardziej wyraziste wysokie tony. Osobiście nie porównywałem Kenwooda do Alpine- nie miałem ich jednocześnie. W starym samochodzie miałem kdc-x7200dab a w obecnym cde-193bt. Miałem za to porównanie do Renault Update List (zwykłe radio z CD) do cde-193bt i w tym wypadku faktycznie musiałem trochę podstroić system bo góra była trochę ostrawa. 

Myślę że możliwość rozwoju systemu jest warta dopłaty do Alpiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa różnica będzie jak system będzie dobrze zestrojony. Fabryczne radio ma znikome możliwości w porównaniu z podanymi radiami. Może być ze przez większe napięcie na rca wyciągniesz trochę więcej na głośności i czułość wzmacniacza będzie ustawiona niżej co może skutkować mniejszymi zniekształceniami/ szumami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby DMX520BTS, ewentualnie wogole pytam czy jest brać wartość napięcia 4V jako czynnik przy wyborze radia? Idąc tym tropem tak na prawdę nie chcąc stacji multimedialnej musiałbym postawić na jakieś radio 1 din, bo chyba nic sensownego nie ma. Czy brać ta Alpine W296BT mimo że ma 2V na RCA ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIONEER DEH-S520BT - odradzam. Miałem MVH S520BT, czyli to samo tylko bez płyty podłączone w trybie zwrotki aktywnej (network). Coś mi nie leżało w brzmieniu, zwłaszcza na dole. Było jakoś tak płytko i pudełkowato. Przerzuciłem kilka subów bo myślałem że tam jest problem ale nie pomogło. W końcu zmieniłem na Alpine ute92bt i poczułem się jakbym wymienił cały system na lepszy. 

Odnośnie głośników akurat mam na przodzie HX165SQ i mogę szczerze polecić, ale nie porównam bo nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...