Skocz do zawartości

Dobór subwoofera do Volvo V70II- potrzebna pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem JL 10W1v2-4. Zamontowałem w miejsce 10W0 i jest dobrze. Wzmacniacz radzi sobie dobrze z tym głośnikiem. Nie ma remizowego łupania. Miałem na oku Rockforda Fosgate P2D4 10  2x4 omy. Myślałem żeby go spiąć w 2omy ale JL10W1 mi wystarczyz tego co widzę.

 Znalazłem uniwersalny ( czyli Volvo przed i poliftowe 1999-2007)  interfejs CAN do sterowania radia z kierownicy o nazwie Autoleads CP2-VO53. Kto ma volvo V70 poliftowe ten wie jak upierdliwe jest wyciągnięcie sygnałów z CAN w tej wersji auta. Okres oczekiwania to 21dni. Jak cena będzie akceptowalna to chyba zakupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że interfejs jest dostępny w Polsce, zakupiłem. Wykonany solidnie, w zestawie wszystkie wiązki i wtyki do radia i fabrycznej instalacji. Dodatkowo można zaprogramować 4 funkcje wywoływane długim przyciśnięciem każdego z czterech przycisków na kierownicy. Programowanie odbywa się z poziomu PC za pomocą mini USB w interfejsie. Wg producenta interfejs potrafi obsłużyć do 4000 różnych modeli aut.  Przy okazji grzebania w instalacji auta zmienię radio na AVH-Z5200DAB. I tyle będze chyba zmian audio w moim samochodzie.

post-26842-0-25511300-1611690333_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem radio na Z5200DAB, podłączyłem interfejs sterowania z kierownicy, jutro jeszcze tylko regulacja gainów i to w zasadzie tyle.

 Dla zainteresowanych podłączeniem sterowania z kierownicy: Interfejs to Autoleads CP2 VO53.   Sam interfejs  CP 2 jest w zasadzie uniwersalny natomiast wersje różnią się wtykami  dedykowanymi do danego auta ( tak wynika z tego co udało mi sie wyczytać w niecie). Urządzenie działa od razu po podłaczeniu. Można pobrać aplikację ControlPro ze strony producenta która po podaniu marki auta i radia pokazuje sposób ustawienia DIP-ów i sposób podłączenia do instalacji samochodu. 

 Moduł zakupiłem w centrumaudio ( nie reklamuję tej firmy, nie jestem z nią w żaden sposób powiazany- podaję informację żeby zaoszczędzić szukania innym osobom)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...