Skocz do zawartości

Zwrotnice z Audio System HX165 Dust- Jak podłączyć w Bi-Amp


wwa00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przecięcia kilku ścieżek nie da rady. 

 

 

BTW.

 

Masz już wybrane preferowane ustawienia zworek, czy dopiero będziesz testował ?

 

 

EDIT

 

Chyba, że masę dla tweetera podłączysz całkiem poza zwrotnicą to wtedy da radę bez cięcia ścieżek.

 

Niskotonowy podłączasz normalnie do dedykowanych wyjść ( WF + i WF - ) i zasilasz go normalnie z wejścia zwrotnicy ( IN +  i IN - ).

 

Wyciągasz wszystkie 3 zworki od kondensatorów ( 3,9uF; 2,7uF; 1,5uF ).

 

Tweeter masa bezpośrednio ze wzmacniacza (z kanału dla tweetear, z pominięciem zwrotnicy ), + tweetera do dedykowanego wyjścia na zwrotnicy ( TW+ ) a sygnał + z wyjścia wzmacniacza ( kanału dla tweetera ) podłączasz do jednej z nóżek zworek od odpowiednich kondensatorów: ( patrząc na zdjęcie od strony elementów --> 3,9uF - lewa nóżka,  2,7uF - górna nóżka, 1,5uF dolna nóżka ). 

Jeśli będziesz potrzebował użyć więcej niż jednego na raz kondensatora ( czyli odpowiednik wetknięcia dwóch lub trzech zworek ) to musisz podawać + wzmaka ( z kanału zasilającego tweeter ) do dwóch lub trzech nóżek ( wg powyższej rozpiski ) jednocześnie. Zworki od rezystorów 1R; 1,5R; 2,2R działają normalnie.

 

EDIT 2

 

Powyższe rozwiązanie jednak nie zadziała bez przecięcia ścieżki wspólnej masy od mniejszej cewki ( górna nóżka ) i dolutowaniu tam masy kanału zasilającej tweeter ( tej podłączonej poza zwrotnicą ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przecięcia kilku ścieżek nie da rady.

 

 

BTW.

 

Masz już wybrane preferowane ustawienia zworek, czy dopiero będziesz testował ?

Jeszcze nie bo prawdopodobnie będzie inny wzmacniacz.

 

W Tempo Ultra wystarczyło wyciągnąć kondensator i wpiąć w kabel plusowy.

Tutaj ewentualnie nie mógłbym zrobić tak samo? Przykładowo kondensator 3.9uF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mój błąd - nie zadziała  :wsciekly:       ... umknęła mi ta mniejsza cewka, która jest na stałe podłączona do wspólnej masy. Jednak bez cięcia ścieżek się nie obejdzie ( dodałem info w tamtym poście, żeby ktoś tak nie podłączył nie czytając dalej tematu ).

 

 

Ale przy normalnym zasilaniu ( nie bi-amp ) przy wyjętych 3 zworkach od kondensatorów 3,9uF; 2,7uF i 1,5uF tweeter nie powinien grać ( chyba, że jestem całkiem ślepy i czegoś nie widzę na tej płytce )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z płytki wygląda, że po wyjęciu zworek od kondów tweeter nie dostaje żadnego sygnału więc grać nie powinien. Jedyne co mi przychodzi do głowy to indukowanie się sygnału między duża i małą cewką ( choć przy odłączonym wooferze to prąd w dużej cewce też jest bardzo mały )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Podepnę się pod temat. A jeżeli przecięcie ścieżek to w jaki sposób ?  Domyślam się, że jakimś narzędziem (uprzedzając złośliwców i żartownisiów) ale które i w którym miejscu. No i jak potem podpinać przetworniki ?

Albo inaczej - czy byłby ktoś tak uczynny i uprzejmy i zobrazował/opisał jak to zrobić w wersji dla elemelka. Zrealizować będę potrafił (bo ręce sprawne) jeśli instrukcja będzie odpowiednio klarowna dla wykonawcy o poziomie zaawansowania = wiem jak się nazywają te wszystkie elementy na płytce ale jakie jest zadanie każdego z nich w tym układzie - już nie.

 

A i nasuwa się pytanie czy zabieg ten pozwoli dalej na wykorzystanie tych zwrotnic ze zróżnicowaniem wariantów ustawień ?

 

A gdyby ktoś był - dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...