Skocz do zawartości

Woofery 200 mm


tomi62
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od siebie polecę serię Revelator od Scan Speak, np. ten model Scan-Speak 22W/4851T00. Sam mam taki, tylko, że wersja 26cm.

Podobno SB Acoustics z serii Satori też ma fajne głośniki, ale nie miałem okazji słuchać. Np. ten model SB Acoustics Satori MW19P-4 7.5".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecę serię Revelator od Scan Speak, np. ten model Scan-Speak 22W/4851T00. Sam mam taki, tylko, że wersja 26cm.

Podobno SB Acoustics z serii Satori też ma fajne głośniki, ale nie miałem okazji słuchać. Np. ten model SB Acoustics Satori MW19P-4 7.5".

26W masz zamontowane w drzwiach???  :szok:

 

Ani 22W, ani MW19P-4 nie zagra dobrze w pełnych drzwiach.

Oba dedykowane są do obudów BR i wymagają litrażu odpowiednio ok. 48 l i 15 l.

Poza tym to nie są głośniki dedykowane do CA - mają memebrany z papieru niezabezpieczonego przed wpływem wilgoci.

Ale i tak ich parametry T/S dyskwalifikują je do zastosowania w pełnych drzwiach samochodu.

 

Ostatecznie można by dać w komory zamknięte, ale 22W w CL wymaga 12-14 l, a MW19p-4 ok. 8-9 l.

Więc można by dać w komorę MW19P-4..., no chyba, że ktoś może sobie pozwolić na komory 14 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26W masz zamontowane w drzwiach??? :szok:

 

Ani 22W, ani MW19P-4 nie zagra dobrze w pełnych drzwiach.

Oba dedykowane są do obudów BR i wymagają litrażu odpowiednio ok. 48 l i 15 l.

Poza tym to nie są głośniki dedykowane do CA - mają memebrany z papieru niezabezpieczonego przed wpływem wilgoci.

Ale i tak ich parametry T/S dyskwalifikują je do zastosowania w pełnych drzwiach samochodu.

 

Ostatecznie można by dać w komory zamknięte, ale 22W w CL wymaga 12-14 l, a MW19p-4 ok. 8-9 l.

Więc można by dać w komorę MW19P-4..., no chyba, że ktoś może sobie pozwolić na komory 14 l.

Te moje woofery też są dedykowane do BR a są to najlepsze woofery jakie do tej pory miałem do 3 way i do pełnych drzwi a miałem m.in: DLS UP6i, DLS R6A, Dego Master, Brax Matrix 6.1PP, STX 18cm, Scan Speak Revelator 15W oraz 18W, Brax TT1.

 

Są ze wszystkich w/w najlepiej grające basem/kickiem, dobre wypełnienie i dociążenie, najniższe zejście, wysoka szczegółowość i różnorodność, szybkość, największa wytrzymałość mocowa, najgłośniejsze itp. Drugie w kolejności "najlepszosci" w pełnych drzwiach to Revelatory 18W. Ale to tylko moje doświadczenia. Pewnie w BR zagrałyby jeszcze lepiej.

 

Te które podałem to akurat wersje z aluminiową membraną. Natomiast wiele było montowanych w autach Revelatorow 15W i 18W z papierową membraną i nie słyszałem aby coś się komukolwiek kiedykolwiek z nimi stało :-) Ale masz rację, że są bardziej podatne na wilgoć.

 

Nie wiem jak do końca traktować drzwi w aucie, kiedyś słyszałem o teorii, że to trochę komora z otworem stratnym. Czy to jest bardziej jak zamknięta czy jak BR to nie potrafię odpowiedzieć.

 

Revelator 26W w drzwiach.

post-3529-0-32261500-1604427186_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmita jesteś :D. Subwoofery w drzwiach  :wink:

Jeśli to gra, to SZACUN.

 

Z wooferami w pełnych drzwiach to loteria. Sam to też przerabiałem, te same woofery w jednych drzwiach grają lepiej w innych gorzej.

Drzwi samochodowe to na pewno nie BR. Obudowa BR to szczelna skrzynka, z portem lub portami o określonej długości i przekroju., itd.

Na pomiarze impedancji wooferów zamontowanych w drzwiach nigdy nie wychodzą dwa piki rezonansowe tak jak to jest w obudowie BR.

 

A drzwi, to diabli wiedzą co to jest. W zasadzie to taka nieszczelna obudowa zamknięta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obecnie przesiadłem się do VW caddy i  najchętniej bym zainstalował głośniki 200 mm w drzwiach, ale nie wiem jakie może jakieś propozycje z waszej strony.

A może taki secik Ci wystarczy? https://www.audio-system.de/wp-content/uploads/2020/10/MFIT-VW-T5-EVO2.pdf

Ten woofer AX08 ma parametry kwalifikujące do grania w pełnych drzwiach https://www.audio-system.de/wp-content/uploads/2020/03/Manual-AX08-FLAT-EVO.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pomiarze impedancji wooferów zamontowanych w drzwiach nigdy nie wychodzą dwa piki rezonansowe tak jak to jest w obudowie BR.

Jak miałem jeszcze BR w drzwiach to mi wyszedł pomiar jak na zdjęciu z dwoma pikami, więc w sumie nie wiem, bo ten BR nie pracował tak jak powinien i go zlikwidowałem.

post-3529-0-24618600-1604518150_thumb.jpg

post-3529-0-55607400-1604518172_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...