Skocz do zawartości

Wybór sprzętu i ogólne rady


ArteK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zmodernizować sprzęt grający w moim aucie.

 

Zacznę od tego, że obecnie w aucie gra radio Alpine CDE-9827RR, z przodu jakieś głośniki Magnata i z tyłu w półce także - nie podaje szczegółów bo i tak niedługo pójdą w odstawkę. Chciałbym coś ładnie grającego z przodu i w przyszłości coś co zagraci mi bagażnik ale odwdzięczy się "masując mi plecy". Stety bądź niestety poczyniłem już pewne kroki mające na celu umilić mi jazdę i zakupiłem zestaw u-DIMENSION EL-6 COMP oraz mam w planach zakup wzmacniacza u-DIMENSION Glow 4075 v.2. Nic nie zostało jeszcze zamontowane bo nie ma jeszcze wszystkich gratów. Oczywiście zanim wszystko zagra w aucie to przyjdzie czas na wygłuszenie drzwi.

 

Słucham różnej muzyki - ogólnie wszystko co wpadnie mi w ucho, niezależnie od gatunku - hip hop, muzyka klasyczna, techno, trance, rock, disco, pop... Nie jestem żadnym audiofilem, chciałbym aby zakupiony sprzęt grał czysto i możliwie głośno(jak to ktoś tutaj napisał "muzyka słuchana cicho traci na wartości").

 

Z rzeczy które dam rade kupić w najbliższym czasie zostało mi radio, chciałbym na ten cel przeznaczyć około 800zł. Wiem, że tu większość ludzi patrzy na to jak sprzęt gra ale chciałbym aby moje radio też jakoś wyglądało(choć nie jest to priorytet). Nie mam zielonego pojęcia na co się zdecyować, marka jest mi raczej obojętna, coś co będzie komponowało się w całość z wyżej wymienionym sprzętem i planami. Jeśli to możliwe to chciałbym aby radio miało możliwość odczytu kart sd bądź pamięci flash(popularne pendrive'y), a także opcjonalnie pilota - priorytetem jest jakość sprzętu. Inna sprawa to chciałbym póki co podłączyć głośniki i wzmaka i przez jakiś czas słuchać muzyki na obecnym radiu, czy może lepiej zamontować wszystko razem? Wolałbym aby radio było nowe ale jestem skłonny zmienić ten warunek jeśli pomoże to w polepszeniu przyszłego odsłuchu. Zaznaczam, że najchętnej radio kupiłbym dopiero za miesiąc(wtedy będę dysponował gotówką).

 

P.S. "Masując mi plecy" celowo jest napisane w cudzysłowiu, chcę dobrze słyszeć muzykę w środku auta a nie na zewnątrz.

 

Będę wdzięczny za wszelkie pomocne rady, opinie i wskazówki. Mam nadzieję, że określiłem możliwie dokładnie moje wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArteK, W dobrym kierunku zmierzasz i w miarę sensownie piszesz

 

1. Jakie masz auto ?

 

u-DIMENSION EL-6 COMP oraz mam w planach zakup wzmacniacza u-DIMENSION Glow 4075 v.2

 

Klocki dobre, jak razem zagrają nie wiem nie słuchałem.

Nie myślałeś może nad dwukanałówka na przód ? Jakiś fajny używana old sholowy wzmak ?

Do tego mono lub druga dwukanałówka w mostku na suba ? W takim zestawieniu mamy dużo więcej opcji do wyboru odnośnie suba.

 

Dobra poukładajmy to wszystko do kupy

 

Radio masz Alpine CDE-9827RR chcesz zmienić na coś do 800zł i ma wyglądać...Popatrz na alle co Ci się podoba tak dla oka a my postaramy się zaproponować parę fajnie grających klocków, które dobrze było by odsłuchać przed zakupem :)

 

zakupiłem zestaw u-DIMENSION EL-6 COMP

Ok, więc przód mamy. Jak piszesz bez wygłuszonych drzwi nie wsadzaj tego

 

glow'a jeszcze nie zakupiłeś, więc ile masz kasy na wzmak dla przodów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki dobre, jak razem zagrają nie wiem nie słuchałem.

 

Jak dla mnie bardzo średnio, Glow jest warty pieniędzy, które kosztuje moim zdaniem. Pod ESX'em Q302 El Compy dopiero odetchnęły. Jeżeli chodzi o zestawik polecam na początek, ale radziłbym się rozejrzeć za innym napędem. Co do radyjka to za tą kwotę ja bym radził cos ze starych dobrych Alpine, raczej coś z klasy referencyjnej, ja bym się pokusił o tego Kenia XXV Anniversary, podobno bardzo fajne radyjko, noi już klasa :) Wszelkie bajery w radiu bym sobie darował, tak naprawdę one wcale nie są bajeranckie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem :-).

 

Auto z podpisu, czyli Seat Ibiza GT, rocznk 1998 ;-).

 

Jesli chodzi o kwestię wyboru wzmacniacza to zasugerowałem się radą znajomego, który polecił zakup jakiegoś 4-kanałowego co by zasilić przód i w przyszłości na mostku suba. Tak jak pisałem nie za bradzo jestem w temacie jeśli chodzi o CA więc nie wiem czy 1x4-kanały będzie lepsze od 2x2kanały(bądź mono jako drugi).

 

Jesli chodzi o fundusze to chciałbym się zamknąć w 800zł na zakup wzmacniacza(y), chyba że teraz okroilibyśmy troche budżet, kupiłbym coś dla zestawu z przodu a potem dokupił drugi wzmak jak już bym skrzynkę chciał wkładać? Nie chcę niczego spartaczyć, chciałbym dokonać właściwego wyboru. Jest więc coś co odpowiednio zasili zestaw przedni do kwoty powiedzmy 400zł, ostatecznie 500zł? Glowa właściwie już prawie zakupiłem(z resztą od kolegi z tego forum, jeszcze nie dogadaliśmy szczegółów, pisał że ma drugiego kupca więc w razie czego chyba nie będzie problemów). Skoro 2x wzmak będzie lepszy niż 1 to mogę się skusić, tylko podpowiedźcie czym się zainteresować?

 

Jeśli chodzi o radio to porozglądam się, póki co oglądałem Alpine z serii CDA i widzę, że w kwocie jaką dysponuje(mowa o nowym radiu) to pilot może i będzie ale o sd czy usb mogę zapomnieć, no to zapominam :-). Dobra, zostaje tylko wybrać coś z niebieskim podświetleniem, no i może skusze się na coś używanego.

 

Coś takiego by pasowało: Alpine CDA-9835 R?

 

Drzwi będą wygłuszone na pewno :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u-DIMENSION EL-6 COMP oraz mam w planach zakup wzmacniacza u-DIMENSION Glow 4075 v.2

 

Klocki dobre, jak razem zagrają nie wiem nie słuchałem.

 

Dokładnie taki zestaw miałem a autku zanim kupiłem Macromy na przód. Jak dla mnie grało to bardzo fajnie - Elementy w zasadzie były moimi pierwszymi głośnikami zasilanymi wzmakiem (do tego w wygłuszonych drzwiach) - także w porównaniu do tego co było wcześniej (jakieś Blaupunkty odseparowane pędzone radiem) to była wielka różnica :)

 

Myślę, że jak na początek zabawy w CA to całkiem fajny zestawik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zostanę przy tym co chciałem kupić od samego początku, czyli El-6 COMP i Glow 4075 v.2. Za miesiąc bądź chwile później dokupię jakieś fajne radyjko i myślę, że się nie zawiodę.

 

Proszę tylko o doradzenie na co zwracać uwagę przy kupnie radia - jakie funkcje będą przydatne podczas użytkowania takiego zestawu. Najbardziej skłaniałbym się ku Alpine serii CDA bo podoba mi się design i możliwości też chyba są. Niestety jest tyle modeli, że ciężko się połapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zostanę przy tym co chciałem kupić od samego początku, czyli El-6 COMP i Glow 4075 v.2. Za miesiąc bądź chwile Proszę tylko o doradzenie na co zwracać uwagę przy kupnie radia

4V lub więcej -> napięcie przed wyjściem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio już wybrałem, nie zdradzę póki co jaki model ale mam nadzieję, że będę zadowolony :) .

 

Czekam teraz aż wszystko do mnie przyjdzie i już niedługo mam nadzieję będę mógł się cieszyć słuchaniem muzyki w aucie.

 

Fahoo, udzielasz się forum Ibizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArteK, tak udzielam się ale zalezy o które ci chodzi, bo jest kilka ,jestem tu http://seat-ibiza.pl ,no i działam na www.vwgolf.pl

Gdy bedziesz wytłumial drzwi zwróc uwage na linki od szyb i dyndające się przewody od el.lusterek u mnie to brzęczało i musiałem rozklejać maty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla, poczytaj dział techniczny ....

 

Tutaj piszesz w dziale CA i wprowadzasz niejako w błąd , że na golfie również pisujesz w CA ... no chociaż faktycznie nie piszesz że działasz na CA :rotfl: ale tak to odebrałem ... inni pewnie też :hyhy:

 

PS: na techniczny na golfie nawet się nie zapuszczam , bo mi to niepotrzebne ...golfik żony w ogóle się nie psuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...