Skocz do zawartości

Dołożenie Subwoofera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jakiś czas temu zmajstrowałem swoje pierwsze car audio i zestaw nie gra tak jak oczekiwałem .. chcę dołożyć jakiś mały subwoofer by za dużo miejsca nie zajmował w bagażniku i teraz rodzi się pytanie czy ten z linku https://allegro.pl/oferta/subwoofer-vw-transporter-t5-hertz-es200-5-600w-8504703270 jest coś wart  ? czy może taki wynalazek  https://allegro.pl/oferta/pioneer-ts-wx130ea-subwoofer-aktywny-pod-siedzenie-7626034999 ?nie zależy mi na jakimś mega dudnieniu by cała klapa bagażnika wpadała w rezonans ..

Samochód to Bmw e46, sprzęt na tą chwilę który mam zamontowany to z przodu Hertz Dcx165.3 (oczywiście zamontowane na dystansie i drzwi + boczek wygłuszony mata butylową i pianką ) z tyłu w półce Jbl stage 2 i połączony przód z tyłem równolegle do wzmacniacza JVC ks-ax204 , radio (ISUDAR) chińczyk z alixpress 2 din .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu paru tematów postanowiłem wyrzucić z przodu te hertz'e dcx165.3 i na ich miejsce zamontowałem Morel maximo a do tyłu na półkę  te hertze .. i teraz mam pytanko do was panowie.. czy te morele które są z przodu mogę podłączyć pod wzmacniacz w ,,mostek'' ? Hertze w tylnej półce napędzało by wtedy radio skręcone na minimum byle coś tam grały.. Specyfikacja wzmacniacza: Moc wyjściowa RMS: 40W x 4 przy 4 Ohm, 60Wx 4 przy 2 Ohm, 120W x 2 przy 4 Ohm, zmostkowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do subwoofera, ja mam MB Quart QB201A i powiem ci że gra to zadziwiająco dobrze. Bass jest czysty, schodzi nisko, nie ma żadnego charczenia czy warczenia, idealny do uzupełnienia niskich tonów, potrafi też potrząsnąć lusterkami, a i najważniejsze nie zajmuje połowy bagażnika, możesz go umieścić nawet w kabinie i niekoniecznie pod siedzeniem. Co do mostka, hmm... W tym przypadku nie chodzi o moc (nawet lepiej że nieco większa), a o odtwarzanie dźwięku stereofonicznego, w którym z lewego głośnika leci inny dźwięk a w prawym inny. Nie wiem jak to będzie grało gdy podłączysz lewy i prawy kanał do jednego głośnika, ale może ktoś mądrzejszy się wypowie na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...