Skocz do zawartości

High Level input accord 8gen z premium audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie otóż niedawno zmieniłem auto I z racji tego że audio jest kiepskie chce podłączyć wzmacniacz po wejściu wysokiego poziomu. Tylko nie wiem jak się wpiac kablami przed czy za fabrycznym wzmacniaczem. I jak to będzie z jakością. Wzmacniacz jaki posiadam to audison av5.1k z wejściem hi input. Wyciąganie rca z radia narazie odpada bo nie ma mnie w PL. I jak ktoś by miał schemat tego oryginalnego wzmacniacza to też bym prosił. Z góry dzięki I pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wzmacniaczem masz sygnał dodatkowo przez niego zniekształcony, dlatego warto go ominąć. Trzeba zobaczyć jaki sygnał do niego idzie, możliwe ze jest niskiego poziomu i wepniesz się w RCA. Podepnij głośnik pomiędzy radiem a wzmacniaczem, tak najłatwiej sprawdzić jeśli nie dokopiesz się do takich informacji w necie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy ten typ radia występował też bez wzmacniacza ( stawiam, że tak, bo to powszechna praktyka producentów samochodów ), bo sygnał między radiem a wzmakiem wygląda na symetryczny ( czyli taki jak na wyjściu z końcówki mocy ). Oznacza to, że nie da się tu podpiąć RCA, ale trzeba by zmierzyć ( nawet zwykłym woltomierzem ) napięcia względem masy na wyjściach radia oznaczonych A18, A19, A22, A23 - jeśli są w okolicach 5-7 V to spróbowałbym tam podłączyć wejście Hi-input Audisona ( A18 i A19 na prawy kanał,  A22, A23 na lewy kanał ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...