Skocz do zawartości

Kompletowanie zestawu w sumie okolo 10-12k


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym skompletować cały zestaw.

Wszystko jest do wymiany, więc całkowity green field.

Założenia:

- wzmacniacz na calosc (9 glosników + sub) (proponowany HELIX V EIGHT DSP)

- przód (proponowane Helix C 6B + Helix C1 T) ale słyszałem dobre słowa na temat głośników Morel

- Zamknięta skrzynia 40-50l

- monoblok np. EXCURSION HXA-2K

- Głośnik sub z maks gł. montażową 14cm (znalazłem: Rockford Fosgate P3SD4-12, u-Dimension ProX-412) ale jestem otwarty na propozycje)

+ okablowanie/montaż/strojenie/pilot

 

Całość tak jak pisałem chcę się zmieścić do 10-12k brutto. Wszystko nowe. 

 

Będę wdzięczny za feedback/pomysły/inspiracje,

 

Pozdrawiam,

M

 

 

 

 

 

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego oczekujesz, ale za tą kasę możesz mieć kilka razy lepszy sprzęt niż to co podałeś, i nie jeden Ci to napisze, po co 9 głośników, jak wystarczy porządne drzwi zrobić +suby, czemu akurat sub z taką głębokością.

Na forum jest tyłu fachowców, więc oddał bym auto do kogoś takiego, szedł bym w używki z forumowych rąk zamiast nowego sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego oczekujesz, ale za tą kasę możesz mieć kilka razy lepszy sprzęt niż to co podałeś, i nie jeden Ci to napisze, po co 9 głośników, jak wystarczy porządne drzwi zrobić +suby, czemu akurat sub z taką głębokością.

Na forum jest tyłu fachowców, więc oddał bym auto do kogoś takiego, szedł bym w używki z forumowych rąk zamiast nowego sprzętu

Auto firmowe, więc jak nówka na fakturę, to odliczam 50% VAT i 19% dochodowego. Więc realnie jest o okolo 30% tansze niż kwota brutto + gwarancja to gwarancja. 

Nie znam się na tym, więc szukam kogoś na linii Katowice-Kraków-Rzeszów kto mi ogarnie kompleksowo temat i do którego zawsze będę mógł podjechać jak coś się stanie.

Dlatego myślę o salonie audio z dużym doświadczeniem (na ten moment znam 2 takie ESSA w Rzeszowie, i TeleRadioMan w KRK)

Ale...nie upieram się na ten moment i szukam informacji co można zrobić, jak zrobić itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od poszukania kogoś kto ma fajne audio w Twojej okolicy. Żeby posłuchać kilku zestawów i ukształtować swoje preferencje. Czy bardziej SQ czy ma grać głośno i mocno :)

yup! to dokładnie teraz robię, szukam kogoś w Krakowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim budżecie poszedł bym w coś takiego jakby miało być wszystko nowe. Reszta co zostanie przeznacz na montaż, wygluszenie, słupki itp. :)

 

Radio: Kenwood DMX-8019DABS. Alternatywnie jak radio ma być seryjne to jakiś procesor dźwięku.

Wzmacniacz: u-Dimension ProZ 4-110.

Przód: focal ps165f3. Alternatywnie wersję 2way jak nie chcesz mieć średniaka na słupku.

Sub: focal p25f, p30f lub audio system hx-10sq (hx-12sq)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helix V Eight - 4000pln

Helix C62B para - 1600pln

Helix C1T para - 1250pln

Excursion HXK 2A - 1050pln

Rockford Fosgate P3SD4-12 - 800pln

Skrzynka Basser 30L - 155pln

 

Suma: 8855pln

 

Przód aktywnie zajmie 4 wyjścia głośnikowe. Napisałeś że głośników 9 więc chyba jakiś centralny to łącznie 5 wyjść. W takiej sytuacji na tył dwa wyjscia plus jeden kanał wolny.

 

Zakładając budżet 10k zostaje 1145pln na głośnik centralny, głośniki na tył, materiały wygłuszeniowe, kable, bezpieczniki, dystanse plus sporo drobnicy.

 

Przyjmując górną granicę budżetu na 12k 2k zostają na montaż i strojenie 8-kanałowego systemu. Nawet jeśli to kwota wystaczająca (w co trochę wątpię) to np. zabudowa tweeterów w słupkach może być poza zasięgiem.

 

Dodatkowa mała uwaga dotycząca wooferów. Producent w ich specyfikacji podaje moc rms 150W a V Eight przy 4Ohm oddaje 75W na kanał.

 

Ten zestaw ktoś Ci doradził? Jakie były kryteria doboru tych klocków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie znajdź sobie dobrego instalatora, polecanego tutaj, który złoży Ci zestaw na wysokim poziomie, a dzięki jego wiedzy i doświadczeniu wszystko będzie że sobą grało, a na koniec zostanie perfekcyjnie wystrojone. Odpuść sobie samemu kierowanie zakupów, tematy który głośnik lepszy, itp. bo gra cały zestaw, jego montaż, zestrojenie i przede wszystkim koncept, a nie pojedyncze głośniki, czy wzmacniacze. Zauważ, że dostałeś tu porady co do sprzętu, a nie powiedziałeś jaki samochód, jakie drzwi, jaką zabudowa sprzętu, itp. itd. To chyba wiadomo już, że te porady to takie sobie gadanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...