Skocz do zawartości

Ustawienia SLOP przy HPF i LPF


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to MEX-GS820BT. HPF jest aktualnie na 80 Hz, LPF - 80 Hz, czasem zmieniane na 100 Hz. SLOP domyślnie tu i tu na 2. Do wyboru są pozycje 1,2,3. Najbardziej interesuje mnie SLOP czy zostawić go tak jak jest czy zmienić ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slope to jest nachylenie zbocza. Czyli jak bardzo wycisza się dźwięk od momentu ustawionej częstotliwości. Czyli jak masz HPF na 80Hz. To przy Slope na 1 masz przy następnej oktawie (63hz) o 6db ciszej. Dla 2 masz o 12db ciszej a przy 3 masz 18db ciszej. Musisz ustawić na słuch. Jak przód słaby to można dać wyższe slope. Albo czasami lepiej dać Frequency niżej ale z wyższym nachyleniem zbocza, 

 

Daj sobie LPF na 50Hz/ Slope 2

A głośniki przednie na 63Hz / Slope 3

 

Ewentualnie jak głośniki przednie słabe to HPF na 80hz/3 a sub na 63hz/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony ma 50/60/80/100 i 120 Hz.

 

Nie wiem skąd jest wspomniane 63Hz...

Oktawa.

Zakres 50Hz do 100Hz jest zakresem w obrębie oktawy.

1200Hz do 2400Hz też jest zakresem w obrębie oktawy.

Podwojenia zakresu liczone od zadanej częstotliwości.

Jak ma zadane 80Hz, to gdy "1" jest 6dB/oct, to przy 160Hz poziom będzie niższy o 6dB. Przy 320Hz będzie 12dB i.t.d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o książkowy środek oktawy :) Ogólnie masz rację. Z rozpędu pisałem :) Ale zasada działania jest taka że slope odpowiada spadkowi głośności o odpowiednio 6 / 12 / 18db przy następnej oktawie. 

 

1. 16Hz

2. 31,5 Hz

3. 63 Hz

4. 125Hz

5. 250Hz

itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy. No i włacha nawet w manualu nie jest sprecyzowane ile decybeli zawiera się w tym "1". Reasumując dla ludzika, który woli mocniejsze basy niż wyeksponowane wokale będzie dobrze tak jak jest ? Na przodzie są Audio Systemy X200, z tyłu sub Audio System R12 BR. Na jednym kawałku zauważyłem, że w pewnym momencie słychać dość znaczne ściszenie i nie żeby mi to jakoś bardzo przeszkadzało, bo tylko w tym jednym przypadku to się dzieje. Czy to ten slop robi robotę ? Myślałem, że może kiepska jakość nagrania, ale to wave. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...