Skocz do zawartości

Octavia 3 - pomoc w doborze zestawu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Na wstępie się przywitam - Cześć! :)  - forum anonimowo przeglądam i śledzę już od w zasadzie lat, ale jako, że nie miałem celu i potrzeby ti się nie zebrałem ani na komentowanie ani na pytanie, ale nadszedł wreszcie ten czas kiedy pojawił się cel ;)

 

W związku z czym od razu poproszę o pomoc.

 

Zabieram się powoli za zrobienie sobie nagłośnienie swojego samochodu - Octavia 3.

 

Mam już przygotowane maty, gąbki, kable głośnikowe 2,5mm2, kable sygnałowe RCA.

 

Pomysł - na początek tylko przód gdzie źródłem będzie oryginalne radio skody - Amundsen. Potem z czasem sub.

 

No i teraz pytanie - przy budżecie około 1500zł co polecilibyście na przód - wzmak + głośniki. Nowe czy używki nie ma znaczenia. Budżet można lekko naciągnąć.

 

Czytam posty i porady od dobrych 3 tygodni i mam większy ból głowy niż miałem zanim zacząłem czytać.

 

Muzyki słucham właściwie każdej w związku z czym zależy mi na maksymalnej neutralności czy jak kto woli uniwersalności.

 

Z góry dziękuję za wsparcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-way, mam świadomość że radio będzie ograniczać, ale ma być lepiej a nie zawodniczo ;) Brak RCA obsłużę albo konwerterem albo wzmakiem z odpowiednim wejściem

Tweetery planuję w ori miejscach ale chcę się pobawić z rzeźbą i ukierunkowaniem.

 

Dodam, że z wzmacniaczy myślałem o Audison LRx 4.300 albo U-Dimension Jr 4-300 - wyczytałem całkiem dobre opinie o tym sprzęcie a i budżetowo to się mi spina. Oczywiście nie upieram się, posłucham rad mądrzejszych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak całkiem źle idzie Ci te czytanie skoro mniej więcej wiesz czego chcesz i co zrobić z tweeterami.

Audison to i przód aktywnie by obsłużył.

W cenie około 1000 zł jest dużo ciekawych zestawów. Na forumowej giełdzie jest fajny zestaw focala. Popatrz, może to coś dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że czytałem :)

Dzięki za podpowiedź. Focal o ile o tym samym myslimy lekko ponad założony budżet (wiem pisałem że do lekkiego rozciągnięcią), może coś doradzicie co się mieści w budżecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tweetery planuję w ori miejscach ale chcę się pobawić z rzeźbą i ukierunkowaniem.

 

Ale ta rzeźba to rozumiem, że wyciągasz tweetery na wierzch tych trójkątów przy lusterkach? Bo ta pseudo "siateczka" przed ori tweeterami to najwyżej jako ozdoba - u mnie na dużej powierzchni nawet nie była "przelotowa"...

post-13057-0-58635700-1570883394_thumb.jpg
post-13057-0-88813200-1570883352_thumb.jpg

 

Jak już będziesz robił jakieś formy z żywicy czy szpachli pod te tweetery to uwzględnij to, że musisz pod nimi, na dole, zostawić ok. 1 cm  wolnego miejsca, bo żeby zdjąć tapicerkę, trzeba ją podnieść ok. 1 cm do góry - inaczej nie zejdzie ( a te trójkąty przy lusterkach są pod tapicerką ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - głośnik na zewnątrz. Pooglądałem sobie różne realizacje z O3 i mam nadzieję że jakoś ogarnę :) - kupiłem sobie nawet dodatkowe obudowy z demobilu - tak żeby mieć zapas w razie czego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że czytałem :)

Dzięki za podpowiedź. Focal o ile o tym samym myslimy lekko ponad założony budżet (wiem pisałem że do lekkiego rozciągnięcią), może coś doradzicie co się mieści w budżecie?

Oczywiście. Zestaw Etonów, 900zl nowy, zostaje na dobry wzmacniacz.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...