Skocz do zawartości

Subwoofer do 400 PLN - pomoc w wyborze


Espineles
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dlaczego tak namolnie chcesz sie pchac w BR ?

 

Czytaj co ludzie Ci podpowiadaja, adam91 ma w 15 litrach i gra super (potwierdzam bo sam testowalem 15-30 Litrow)

 

Jednak wedlug mnie 23 litry netto , 25 L brutto to najlepsza opcja dla P10W.

 

Tak jak juz ktos pisal zejsciem zawstydzi wiele 10" w BR, ale szybkosc i precyzja jest wrecz niesamowita.

 

P10W i P12W w swojej cenie raczej bez konkurencji, no moze SQX od Gladena moze nawiazac jakas walke :)

 

25L CL raczej trudno znalesc nie bedzie.

 

Tak czytam twoje odpowiedzi i nasuwa sie zasadnicze pytanie:

 

Czy ty slyszales kiedys dobry przetwornik grajacy w skrzyni CL ?

 

Bo z twojego toku rozumowania wnioskuje ze nie i dlatego tak na sile pchasz sie w BR :)

 

Tak jak juz pisalem, P10W zagra typowo jakosciowo, ale jak trzeba odkrecic to nie bierze jencow (fieste sponiewieral strasznie).

 

Pomysl tez o mono do niego.

 

 

Do tego dochodzi jeszcze ilosc miejsca, zobacz jak ladnie i schludnie wyglada ten przetwornik w 25L brutto:

 

 

 

 

post-19646-0-09668500-1587897387_thumb.jpg

post-19646-0-67648000-1587897411_thumb.jpg

post-19646-0-39390500-1587897419_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonio masz rację, nie słyszałem. Panowie, dzięki za wszystkie odpowiedzi. Idę w p10 i 25L CL. Z czasem pewnie wpadnie mono, bo po okazało się że wzmak 5x jest za duży i nie mam go gdzie schować.

Mam jeszcze kilka pytań odnośnie CA ale opisze to w innych tematach. A narazie szukam głośnika bo jedno ogłoszenie spadło a drugi nie odpisuje... taka nauka żeby się za długo nie zastanawiać...

Wrzuciłem ogłoszenie o chęci nabycia p10 i jeden z kolegów polecił zainteresować się głośnikiem o podobnej konstrukcji ESX 1040. Ma on taką przewagę że jest dostępny. No i nowy kosztuje tyle co używany Helix. Ktoś miał styczność? Im więcej głosów tym lepiej

Nie żeby mi się jakoś bardzo spieszyło ale pogoniłem dziś mojego tymczasowego Clariona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest troche powycierany tu i tam, zawieszenie i pierscien maskujacy. Membrana wyglada ok, kopolka nie ruszana.

 

Ciekawe czy nie wychustany za mocno.

 

Swoja droga nie rozumiem jak mozna zniszczyc cokolwiek a co dopiero taki fajny przetwornik.

 

Moj po 3 latach w aucie, dzien przed sprzedaniem. Nawet ryski nie znajdziesz :)

 

 

post-19646-0-39794100-1588003264_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brak jakichkolwiek papierów trochę mnie boli. Do Helixów była dodawana karta t/s chyba? Nawet nie wiem ile lat ma przepracowane.

A propos MB quart którego kolega wyżej proponuje, miał ktoś okazję porównać z p10?

Tonio, masz może wymiary skrzyni ze zdjęcia? Nie mogę znaleźć 25L i prawdopodobnie będę zamawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brak jakichkolwiek papierów trochę mnie boli. Do Helixów była dodawana karta t/s chyba? Nawet nie wiem ile lat ma przepracowane.

A propos MB quart którego kolega wyżej proponuje, miał ktoś okazję porównać z p10?

Tonio, masz może wymiary skrzyni ze zdjęcia? Nie mogę znaleźć 25L i prawdopodobnie będę zamawiał.

To bierz nowego esx 1040, w cenie prawie tej samej co używany p10, a papiery i nawet karton będą [emoji1]

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Troszkę odkopię temat :) Chciałbym zmienić mojego AS R10 na Helixa P10 lub ESX 1040 z racji, że w skrzyni closed zajmuje mało miejsca. Chciałbym się dowiedzieć skąd najlepiej wziąć skrzynkę do tego głośnika? Kupić gotowca (na allegro są jakieś cl 25l za 100 PLN) czy lepiej żeby ktoś mi to wyliczył i zrobił na zamówienie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... Kupiłem na alle skrzynkę z frezem na głośnik i okazało się że to nie frez tylko podklejone od spodu dwa (!) kawałki mdf składające się na mniejszy otwór.

PS

Finalnie kupiłem ESX 1240 i na razie wożę go w br 50L z alle, niedługo zamierzam wrzucić go w cl z alle, pojeździć trochę i przekonać się co mi bardziej leży a następnie zamówić konkretną skrzynię od szpenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same różnice pomiędzy rodzajami skrzynek będą słyszalne też na lipnych. Poza tym jeżeli parametry skrzyń są dobrze dobrane to na lipnych dobry głośnik też zagra. A br mam dobrze dobraną, zgodnie z winISD i rekomendacją producenta głośnika. W przypadku cl sprawa będzie jeszcze prostsza. A same skrzynki po testach pogonię taniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...