Skocz do zawartości

Jak prawidłowo podłączyć zwrotnicę Hertz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc, 

Zakupiłem zestaw Hertz DSK 165 ze zwrotnicami DX300, chciałbym zastąpić swoje oryginalne głośniki w Punto Evo. 

Od razu powiem że nie oczekuje niewiadomo czego, drzwi wygłuszyłem matą bitmat a boczek pianką. 

Natomiast problem mam z podłączeniem zwrotnicy - seryjnie w Punto do woofera i twitera idzie osobny przewód po jeden na głośnik natomiast w zwrotnicy mam jedno źródło a wyjście na twitter i na woofer. Jak to podłączyć żeby to miało sens ? Czy w tym wypadku warto podłączać zwrotnicę ? 

post-22165-0-29107600-1586871808_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniasz komplet - woofer i tweeter, to kable pary głośnikowej idące do drzwi z kostki ISO radia dajesz na INPUT, woofer podłączasz do WF, tweeter do TW.

Nie wiem jak to w Punto oryginalnie idzie, ale pewnie jest to zwykłe rozgałęzienie, a tweeter ma kondek zintegrowany udający zwrotnicę.

Manual masz?

Jak nie, to w tym linku jest opis:

Car speakers Hertz DSK 165.3 - 130.Com.Ua

 

Czerwony kolor z zasady jest przewodem plusowym w instalacji audio (+), przeźroczysty minus (-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zwrotnica DX300 jest tak naprawdę tylko dla tweetera ( 3,5 kHz / 12dB ), woffer "przechodzi" przez nią 1:1 ( nie jest w żaden sposób filtrowany ). Dlatego w twoim przypadku możesz po prostu podmienić ori woffer na tego DSK i podłączyć go ori przewodem, a w miejsce ori tweetera podłączasz wejście tej zwrotnicy DX300 a do jej wyjścia oznaczonego jako TW podłączasz tweeter DSK ( wyjście WF zostawiasz niepodłączone, ale obowiązkowo musisz na nim zaizolować końcówki przewodów, żeby nie zrobić zwarcia ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...