Skocz do zawartości

Jak raz a porządnie (w miarę) to ustawić?


Lukash1710
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

co prawda nie jest to sprzęt, który powala na nogi, ale nie w tym rzecz.

Radio: Pioneer MVH-X560BT
Głośniki przód: Alpine SXE-1325S
Głośniki tył: Blaupunkt GTX-693 MK II
Wzmacniacz: Magnat Edition 22 HQ
Skrzynia: Blaupunkt EMB1200 (na mostku)

Chodzi mi głównie o ustawienie radia względem wzmacniacza, na chwilę obecną mam:
Radio: EQ - Powerfull, Bass Boost - 0, Loudness - OFF, SUB (normal), SUB CTRL (63Hz +6 -24), HPF (80Hz -12), reszta powyłączana
Wzmacniacz: wszystkie podbicia na zero, jedynie gain skręcony na mniej więcej 3/4

Najlepiej tak zostawić jak jest czy jeszcze mogę tam poeksperymentować z tymi ustawieniami, jeżeli druga opcja to jakie wartości polecacie dla sprawdzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


SUB CTRL (63Hz +6 -24)

Coś mi się wydaje, że brakuje ci obecności suba, bo dałeś +6 w Pionku, a to max. wartość poziomu do ustawienia.

To oznacza pracę Magnata poniżej oczekiwanej 150W w mostku, a tyle może przyjąć Blaupunkt EMB1200.

 

Gain do ustawienia. Pionek ma 2V, magnat od 0.4 do 4V, więc nie powinno być problemu.

 

No i włączona krzywa Powerful w Pionku dająca "lepsze" doznania w odsłuchu.

Pogmeraj w EQ Pionka i ustaw coś podobnego, ale z mniejszym podbiciem.

Ucho po kilku dniach zacznie odbierać takie ustawienie jako poprawne.

 

Reszta jak @noelo sugeruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie ustawiłem:

Radio: EQ - Flat, SUB CTRL (50Hz +3 -12), HPF (63Hz -12), Loudness - LOW
Wzmacniacz: wszystko na zero, gain na max i ustawione FULL

Czuć niedosyt w porównaniu do ustawienia "Powerfull", ale wiadomo. Im mniej sztucznych podbić, tym powinno być lepiej, ale jednak zostaje mi troszkę pokombinować (jak to wyszło przy "Loundness", bez tego prawie basu żadnego nie było słychać).

Ogółem zależy mi na tzw. "yebnięciu", aby było czuć wyraźniej na fotelach, że ten bas jest. Może zmiana obudowy w tym Blaupunkcie na nieco większą z BR by coś pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain już ustawiłem, zgodnie z poradnikiem znajdującym się na forum (dla głośnika 4Ω 150W RMS wyszło 12.49V, więc dla zaokrąglenia 12.5V). Resztę ustawień wzmacniacza zostawiłem w spokoju, mam na myśli bass boost, x-over... jedynie co ustawiłem na "FULL" zamiast LPF czy tam HPF. Szczerze przesadziłem z tym gainem na maxa, teraz jest nie cała połowa po wyliczeniu.

Na radiu ustawiłem tak: EQ - Flat, Loundness - LOW, SUB - NOR, SUB CTRL (50Hz +6 -24), HPF (63Hz -12). Reszta ustawień na zero/wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain już ustawiłem, zgodnie z poradnikiem znajdującym się na forum (dla głośnika 4Ω 150W RMS wyszło 12.49V, więc dla zaokrąglenia 12.5V). Resztę ustawień wzmacniacza zostawiłem w spokoju, mam na myśli bass boost, x-over... jedynie co ustawiłem na "FULL" zamiast LPF czy tam HPF. Szczerze przesadziłem z tym gainem na maxa, teraz jest nie cała połowa po wyliczeniu.

 

Na radiu ustawiłem tak: EQ - Flat, Loundness - LOW, SUB - NOR, SUB CTRL (50Hz +6 -24), HPF (63Hz -12). Reszta ustawień na zero/wyłączona.

Teraz zamiata?

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno czuć różnicę, że bas jest bardziej "czystszy", ale bym jeszcze pobawił się na wzmacniaczu filtrem LPF/FULL/HPF (mam FULL ustawione w dalszym ciągu, dałbym LPF) i podkręcił X-Over troszkę (minimum tzw "zero" ma 40Hz, wzmacniacz ma do 300Hz ustawienie pokrętłem i trzeba niestety to na czuja ustawiać, bo nie ma pomocy w postaci kresek). Oprócz tego jest bass boost 0-12dB i ta sama sytuacja co z X-Over'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś posiadałem z tych lepszych subów gotowych JBL GT5-1204BR oraz głosnik GZRW 30SPL w szczelinowej, teraz człowiek żałuje, że to w ogóle sprzedał (fakt, że to było lata temu, ale cóż). Dodam, że wcale to nie było napędzane nie wiadomo jakimi wzmacniaczami, a jak cieszyło mordę. 

Tak, wiem. Takich sprzętów się nie sprzedaje. Mam nauczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...