Skocz do zawartości

Głośnik do 15l zamknięty


Kanapka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

Kupiłem jakiś czas temu za śmieszne pieniądze wzmacniacz (150RMS) ze skrzynią (300RMS), skusiłem się ceną i tym, że sprzęt jest praktycznie nowy i jeszcze 22 miesięce na gwarancji.

No i teraz przymierzam się do zmiany skrzyni na małą 15l typu fitbox zamkniętą z otworem 10". (Skrzynię chcę spróbować zrobić sam może ktoś przy okazji ma jakieś porady i czy w ogóle jest sens gdzie nowa kosztuje 270zł). Skrzynia jak na obrazku https://imgur.com/a/0YcdtUO

Wzmacniacz mam 150RMS ale wątpię, że jest jakiś głośniczek na taką moc i będzie to jakoś grało więc jeżeli rzeczywiście nic nie ma to go zmienię na większy.

 

Tak więc poszukuję głośnika 10" za jak najmniejsze pieniądze najlepiej 150RMS ale może być i 300RMS do skrzyni zamkniętej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że swojej strony dadam, żebyś zwrócił uwagę, że takie obudowy są dość płytkie i nie każdy głośnik tam wejdzie. Często do takich obudow są stosowane głośniki potocznie zwane naleśnikami. Możesz zrobić sam wstępny rekonesans wśród nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że swojej strony dadam, żebyś zwrócił uwagę, że takie obudowy są dość płytkie i nie każdy głośnik tam wejdzie. Często do takich obudow są stosowane głośniki potocznie zwane naleśnikami. Możesz zrobić sam wstępny rekonesans wśród nich.

144mm głębokości ma skrzynia więc bez biedy nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten uDim nie zagra dobrze pod 150 Watami akurat. Mowa o podstawowej serii Jr. Ten naleśnik to jest bardziej wymagający głośnik i swoje musi dostać.

Racja 150 może go nie bujnąć. To chyba ten https://allegro.pl/oferta/subwoofer-u-dimension-8564631735

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na grupie FB golfa pisałeś :) więc sie powtórze. Kupuj i nie marudź niema lepszego gipsu do daily. Mój głośnik ma minimum 17l litraż a gra naprawde git. Potrafi zatrząść samochodem niby ma  350w rms ale pakuje pod 400w. Przerzucilem go ze skrzyni 25l i naprawde nie ma wiekszej roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...