Skocz do zawartości

www.amp-performance.de


Rekomendowane odpowiedzi

A może chodzi o rozbieżność parametrów, między tymi samymi producentami i modelami wzmacniaczy? Jak to się mówi nie ma dwóch "identycznych" Rzeczy na świecie..:) Jak by doprecyzować pytanie autora było by łatwiej na nie odpowiedzieć.. Chyba że faktycznie chodzi o to, czemu strona nie jest tłumaczona na PL..;) Nie jest bo nie była, i raczej nie będzie..:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie sprecyzowałem. Nie chodzi o tłumaczenie na polskie.

Rozumiem że te wartości są zmierzone pod obciążeniem.

Nie rozumiem tego :

 

Audison SRX2S

 

1 × 212 watts, channel 1 at 4 Ohm

2 × 190 watts, channel 1 + 2 at 4 Ohm

 

1 × 576 watts, channel 1 + 2 bridged at 4 Ohm

 

576 watts total power

 

Czyli czytamy że ma 2 x 190 RMS i dalej nie wiem - to jest dwa kanały + np. sub przy 4 ohm ?

 

 

 

Edycja.

Chyba załapałem 2x190 W mamy na dwóch kanałach przy 4 ohm a 1x576 W na zmostkowanych kanałach 1i 2 .

 

 

 

A jak czytać sprawność , efektywność czyli im więcej procent tym lepiej ?

Zamieszczam drugie zdjęcie innego wzmacniacza.

 

a93699907b9a0ea0634aeb38ca2bc4e6.jpg

 

 

6c11cd29774761d7e1c288f5a57410f5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność, czyli ( to co wzmak daje na wyjściu podzielone przez to co wzmak bierze z zasilania ) * 100% .   

 

Teoretycznie im bliżej 100% tym lepiej, bo oznacza to mniejsze straty w samym układzie wzmaka, ALE ...  w zasadzie nie można tego w żaden sposób przełożyć na jakość wykonania czy grania wzmacniacza. Sprawność zależy od wielu czynników, choćby od klasy w jakiej pracuje wzmacniacz ( A, AB, D itd ) i w zasadzie jedyne co daje nam ten parametr tutaj, to pogląd jakich prądów na zasilaniu trzeba się spodziewać przy danym wzmaku ( ewentualnie widać też ile mniej więcej ciepła będzie się na nim wydzielać  - w ostatniej opcji 260W przy 42% sprawności oznacza ok. 360 W zamienionych na ciepło, które trzeba odprowadzić przez obudowę  ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak nie ma na liście wzmacniacza to znaczy że nie testowali go jeszcze ?

Szukałem na stronie ale nie znalazłem Crunch GPX1000.4

Generalnie ten crunch to nic specjalnego, raczej bym go nie brał, miałem dawno temu jako jeden z pierwszych i pamiętam że słabo grał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...