Skocz do zawartości

Mostkowanie monobloka?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie idzie znaleźć żadnego manuala do tego wzmacniacza. Pytałem ludzi co handlują kicxami to też piszą, że pasuje zajrzeć w papiery czy ma możliwość linku ;p Model QS 1.3000 można bo ludzie spinają tyle, że tam RCA są opisane jako Bridge a tutaj jest tylko low input i output no i też brak przełącznika jak w hifonach master/slave ale qs też nie ma a mostkować go można. Tak czy owak w linku moc wzmacniaczy jest x2 ale wtedy podana jest przy 2ohm. Także bezpiecznie po linku jest grać w 2ohm a suba masz 2x2ohm chyba, że myślisz go spiąć w 4ohm. Oczywiście nawet w linku można grać w 1ohm.

 

Jedyną odpowiedź jaką teraz dostałem to to, że dystrybutor pewnie też nie będzie wiedział ale sądząc po wyglądzie nie ma możliwości typowego mostku ewentualnie dorobienie układu umożliwiającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiiLZone

Ogromne dzięki za samą fatygę. Chyba nie ma co kombinować i kupić jeden wydajniejszy piec. 

Z ciekawości chałupnicze podłączenie Jedna cewka - Jeden wzmacniacz miało by prawo to działać? - Pytanie raczej jako abstrakcja :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sub ile przyjmuje waciszy, że musisz mostkować dwa mono?

Kicx 1 Ohm może (teoretycznie) oddać 1kW.

PS. Budżetowy Cruncips bodajże mod. GP X 2200.1D mimo braku swith'a master/slave ma możliwość pracy w takim układzie. Znajdź Manual, a jest tam opisana taka opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz za 1000pln kupisz piec 3kW 1ohm z tych tańszych używek. Nie ma sensu mostkować 2 takich kicxów. Teoretycznie 2 identyczne wzmacniacze da się podłączyć osobno jeden pod jedną cewkę drugi pod drugą przy idealnym wysterowaniu czyli chyba najprościej gaina względem V na wyjściu głośnikowym ale to kolejny bez sens :D Gdzieś kiedyś oglądałem jak gość w ten sposób podłączał i to hulało a nawet była dyskusja na ten temat tylko nie pamiętam czy tutaj czy na fejsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sub ile przyjmuje waciszy, że musisz mostkować dwa mono?

Kicx 1 Ohm może (teoretycznie) oddać 1kW.

PS. Budżetowy Cruncips bodajże mod. GP X 2200.1D mimo braku swith'a masrer/slave ma możliwość pracy w takim układzie. Znajdź Manual, a jest tam opisana taka opcja.

Aktualny sub raptem 0.5kW w RMSie ale plany są ambitniejsze, stad pytanie o jak najprostrza i cenowo najlepiej wypadającą drogę do tych "kilowatów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogę do kilowatów zacznij od dobrego prądu bo później nic z tego nie wyjdzie :/ Przerobiłem już kilka wzmacniaczy i subów do 5kW a także zbudowałem w miarę prąd by to utrzymać na poziomie także jeśli nie masz planów na moce powyżej 5kW to chętnie podpowiem jak to zrobić by miało to ręce i nogi a nie wydać fortuny np na źle dobrane zabawki do prądu bo sam się trochę przejechałem na czymkolwiek i straciłem sporo względem tego za ile można było zrobić to co mam obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...