Skocz do zawartości

Który wzmacniacz 2ch kupić? Co wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Mam dylemat dotyczący wzmacniacza 2 kanałowego pod nieduży subwoofer zamknięty do małego audi TT.
Dysponuję zawrotną kwotą 200zł, w której to jak się okazuje, można znaleźć sporo różnego sprzętu używanego i prawie nowego...

Mam 4 typy:
- Pioneer GM2000A - staroć 1x200W (trudno mi powiedzieć czy to RMS przy 4Ohm)
- ALPINE PMX T320 - prawie nowy 1x150W
- Denon DCA-450 - stary ale w zasadzie nie używany, prosto z pudełka 1x110W
- Sony Xplod 1002hx - dużo regulacji, sam nie wiem... 1x140W

Co zrobilibyście na moim miejscu? Najważniejsze kryterium to jakość dźwięku. Funkcjonalność jeśli chodzi o regulacje raczej jest podobna. Co wziąć pod uwagę? Może coś przeoczyłem...? 

 

Ten Denon robi wrażenie (a może to magia marki...:)) Tylko czy w caraudio...?

Pioneer ma 20 lat i największą moc. Można go mieć za 100zł...

Alpine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,

 

Wyszedłem zupełnie z innego klucza... 

 

Pomyślałem, że w tych niewielkich pieniądzach może warto poszukać czegoś nie nowego, co kiedyś było droższe a do dziś gwarantuje względną jakość... Więc znalazłem te cztery, w moim odczuciu rozsądne, propozycje i postanowiłem się jeszcze skonsultować tutaj:)

Mówiąc inaczej, nie kierowałem się forum tylko subiektywnymi odczuciami przeglądając aukcje... Rozumiem, że są lepsze wybory w tym budżecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No olx wisi hifon Thor VII za 40zl więcej niż wynosi twój budżet. Odpuść flaszkę w weekend i bier tego hifona, dobry na suba jak i na przód.

Tamte olej, które wypisałeś, lepiej flaszkę kupić [emoji23]

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No olx wisi hifon Thor VII za 40zl więcej niż wynosi twój budżet. Odpuść flaszkę w weekend i bier tego hifona, dobry na suba jak i na przód.

Tamte olej, które wypisałeś, lepiej flaszkę kupić [emoji23]

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

 

Wydaje mi się, że potrzebuję więcej możliwości regulacji ponieważ w radio jej brak... Ten wzmacniacz ma tylko level.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co mu z tego jak sub będzie grał całym pasmem?

 

O to własnie mi chodzi, a na co nie zwróciłem uwagi wcześniej proponując w swoim zestawieniu Pioneera. Mam pewne ograniczenia w postaci np. radia, których nie przeskoczę... 

 

Powiedzcie mi jeszcze proszę jak to jest z tą mocą zestawu wzmacniacz/sub. Czy aby nie jest tak jak w przypadku aparatów fotograficznych gdzie był swego czasu wyścig na ilość mpx, co dla zwykłego człowieka nie ma znaczenia czy jest ich 5, 10 czy 20..., bo  do oglądania zdjęć na komputerze to "świat i ludzie":)?

 

Inaczej mówiąc czy np. 100W we wzmacniaczu nie ma prawa ładnie (głęboko, czysto, mocno, punktualnie itd) zagrać z dobrze dobranym głośnikiem w małym aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od pary sub/wzmacniacz, mimo możliwości przyjęcia tej samej mocy jeden sub zagra lepiej, drugi gorzej.

Masz już głośnik? 

 

Odnośnie wzmacniacza, przejrzyj forumową giełdę, napewno coś ciekawego znajdziesz.

Rozważam JL AUDIO 10W0V3-4 300W.

Ma być uniwersalnie ale bardziej jakościowo niż głośno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ,

 

Też szukam jakiegoś wzmacniacza do zestawu odseparowanego 16,5 cm.

Wzmacniacz będzie grał pod głośnikami budżetowymi typu :

 

Crunch GTI6.2C

Excursion SX-6C

SONDA TX-6165

HELIX B 62C.2

 

Tutaj i na sieci znalazłem  :

 

DLS CA-30

Kenwood KAC-823

Alpine 3549 

Rodek R4100A

u-Dimension GLOW 2075

KENWOOD PS 200T

KENWOOD PS 300T

Audison SRx 2 helix dls SQ

 

i jeszcze NEXT H-2

 

I pytanie którymi się zainteresować?

 

Jak na ten moment myślę tylko o przodzie i raczej o skrzyni , subie myśleć nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...