Skocz do zawartości

Pomoc w podłączeniu RCA, nie wiem czy dobrze to robię


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam auto Audi A3 8L 2002r, fabryczne radio 2 din Symphony II (dołączona przejściówka na 4 wyjścia RCA żeby można było podpiąć wzmiacz z tubą) + Tuba Magnat BS30 250rms + wzmacniacz Magnat 500w, w radiu w tej przejściówce mam 4 wyjście RCA dwa białe i dwa czarne, we wzmiaczniaczu też mam 4x rca, ale mam podłączone to jednym kablem który ma z jednej i z drugiej strony 2xrca czyli mam w radiu 2 rca zajęte a dwa rolne i we wzmacniaczu tak sam 2 rca zajęte i dwa wolne, czy tak jest dobrze czy może muszę jeszcze jednym kablem podłączyć żeby wszystkie wejścia RCA były zajęte? Jeśli tak to jaka będzie różnica i co mi to da? Słyszałem o jakimś mostkowaniu ale nie wiem czy to o to chodźi, prosiłbym o nakierowanie i wytłumaczenie mi tego, będę bardzo wdzięczny, Sory zapewne jest to banalne pytanie ale nie znam się na Car Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja nr 2.

To jest właśnie praca w mostku - sub podłączony jest w ten sposób.

Manual Magnata:

https://130.com.ua/manuals/en/Manual-Car-amplifier-Magnat-Edition-Two-Limited.pdf

Skąd bierzesz REM do uaktywnienia wzmaka?

Bo mozesz wpiąć się w pin 6 w kostce A.

Radio Symphony II:

https://pinoutguide.com/Car-Stereo-Audi/audi_symphony_ii_pinout.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, tylko że jak mam tak jak mówisz w mostku to jak podrkęcę gaina i bass bosta mocniej czyli prawie na maxa to mam co sekunde bicie basu na tubie nawet jak muzyka wyciszona, a jak mam bez mostka to wszystko jest okej nawet jak na maksa wezmę


A rem biorę chyba z tego co pamiętam tak jak podałeś  z 6 pinu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak podrkęcę gaina i bass bosta mocniej czyli prawie na maxa to mam co sekunde bicie basu

:szok:

Nie baw się gainem i podbiciami, bo wykończysz wzmak i suba!

 

Ustaw FILTER na LPF, BASS BOST na 0(zero), X-OVER z pozycji 40Hz na godz. 9'00 lub 10'00.

 

Następnie - skopiuję, bo nie chce mi się pisać od początku:

 

Na wzmaku skręcasz GAIN na minimalną czułość w stronę skrajną w kierunku MAX.

Ustawiasz w radiu Volume na 3/4 skali (plus/minus), czyli jak masz skalę do 60, to ustaw ok. 45/50, jak inaczej - to stosownie do tej zasady.

Odpal 50Hz z któregoś ze źródeł - np. z AUX radia, jeśli ma lub nagraj na CD.

Wsłuchując się w ton powolnym tempem kręcisz na wzmaku GAIN w stronę MAX.

Będzie coraz głośniej w bagażniku... ale uwaga ... powolutku kręcisz aż do momentu, kiedy usłyszysz zmianę w brzmieniu tych 50Hz.

Zmieni się wtedy ton z czystego na lekko zmieniony - twoje ucho musi wychwycić ten moment.

Wtedy stop i ciutkę - dosłownie ciutkę - cofasz GAIN w przeciwną stronę.

 

Jak ucho nie wychwyci, to czeka Ciebie ustawienie wzmaka za pomocą voltomierza AC.

 

Ustawienie wzmaka za pomocą voltomierza:

http://www.strefacar...we-wzmacniaczu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za dokładną pomoc, zrobię tak jak piszesz, tylko mam jedno pytanko jeszcze fajnie jak byś rozwiał moje wątpliwości :) Chciałem napisać że u mnie GAIN dopóki nie jest blisko maksymalnych wartości to słabo słychać podbicie BASU ale to może być tak przez to że mam oryginalne radio w Audi i ma ono mało mocy na wyjściu a takie jakbym wstawił Sony czy podobne to by miało więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piciu81 & @mirek_smok

:ok:

Każdy tu obecny... no może 90% - zaczynało kiedyś od pytania, które teraz dla Nich jest pytaniem śmiesznym i wartym wrzucenia do "kosza".

Bo tak od czasu do czasu trafiam na dyskusje i zapytania, które w obecnej chwili są pytaniami "dziecinnie prostymi", a zadawane były przez znanych z wiedzy ludzi.

Ot - doświadczenie i wierność we współżyciu z CA spowodowała, że jesteście Znawcami, choć po troszę jesteście znudzeni odpowiadaniem na te same pytania :)

 

 

 


a takie jakbym wstawił Sony

Ustaw to co masz.

Jak będzie za mało, to przejrzyj Wasze instalacje, zajrzyj do portfela i podejmij decyzję.

Bo wymiana radia pociągnie za sobą kolejne wydatki - źródło lepsze, ale to za mało.

Przejrzyj giełdę/dział Sprzedam - jest sporo przyzwoitego sprzętu w dobrych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeczny_52. Święte słowa... Pomogłeś mi, kilka razy, wykazałeś dużą cierpliwość i za to żywię szacunek. Dziękuję Ci i podziwiam jeszcze raz[emoji6]

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...