Skocz do zawartości

Instrukcja PL DSP PC-Tool V2 Helix


dawidd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytań mam sporo dlatego pytałem o pl instrukcje. Ale nic - może jakoś uda mi się to z Wasza pomocą poustawiać. 

Pierwsza rzecz jak mnie nurtuje to ustawienia wejsc/wyjsci. Korzystam z DAC'a i przesyłam sygnał optycznie do DSP. W pierwszej kolumnie wybieram rodzaj głośnika L Tw, R Tw itd. Później w kolejnych kolumnach zaznaczam wszystko na OTPIC. Ostatnia kolumna to "rodzaj sygnału" czyli tweeter midbass czy sub. I Wszystko gra tylko ze te ustawienia nie chcą się zapamiętać. Naciskam przycisk store dsp i nawet zapisuje sobie te ustawienia w pliku na kompie, ale po wyjściu z ostawień in/out i ponownym wejściu juz nie ma zaznaczonych kolumn OTPIC. Nawet jak przywrócę ustawienia z pliku to nie ma. O dziwo wszystko gra poprawnie wiec co robie nie tak ze nie zapisują sie ustawienia optic?

Druga rzecz to rodzaj głośnika niskotonowego w drzwiach. Mam system 2-drożny + sub w bagażniku. Czy głośnik niskotonowy w procko powinien być ustawiony jako  midbass czy woofer ? 


aa no i zapomniałem o 3 sprawie: jak pociąć głośniki z przodu? 

Sa to Excursion SHX-6C 3ohm.  Wysokotonowy powiedzmy 4,7k? 12 czy więcej db/oct?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zapisywania ustawień to nie wiem bo nie miałem takiego problemu. Może trzeba zainstalować najnowsze oprogramowanie. Co do ustawienia wf czy mid to różnią się pewnie ustawieniami fazy, możesz dać na mid, powinna być wtedy płynna regulacja fazy.

 

Co do cięć to najlepiej byłoby to pomierzyć, ale możesz zobaczyć jak są oryginalnie cięte na pasywnej zwrotnicy jako punkt wyjścia, jeśli takowa jest. Jeśli nie ma to na początek wf od dołu 60-80Hz 12dB, wf od góry 2,5kHz 12dB i tw od dołu 5kHz 12dB. Ustawienie fazy akustycznej też trzeba zrobić, czasy, ew korektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor Helix C-DSP, łączy się tylko z wersja V2, tak mnie poinformował sprzedawca (z forum) i takie tez info znalazłem na stronie producenta. 

Wzmacniacz front Audison lr605 

Wzmacniacz sub Audison LR 3042

Głośnik sub Infinity Kappa 120.1se zielony 10"

Głośniki front Excursion SHX-6C 3om

Drzwi wyklejone matami i pianką

Źródło to tablet + DAC PCM2704 - optycznie połączony z DSP

 

Na tą chwile w ogolę to nie gra, poza czasówkami które dodał mi procek nic więcej nie udało mi sie osiągnąć, nawet mam wrażenie ze wcześniej na samym Audisonie 605 i pasywnymi zwrotnicami grało to lepiej

 

Przy głośnikach jest tylko podane pasmo przenoszenia całego zestawu od 50- 20 000Hz, Zwrotnice oryginalne sa 6dB

 

Co do zapamiętywania ostawień w config in/out. Nie wiem czy jasno napisałem wyżej o co mi chodzi, wrzucam foty które to pokazują.

Pierwsze zdjęcie - ustawię wszystko i zapisuje tak jak na foto - wychodzę z ustawię in/out, wracam do nich i już jest wszystko jak na drugim zdjęciu. 

1.jpg
 
2.jpg
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka to jest skopany routing, wszędzie w sumie sygnału w dajesz kanał Optical R i masz konfiguracje mono, zrób ten setup porządnie może dla tego nie chce go zapisać. W inpucie też masz byka czyli dwa razy lewy midrange kanały C i D zamiast wszędzie sygnału z optyka, niby nie dotyczy bo to analog ale jak się da to popraw. Jeszcze tak dla pewności że wiesz co robisz, lewa skrajna kolumna to wejścia, cztery kolumny wewnątrz to taki mieszacz, suma kanałów dla każdego rzędu - sekcji, prawa skrajna kolumna to wyjścia.

 

Sprawdź jeszcze czy w kolumnie wejść zamiast tych analogów wszędzie nie da się na zmianę dać Optical Input L/R, widzę że na dole masz je jak by szare nie aktywne, problem z zapisem setupu może wynikać z tego że przypisujesz do wejść inne kanały a w tabeli routingu używasz zupełnie innych do formatowania sygnału tak być nie powinno.

 

Przypisz kanały na zmianę raz lewy raz prawy np.: A, C, do lewego opticala a B, D, do prawego opticala. Używaj sygnału stereo do wysterowania sekcji wzmacniacza. Co do suba to robisz na kanale suba sumę kanału Optical L i R jeśli używasz tylko jednego RCA do podłączenia suba i wtedy w tym rzędzie masz dwa wpisy w tabeli sumowania po środku, jeśli wzmacniacz dostaje sygnał stereo to robisz analogicznie do reszty kanałów czyli po jednym wpisie w rzędzie lewy lub prawy. W tabeli sumowania sygnału powinny zostać tylko po dwa wpisy na rząd tak jak by 50% / 50% dla sygnału mono L/R bo teraz masz sumowanie na ćwiartki podzielone  po 25% i to jest bez sensu w Twojej konfiguracji. Dla stereo po jednym wpisie na rząd w każdej sekcji czyli 100%, powinny dać się te trzy pozostałe usunąć czyli w środkowej tabeli dla kanałów od A do D powinien być to jeden wpis na zmianę lewy i prawy kanał optyka w jednym rzędzie. Ustawienie wyjścia pod woofery czy to będzie MID czy LOW różni się filtrami jakie na początku program da dla tego kanału, dla woofera w dwóch drogach proponuje dać LOW a nie MID i skorygować ustawienia kanału filtrami HPF i LPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - teraz sam widzę ze mam ustawione mono, jakoś wcześniej nie zwróciłem na to uwag, może dlatego ze siedziałem nad tym chwile i ciągle mi ginęły te ustawienia. Ide zaraz poprawić co się da i zobaczymy co z tego wyjdzie

Dziękuję michas75 za objaśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem, sprawdziłem i faktycznie gra w mono. Ale nie da się przełączyć na "OPTICAL L", jest do wyboru tylko OPTICAL R we wszystkich wierszach i kolumnach. Odpaliłem demo bez łączenia z procesorem i jest to samo - nie ma Optical L. 

Druga rzecz jak mnie zastanawia to gdy wybieram wejście "C" to wszystkie mieszacze z kanału A,B i C  zmieniają się na takie jak własnie wybiorę na wejściu C - tego w demo nie ma i w demo działa to prawidłowo

No i mama zagwozdkę, co z tym zrobic? Ustawienia in/out sie dalej zapisują jak wcześniej, ale mimo to sygnał na poszczególne kanały jest podawany prawidłowo tj na TW jest górne pasmo itd. Ustawienia ciec i korektor zapisuje sie normalnie

Jak przejść na stereo z tym optykiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę Ci zaoferować to pomoc zdalną np: Teamwiever i próbę konfiguracji własnoręcznie bo ciężko stwierdzić w tej chwili co się tam dzieje. Pisz PW jak będziesz chciał, mogę Ci tam zerknąć do tego setupu. Chyba że ktoś ma jakieś inne pomysły na to czemu to wygląda tak nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie spróbuje sam, w garażu mam b slaby net, będzie pewnie rwało na Teamwiever. 

Gdybym odkrył jak włączyć "optical L" to z grubsza moje problemy by sie rozwiązały. Niestety w kolumnie lewej nie ma możliwość przełączenia wejść na optical, są tylko analogi, a dwa dolne podpisane optical L i R są na szaro, ale nie da sie ich włączyć/wyłączyć a w "mieszaczu" optical R występuje wiec tak jak by wejście to jest aktywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłem resetu bo teraz jestem poza domem, po powrocie jeszcze spróbuję. A jak w ogóle zrobić ten reset? Chodzi o reset z pozycji programu? Na samym procku nie ma przycisku reset.

No i zastanawia mnie dlaczego w programie bez połączenia z procesorem(demo) też nie ma optical L, jest tylko optical R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymanie przycisku Control na procesorze przez 5 sekund daje Ci reset. Co więcej w instrukcji piszą że do trzymania ustawień pamięci w procku musi być wsadzona karta micro SD do czytnika, jest ta karta tam?

 

A mówiłem że coś źle robisz ...

 

Musiałem ściągnąć PCtoola by ogarnąć problem. Prawe klikniecie myszki daje Ci lewy kanał a lewe prawy. :P:D

 

Więc tak najpierw z lewej strony na wszystkich analogach masz ustawić Not_Used od A do H. Jak już to zrobisz w tabeli routingu można bez problemu ustawić lewy i prawy kanał optyka.

 

Wejścia cyfrowe są wpięte stale jak by wymuszone i tam nic nie ruszasz. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, wrzuciłem kartę 1Gb sformatowana na fat i później na fat32. Muszę jeszcze doczytać jak to sprawdzić czy procesor widzi kartę. 

Zrobiłem reset zarówno z programu jak i przyciskiem. Procek się zresetował, zasygnalizował to miganiem diody i muzyka ucichła. Po połączeniu z kompem wyskoczył komunikat o aktualizacji - jeśli wciskałem anuluj nic się dalej nie działo, program nie szedł dalej tak jak by się zawieszał. Jak wcisnąłem OK to przywracało wszystkie poprzednie ustawienia bez mojej ingerencji, ciecia czasówki itd.

Dalem  spokój z optykiem, połączyłem daca kablem z prockiem. Wszystko zagrało. Ustawienia miksera sygnału zapisują się bez problemu. Nie zapisuje się tylko pozycja OPTIC R - wszystkie analogowe tak.

Puściłem kolejny kawałek, a tu dalej gra mono. Odłączyłem wejście lewe od procesora i lewa strona zamilkła wiec problem myślałem ze jest z DAC ( nowy, dopiero  co wpięty). Sprawdziłem jeszcze  na dwóch innych DAC'ach które są pewne i dalej gra w mono. Wychodzi na to ze android coś sobie ściągnął i namieszał i namieszał mi ze sterownikami dźwięku. To później ogarnę

Jeszcze sie zastanawiam czy optykiem idzie poza dźwiękiem jakiś sygnał z danymi, ze sygnał jest mono stereo? Moze tu jest problem ze android wysyła mono i procesor to rozpoznaje i dlatego nie da sie przełączyć na kanał L ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehm, kilka moich postów wyżej masz rozwiązanie problemu z wyborem Optical L / R, edytowałem posta, może nie doczytałeś.

 

Jeśli PCtool chce aktualizować procka to powinieneś dać mu to zrobić, może być to rozwiązanie problemu, sprawdź jaką masz wersję softu i jaka jest ostatnia dla Twojego DSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...