Skocz do zawartości

Ustawienie czasowek, subwoofer


dawidd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a czy odbicia fal nie mają wpływu na przesunięcie czasowe? z ciekawości pytam

Ma. Dla tego metrowka z grubsza tylko a doprecyzowanie na inne metody. Ja preferuję na słuch szumem różowym.

W filmiku co podałem wyżej gość ustawia na drums ale na tej samej zasadzie można posłuchać jak o tym opowiada.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Oo super, dzięki za odpowiedź, czyli dobrze wbijałem. Zresztą na słuch tak wypadało.. Czyli lewy tw ma najmniejszą wartość. W sumie na logikę chyba można wpisac najbliższy głośnik lewy tw na 0, a resztę wbić o ile cm mają dalej pozostałe głośniki.

 

Co ciekawe przy zabawie opóźnieniami miałem wrażenie, że dodając cm do prawej strony, scena przenosi się na prawo, a gdy zwiększałem coraz więcej to scena jakby wracała lewą stronę, ale grala tak przytłumiona jak "spod koca" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to odległości do uszu (nie różnice)

Myślę, że przeczytaj stronę 21 od instrukcji radia.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Oo super, dzięki za odpowiedź, czyli dobrze wbijałem. Zresztą na słuch tak wypadało.. Czyli lewy tw ma najmniejszą wartość. W sumie na logikę chyba można wpisac najbliższy głośnik lewy tw na 0, a resztę wbić o ile cm mają dalej pozostałe głośniki.

 

Co ciekawe przy zabawie opóźnieniami miałem wrażenie, że dodając cm do prawej strony, scena przenosi się na prawo, a gdy zwiększałem coraz więcej to scena jakby wracała lewą stronę, ale grala tak przytłumiona jak "spod koca" :P

Żeby wokal był na środku wystarczy, że w Alpine przesuniesz - opóźnisz lewą stronę od 1.1 do 1.5ms. Ale teraz należy by ten cały przód lewa i prawa dostosować do subwoofera.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę.... że masz rację, a ja wprowadziłem w błąd. Tylko nie wiem skąd mi się to wzięło, bo mam to radio i dokładnie tak jak w instrukcji mam ul zrobione u siebie (potem oczywiście mała korekta)

 

Wieczór, gorąc na poddaszu i piwo nie sprzyjają jakości odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę.... że masz rację, a ja wprowadziłem w błąd. Tylko nie wiem skąd mi się to wzięło, bo mam to radio i dokładnie tak jak w instrukcji mam ul zrobione u siebie (potem oczywiście mała korekta)

 

Wieczór, gorąc na poddaszu i piwo nie sprzyjają jakości odpowiedzi.

Spoko. Sa przynajmniej 2 różne systemy wprowadzania.

Akurat w Alpine jest z odejmowaniem. Ale to powiedzmy dla początkujących.

 

Znowu w Pioneer wpisuje się odległości i opóźnia prawą stronę. Całkiem innaczej jak w Alpine.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeglądałem właśnie instrukcję w necie i jest opisane, że do najbliższych głośników dodaje się wartości... Czyli najdalszy sub powinien być na 0.. To czemu ja dodając cm do prawej strony słyszałem, że scena przenosi się w prawo? :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobój moze tego

http://tracerite.com

 

Proponował bym włączyć test prawo lewo i sprawdzić, czy prawa strona to na pewno prawa gra. Bo niestety widziałem sporo omyłek w kablach w tym temacie.

 

 

W Alpine opóźnia się lewą stronę, żeby grało na środku.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% prawa to prawa, ale sprawdzę. Tylko czy cde 193 jest tak samo w cm? Bo w sumie instrukcja mówi żeby obliczyć wartość opóźnienia w ms. Tylko po co skoro podaje się w cm lub w calach. Tak tylko żeby wiedzieć ile wynosi?

Otwórz na stronie Alpine instrukcje i sprawdź.

 

Tak naprawdę nie jest istotne czy centymetry czy milisekundy, w instrukcji od UT na 22 stronie jest tabelka można przeliczyć.

Liczy się zrozumienie jak się to wprowadza.

 

Sprawdź prawo i lewo.

 

Potem opóźnia lewą i jak wskoczy wokal na środek to jest ok. Jak nie zadziała to wyzeruj i zrób to samo na prawej. Na którejś musi wskoczyć dobrze.

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się bawiłem na szumie różowym, potem wokal i wydawało się że jest dobrze na środku, nad deską. I dopiero jak zacząłem ponownie czytać ten wątek to zrobiłem oczy, że to chyba może być inaczej. No nic, posprawdzam strony i zobaczymy. Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeglądałem właśnie instrukcję w necie i jest opisane, że do najbliższych głośników dodaje się wartości... Czyli najdalszy sub powinien być na 0.. To czemu ja dodając cm do prawej strony słyszałem, że scena przenosi się w prawo? :/

I raczej dobrze słyszałeś :wink2:

Na logikę , jak coś ma dużą odległość , to na kiego ....... jeszcze to opóźniać .

Widać słonko dzisiaj zmęczyło kilka osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teoretycznie jeśli popełniłbym błąd i z niewiedzy opóźniał prawą stronę to nie powinna się scena przenosić na lewo? ;) jeśli nie to chyba czas spać..

Ale odległość jest odwrotnością opóźnienia , zatem zwiększając odległość w cm , powodujesz zmniejszenie opóźnienia .

A po "twojemu" , to aby scenę przenosić / przesunąć  w lewo , zmniejszasz opóźnienie prawej strony ( o ile istnieje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się wyjaśniło, po teście stereo okazało się, że prawa strona to lewa... Tak więc, żeby było jasne, w Alpine odległości wpisuje się do najbliższych głośników by ustalić ich opóźnienie.

Tak jak mówiłem, częsty błąd [emoji2957]

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...