Skocz do zawartości

Dioda Protect i nie działający wzmacniacz


Dejws
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Piszę po raz pierwszy.

Mam problem z moim wzmacniaczem do którego podłączony jest subwoofer. Dostałem używany sprzęt od znajomego. U niego wszystko działało.

 

Wzmacniacz: Axton C109 350W

Tuba: Jak w linku ponizej https://archiwum.allegro.pl/oferta/tuba-skrzynia-basowa-crunch-mrq-12-300wat-i6870735488.html

 

Problem jest następujący: po podaniu napięcia na wejście REM na sekundę zapala sie dioda protect. Dioda power się nie zaświeca. Sprawdziłem napięcia na wejściu wzmacniacza i wyglądają dobrze zasilanie ok 13V Rem 11.5V. próbowałem zasilić Rem bezpośrednio z akumulatora i niestety ta sama sytuacja. Czy ma ktoś jakis pomysł co mógłbym jeszcze sprawdzić i czy wzmacniacz jest do odratowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działał przed przekładką, to najpierw wszystko odłącz.

 

Sprawdź przewody zasilania - plusowy i masę/minusowy.

Upewnij się, że po odłączeniu od wzmaka sub mierzony (przewody idące do wzmaka) omomierzem nie ma mniej jak 1.5 ohma dla impedancji 2 ohm lub 3.2 ohma dla impedancji 4 ohm.

 

Skręć GAIN w lewą stronę na min.

 

Czyli zacznij od podłączenia zasilania +/- 12V.

Bez RCA na razie - podłącz RMT POWER.

Odpal radio i zobacz czy dioda zapali się na zielono. Jak nie zapali, to raczej do naprawy. Jak się zapali, to po stwierdzeniu, że nie masz zwarcia (sub) na wyjściu głośnikowym wzmaka podłącz sub.

 

Jak O.K. - podłącz RCA, daj jakiś sygnał 50Hz i pomierz spadki na konektorach  + i -. Jakie są napięcia podczas zwiększania głśności. Moze masz gdzieś sporego babola, który ujawnia się dużym spadkiem napioęcia przy zwiększaniu się natężenia pobieranego prądu przez wzmak.

Masz tu manual Axtona:

http://www.acr.ch/uploads/media/C109_C509_DE_UK_FR.pdf

 

Jest tam info:

WAŻNE! Obwód ochronny wzmacniacza wyłączy wzmacniacz w przypadku zwarcia, przeciążenia lub pojawienia się napięcia stałego na wyjściach głośnikowych lub w przypadku przegrzania. W przypadku wyeliminowania przyczyny wyłączenia ochronnego wzmacniacz będzie działał normalnie (dioda LED włączona). W przeciwnym razie wzmacniacz będzie się nadal włączał i wyłączał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...