Skocz do zawartości

ZABUDOWA ŚCIANY GRODZIOWEJ VW LT


waldig7212
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Prośbą o podpowiedź

Bus, Vw LT, ściana grodziowa.

Pytanie :

Czy jak wytne otwór w ścianie grodziowej i wstawię suba, 3/4 zabudowy na pace a 1/4 w środku kabiny. Oczywiście głośnikami do środka, za siedzeniami.

Obudowa płyta mdf 50 mm najprawdopodobniej BR, portem do wewnątrz kabiny.

Głośniki 2 x jlaudio 12w7

 

 

Czy to zagra??

Jak może wpłynąć umieszczonie większości skrzynki rezonansowej poza "kabiną" na reprodukcję basu i spl w kabinie.

 

Szkoda mi grodzi na błędne podejście do tematu.

 

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

 

Pozdrawiam Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już lepiej by było gdyby ściana grodziowa zrobiła za uchwyt montażowy dla głośnika. Dla zwiększenia sztywności zawsze można dodać dystans dla dodatkowego usztywnienia i wtedy głośnik będzie zamocowany jak trzeba. Oczywiście wtedy większa skrzynka wyląduje z tyłu. Pytanie jak to się dalej zachowa jak najzwyczajniej obudujesz głośnik / głośniki "od środka paki że tak to nazwe. Oczywiście wszystko trzeba będzie przytwierdzić. Teraz czas na wypowiedzi kogoś kto miał temat w rękach

 

A jeszcze jedno, jeździłem kiedyś LT'kiem, sprinterem też zresztą to bliźniacza konstrukcja. Nie znajdziesz wystarczająco miejsca pod siedzeniami na skrzynke? Nie koniecznie musi być typowy kwadrat czy prostokąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dawno temu jeździłem Skodą Felicia Pickup. Na pace w prawym rogu pod grodzią stała skrzynka zamknięta z głośnikiem Alpine Type R 10 cali, 400W RMS. W grodzi był wycięty otwór na głośnik a skrzynia była dostawiona na styk i uszczelniona silikonem do grodzi tak by głośnik grał tylko do kabiny. Efekt z powodu dosyć małej kabiny był niesamowity, komora ciśnieniowa się robiła. Reasumując jeśli zrobisz to porządnie, odizolujesz pakę od kabiny nic złego się nie będzie działo poza tym że przy takiej średnicy i mocy przetworników spodziewał bym się falowania deski tudzież pracy przedniej szyby i wszystkiego w środku kabiny, będzie ciężko to ogarnąć jak odkręcisz a reszta zestawu będzie musiała być konkretna by grać z takim basem. Ja miałem to za fotelem pasażera, jak zrobisz sobie za fotelem kierowcy będzie Cię męczyć ten głośnik, na dłuższą metę nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod siedzeniem jest ok 90 litrów.

Po modyfikacjach pewnie by się zmieściły. Jeden na spokojnie A ja mam 2 szt potrzebuje ok 115 litrów.

Super. Dziękuję za odpowiedź.

LT jest w tej chwili cały rozebrany w środku,wszystkie elementy wygluszone mata i pianką. Drzwi wygluszone i wzmocnione. W drzwiach panele 2 x dls r6a napędzane esx

Ve1800.2 .zasilanie zmieniam alternator,i mam superkondensatory 500 f

Kable 70 mm2

Basik 2 x jlaudio 12w7 napędzane EARTHQUAKE phd2 Ale pewnie do wymiany bo nie stabilny w 1 Om

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem co u mnie, może ci pomoże.

Mam suba 15' w skrzyni 120l szczelina, leży na gornym łóżku w kabinie Scani (tej najwiekszej), głośnikiem w strone szyberdachu, poprzednio mialem w kabinie MANa TGA, z tym ze tam wymontowałem łóżko i skreciłem stelaż u góry z tylu, czyli mialem go za sobą nad głową, wtedy głośnikiem w dół (45st), ten sam sub.

Jak podkrece dziada to włosy na rękach podnosi, jest delikatna roznica Scania vsMAN, w Manie robił wiecej wiatru, ale wtedy mial tez sub inne strojenie.

Suma sumarum, sub jezdzi ze mną i kabinie, cały, tunelem do przodu i piknie gro.

Mam nadzieje ze coś pomogłem.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...