Skocz do zawartości

Kenwood 7252


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnimi czasy dostał się w moje ręce piec Kenwood 7252 i bez większego zastanowienia podłączyłem go do tuby alpine swt-12s4... długo czekać nie musiałem i cewke w głośniku upalił. Teraz chce kupić lepszy głośnik i się zastanawiam nad LANZAR MAX PRO P124D bądź LANZAR MAX12 tylko nie wiem który będzie lepiej współpracował z tym piecem i nie wiem dokładnie jak to jest z Tym dwucewkowym czy mój piec to pociągnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz głośnika, który finalnie będzie miał 4 ohm i nie więcej niż 500 RMS. Jeden z Lanzarów może chyba przyjąć 800 RMS,więc w teorii przy głośniejszym słuchaniu będzie dostawał przester z tego wzmacniacza. Ja bym poszedł w trochę słabszy subwoofer, ale też trzeba grać z głową, żeby znów nie upalić cewki. Jak jesteś nie wyczulony na pewne rzeczy to w każdej opcji spalisz głośnik :-)

 

Jak grałeś pod tym Alpine to nie słyszałeś jakiś niepokojących dźwięków? Albo lekkiego smrodu gorącej cewki/kleju na cewce? Kolejna rzecz to nie wzmacniacz upalił cewkę tylko użytkownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LANZAR MAX PRO P124D nie jest dla Ciebie.

Jeżeli już, to LANZAR MAX12.

Tylko z tego co można przeczytać, to wymaga dość dużych pojemności obudowy zarówno zamkniętej jak i bass reflex.

Zamknięta - 71 litrów przy F3 = 53 Hz

Bass reflex - 195 litrów F3 = 27 Hz

 

Gdyby po głowie chodził Ci pomysł włożenia tego suba do tej tuby Alpine, to raczej nie polecam ze względu na jej pojemność, która oscyluje w okolicach 55...57 litrów.

Nie usłyszysz niemal nic poniżej 50Hz.

Strona z różnymi opisami tego suba wraz z manual'em:

https://www.parts-express.com/lanzar-max12-12-subwoofer-4-ohm--293-483

Musi być Lanzar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie było czuć spalenizną. I jak teraz patrzyłem na piecu to gain na max był, nie sprawdziłem od razu tylko fantazja mnie poniosła tłukło caly czas aż wytłukło. Moja wina...

 

Grzeczny faktycznie myślałem go wsadzić w tą tubę...

Nie musi być LANZAR akurat tak cenowo mi najbardziej odpowiada w sumie mój budżet to jakoś 400-500pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...