Skocz do zawartości

Zwrotnica i glosniki z innych zestawow


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam mala zagwozdke, bo chcialbym zmienic glosniki z przodu EL Comp 5 na EL Comp 6 (lub u-Dimension ProZ M6 - mimo, ze nie wykorzystam ich w 100%, bo mam Jr 4-300 - licze sie z tym), jednak zeby nie rozbierac wszystkiego, wolalbym zostawić obecną zwrotnice i tweetery.

Moje pytanie - czy jak juz zmieniac boki, to lepiej caly komplet (w tym konkretnie przypadku) czy raczej nie gra roli, ze dorzuce mocniejszy 165, skoro zwrotnica i tweetery (tak mi sie wydaje) sa w obu zestawach takie same? Jak to wyglada tez w przypadku tych M6?

Uparlem sie na u-dimension, bo slyszalem, ze najlepiej jak sie juz robi audio, to trzymac sprzet od jednego producenta.
Jak by to dzialalo/gralo, gdybym przykladowo dal na przod zamiast w/w Comp 6 jakies inne glosniki, ale 2Ohm (pierwszy przyklad z brzegu - AUDISON APK 165 2Ohm)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnicę są zrobione pod konkretny zestaw, więc jak zależy Ci na brzmieniu to najlepiej stosować gotowe zestawy/ ciąć aktywnie/ ze wzmakow/ zbudować zwrotnice pod konkretne głośniki ponieważ efekt może być kiepski jak się nie ma o tym pojęcia wraz ze zniszczeniem sprzętu.

 

Myślę, że nie ma co przesadzać z trzymaniem się jednej marki dla całego auta, czasem ktoś nawet specjalnie robi mix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie czy to prawda że zwrotnice są wykonane pod to żeby się zestaw nie popsuł a nie wykorzystać jego pełnię możliwości?

nie, fabryczne zwrotnice są uniwersalne żeby grały w większości podstawowych aplikacji

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie czy to prawda że zwrotnice są wykonane pod to żeby się zestaw nie popsuł a nie wykorzystać jego pełnię możliwości?

 

Pełnia możliwości nie musi oznaczać grania w konfiguracji extremalnej ( najniższe odcięcie -max obciązenie )

Zapewne zawiera margines na podbicia w jakimś zakresie wysokich tonów , w odniesieniu do woofera natomiast rola zwrotnicy w niczym nie ogranicza możliwości woofera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...