Skocz do zawartości

Problem po zmianie anteny - brak odbioru.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zwracam się do Was z prośbą o radę w temacie anteny.

 

Antena dachowa w moim golfie3 była w kiepskim stanie, sparciała guma, zerwany gwint przez co luzowała się i dyndała po całym dachu. Za to odbierała znakomicie zawsze i wszędzie bardzo dużo stacji radiowych.

 

Miałem dostęp do innego golfa4 i postanowiłem założyć jego antene do mojego. Podstawa na oko taka sama, kabel również jedynie inna była wtyczka. Odciąłem ją razem z obiema wtyczkami wlutowałem do kabla w moim aucie i antena nie znajduje kompletnie niczego. Obie to oryginały vw. Po odpięciu wtyczki sam kabel znajduje 2-3 popularne stacje ale odbiór jest średni. 

 

Proszę o radę co zrobiłem źle i ja kto naprawić,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że w golfie 3 też antena jest ze wzmacniaczem ale radio i tak nie jest oryginalne więc tego zasilania, o i le dobrze rozumiem nie ma co podać tak? Kabel idzie bezpośrednio z radia do anteny. 

 

Montować separator? To w sumie żaden problem ale strasznie mnie ciekawi dlaczego wcześniej był odbiór perfekcyjny skoro również antena była podłączona bezpośrednio do radia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Napięcie na separator najprościej podać "po stacyjce" - te które odpala radio, a najlepiej z odpowiedniego przewodu który wychodzi z radia (antena będzie zasilana tylko gdy używasz radia, na innych źródłach nie). Separator kosztuje max 20zl więc warto spróbować. Ale najpierw możesz poszukać w internecie rozpiskę oryginalnego złącza ISO pojazdu, wtedy będzie wiadomo czy do wzmacniacza antenowego idzie osobne zasilanie, czy potrzebny jest separator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...