Skocz do zawartości

Po aktywacji subwoofera wyłączają się tylne głośniki


Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa. Znalazłem w radiu opcję SW DIREC (bezpośrednie podłączenie subwoofera) w sekcji SOUND. W niej znajduje się kolejna funkcja SW MODE (tryb pracy subwoofera), która umożliwia wybór trybu subwoofera. Do wyboru jest 1, 2, 3 i wyłączone. Wybieram 1 i zaczyna to już całkiem przyzwoicie grać lecz z tego co zauważyłem ostatnio, po uaktywnieniu tej funkcji automatycznie wyłączają się tylne głośniki, przestają grać po prostu. Głośnik superniskotonowy to Blaupunkt GTB8200A, a radio Sony MEX-GS820BT. Nie chciałbym rezygnować z tej funkcji bo tak mi się wydaje przynajmniej dzięki niej subwoofer gra najlepiej od momentu kiedy próbuję go ustawić, a nie chciałbym też aby tylne głośniki nie grały jeśli już są. Czy da się coś z tym zrobić ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


SW DIREC (bezpośrednie podłączenie subwoofera)

 

Czy  wiesz co znaczy ta funkcja?  Zresztą po co pytam jak >

 

 

 


co zauważyłem ostatnio, po uaktywnieniu tej funkcji automatycznie wyłączają się tylne głośniki, przestają grać po prostu.

 

 

Chcesz mieć na wyjściu głośnikowym podłączonego aktywnego suba i głośniki tylne?  Wiesz że ta funkcja to właśnie podłączenie ZAMIAST tylnych głośników subwofera i to PASYWNEGO ? 

 

Radzę nie łamać 11 przykazania i podłączyć sprzęt jak sugerują w INSTRUKCJI OBSŁUGI ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom po przeanalizowaniu faktycznie głupota strzelona. Jeszcze takie pytanko. Opcja S.WOOFER podpisana jako subwoofer w ustawieniach radia dotyczy jak rozumiem ustawiania niskich tonów bez względu na to czy jest podłączony subwoofer czy go nie ma ? W radiu seryjnym opcja ta nazywała się po prostu bass. Domyślam się, że jest to to samo pod inną nazwą. Czy przy kręceniu pokrętłami gain, lpf, phase na wzmacniaczu powinienem też regulować poziom głośności niskich tonów za pomocą tej opcji (z reguły w górę) ? Do tej pory było 0 dB i kręciłem tylko na skrzyni, HPF 120 Hz, LPF 100 Hz > na radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom po przeanalizowaniu faktycznie głupota strzelona. Jeszcze takie pytanko. Opcja S.WOOFER podpisana jako subwoofer w ustawieniach radia dotyczy jak rozumiem ustawiania niskich tonów bez względu na to czy jest podłączony subwoofer czy go nie ma ? W radiu seryjnym opcja ta nazywała się po prostu bass. Domyślam się, że jest to to samo pod inną nazwą. Czy przy kręceniu pokrętłami gain, lpf, phase na wzmacniaczu powinienem też regulować poziom głośności niskich tonów za pomocą tej opcji (z reguły w górę) ? Do tej pory było 0 dB i kręciłem tylko na skrzyni, HPF 120 Hz, LPF 100 Hz > na radiu.

Ustawienia subwoofera działają raczej tylko w przypadku podłączenia zewnętrznego suba - masz tam podbicie (zostaw na zero), zmianę fazy, pseudoczasówkę (pozycja subwoofera) i prosty filtr. Poczytaj instrukcję obsługi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...