Skocz do zawartości

Alpine CDA-9833 problem z napędem CD


Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z poradami od wielu ludzi postanowiłem wreszcie wymienić swoje CDE-102Ri na coś lepszego, z procesorem itp. Padło na model 9833, gdyż według wielu seria 983x gra lepiej niż 985x czy 981x. A że dodatkowo trafiła mi się okazja to wziąłem. Kupiłem tanio 9833 które samo w sobie jest w pełni sprawne ale ma niedziałający napęd. Objawiało się to tym, że nie wchodziły w ogóle płyty. Gdy dostałem już radyjko, wziąłem się za jego naprawę. Wyciągnąłem mechanizm płyt, i go odblokowałem. Sprawdziłem ręcznie czy wszystko normalnie chodzi w nim i czy przyjmowanie i wyciąganie płyt działa. Wsadziłem spowrotem, złożyłem radio, podłączyłem i zonk - płytę można było wsadzić, ale tylko samemu. Mechanizm nie "wciągał" jej tak jak powinien. Dodatkowo po naciśnięciu przycisku na ekranie był tylko napis EJECT, a żadne przyciski nie działały. Radio nie reagowało wcale. Było słychać tylko dźwięk wciśnięcia klawisza. Dopiero odłączenie zasilania pomogło je odwiesić. Pomyślałem, że może mechanizm jest martwy, więc wsadziłem nowy. I efekt ten sam. Identyczne zachowanie jak że starym. Więc moje pytanie brzmi - co jest nie tak? Dlaczego radio się tak zachowuje? Co mogło się zepsuc? Bo poza tym mechanizmem wszystko działa normalnie, i tuner i AUX, można normalnie słuchać muzyki, ustawiać, tilt działa itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jako pierwsze też pomyślałem, że może taśma. Była podłączona cały czas dobrze, ale może ją uszkodziłem przypadkiem? Widocznych uszkodzeń nie ma, poza tym, że jest w paru miejscach dość mocno zagięta. Może to powodować problem? Ale to z taśmą wydaje mi się o tyle dziwne, że tak jak pisałem - po wciśnięciu przycisku od wkładania płyty radio całkowicie się zawiesza i nie reaguje na żaden przycisk, wydając jedynie dźwięk wciśnięcia. To normalne w takiej sytuacji?

2. Wcześniej pisałem, że tilt działa normalnie. I owszem, tilt down działa bez problemu, ale nie mogę wykonać w żaden sposób tilt up. Radio nie reaguje w ogóle na przycisk tilt i nie chce powrócić do swojej normalnej pozycji. Z tym, że w przeciwieństwie do mechanizmu płyt radio nie zacina się i działa normalnie, wszystkie przyciski oprócz tego właśnie powrotu działają bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...