Skocz do zawartości

Czy mam dobrą skrzynie do głośnika Rockford r2 12


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie posiadam skrzynię Rockford fosgate r2 12 wzmacniacz earthquake xtreme bass 900w .  Skrzynia jest zamontowana w aucie kombi i gdy słucham muzyki nie czuje jakości grania  nie czuje tego basu ani zejścia . Poprzednio miałem Rockforda p2 w innej skrzyni i miał mega zejście i brzmiał wyraziście. Ciężko mi to fachowo określić ale podejrzewam ,że mój głośnik nie ma  tej jakości co powinien . porównując do gorszej jakości subwooferów wygląda to mizernie dlatego zwracam się z pytaniem czy ta skrzynia jest  ok  do tego głośnika ? 

Drugie pytanie planuje w niedawnym czasie zamontować go do sedana w którym chciałbym tylko lekko uwyraźnić bass ponieważ będzie to BMW z nagłośnieniem logic 7 i  chciałbym do tego podejść fachowo czy jest sens montować to do tego auta aby nie stracić jakości systemu logic7


Ov1Sihi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość systemu Logic 7 nie stracić ? To jakiś żart zdaje się, bo chyba przeceniasz ten system :D Czy ta skrzynia jest OK ? Jak mamy to stwierdzić ? Po zdjęciu ? Najniższa seria RF w niewiadomej pojemności i strojeniu skrzyni, seria P jest serią wyższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość systemu Logic 7 nie stracić ? To jakiś żart zdaje się, bo chyba przeceniasz ten system :D Czy ta skrzynia jest OK ? Jak mamy to stwierdzić ? Po zdjęciu ? Najniższa seria RF w niewiadomej pojemności i strojeniu skrzyni, seria P jest serią wyższą.

Może źle to sformowałem miałem na myśli ,że z seryjnego nagłośnienia takie logic 7 jest półkę wyżej niż podstawowe i pewnie normalnego użytkownika zadowoli a wiem z doświadczenia wstawienie  byle jakiego subwoofera który będzie buczał może popsuć efekt dlatego zastanawiałem się czy to co mam będzie odpowiednie jako uzupełnienie basu czy lepiej sprzedać i kupić coś bardziej odpowiedniego . Jeżeli tak to co ? Na co powinienem patrzeć szukając głośnika uniwersalnego ? 

Co do mojego głośnika niestety nie wiem ile litrów ma ta skrzynia taką już kupiłem  ale z słuchu mogę jedynie wnioskować ,że ten bas nie jest taki wyrazisty przy szybkich  również nie ma takiego zejścia co p2  przy wolnych bitach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym kupował nowy samochód i miał za te Logic7 zapłacić tyle kasy to bym się lekko mówiąc zdenerwował.

A że kupiłem używany i L7 było to gra. Ładnie, ale szału nie robi. W porównaniu do klasycznego audio ( przód +sub) które budżetowo zrobiłem w poprzednim aucie to L7 gra słabo.

 

Teraz już prawie mam zebrane wszystkie komponenty które chce umieścić w moim e60 wywalając system Logic7. Robił ktoś już takie coś i może pomóc dobrą radą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary zewnętrzne

Szerokość 55 cm

Góra długość 22cm

Dolna długość 32 cm

 

Ogolnie zastanawiam się czy zrobie coś cirkawego z tego glosniks czy lepiej sprzedać i kupić coś innego bardziej jakościowego. Zamierzam uzyskać uzupełnienie basu tak aby to dobrze grało . Nie oczekuje aby lusterka latały a subtelny bas który nie zgubi się na szybko a i zejdzie fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś wysokości - zakładam, że ma 35cm... a co z portem B-R?

Przy takich wymiarach i grubości ścianek 16mm ma ok. 40 litrów brutto.

Przy wys. 40cm okolice 45 litrów

Jak odejmiemy składowe stałe, to netto będzie stanowczo za mało...

A wedle manual'a wymaga 50/52 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się chce napisać, że rodzaj skrzyni nie ma wpływu na dźwięk, a port bas reflex jest dodany ze względów estetycznych;) Poczytaj trochę forum, a kolega Grzeczny już Ci wyraźnie napisał, że masz za małą skrzynię! Wystarczy wygooglować dane tego głośnika i masz podane na tacy przez producenta pojemności skrzyń. Ze względu na parametry głośnik można umieścić zarówno w closed, jak i br.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...