Skocz do zawartości

Problem z montażem dystansów laguna 2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni walczę z próbą zamontowania dystansów do laguny 2. O ile tapicerkę (zapasowa do pracy) została tak od środka docięta żeby głośnik wszedł to nie wiem jak przymocować do blachy. W tym miejscu mam dwa wyzwania. Pierwsze to śruba od podnośnika szyby i powalowana blacha Ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić? Ew gdzie nabyć węższe i grubsze dystanse żeby głośnik zbliżyć do tapicerki ? Od razu piszę że nie mam narzędzi żeby samemu coś zrobić więc ew gotowce lub ktoś z bliższych okolic do wsparcia. Pisałem np do bassera czy chłopaków z lublina to same propozycje ala panel. Ja wolę zachować oryginalny wygląd.

 

Pozdrawiam 6f066c7d562ec0b0b0851b95df9cb114.jpg1cb44ffd976ed87b0be678044387962e.jpg2908bebee4217a85232ab01adfd060eb.jpg1500a74921c59ecf6c7a6146dff0e330.jpgb67aef847ebb751578ea3c28b294444a.jpg150e1ac6618f8c0fea25236b7f919afe.jpgef26b1b91d2e1202763023a278c013d7.jpg1caa11540f3a75d858b04af0c7ca73a9.jpgac18c5078a5ca53b141f221fdbca690c.jpg

 

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota prosta ale zajmująca trochę czasu. Przy okazji będziesz miał możliwość zakupu kilku narządzi które przydadzą Ci się w przyszłości.

Z tego co widzę to musisz dołożyć kawałek pod dystans od góry bo tam jest zagłębienie drzwi. Najlepiej z mdf'u lub sklejki. Dobierasz odpowiednią grubość, docinasz tak aby ładnie pasowało i podpierało równo. Dokręcasz od spodu pod dystans i możesz wszystko razem polecieć żywicą.

 

 

 


głośnik zbliżyć do tapicerki

Mierzysz ile trzeba dojechać z głośnikiem, kupujesz takiej grubości dystanse i dokręcasz do obecnych.

Warto też powiększyć otwór za głośnikiem. Wygląda jakby był zdecydowanie za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek czy jesteś w stanie podrzuć jakie narzędzia do amatorki się przydadzą? Wydaje mi się że sciski stolarskie bo przy połączeniu dystansów trzeba by to podkleic dodatkowo.

 

Temat Robsonbercika przeczytałem kilka razy. Ma czas i narzędzia na dlubanie.

 

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrętarka wyrzynarka i ściski, no może szlifierka kątowa.

Co znaczy że "ma czas"? Jeśli go nie masz niczego dobrze nie zrobisz, a w tej materii chodzenie na skróty okazuje się dłuższą drogą, ale niestety na jej koncu[emoji3]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz stworzyć jak najlepsze warunki dla głośnika -dystans ma być na sztywno na całej powierzchni przymocowany do blachy (braki uzupełnione poxylin ,włókno żywica,mdf) czas tu nie ważny ale dokładność .sam kiedyś na szybko przykręciłem dystans i Hertz hsk nie zagrał jak trzeba ,poprawiłem+dobre głuszenie usłyszałem jak kopie hsk.

ps,może jakiś znajomy posiada podstawowe narzędzia bud-domowe i użyczy bo wygląda jak bys kombinerkami blache giął

cierpliwości i finalizacji prac życze :hyhy:  ten dystans to na pewno do laguny ''dedykowany''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki już trochę to rozjaśniło.

Może uda mi się cos dłubnąć w week. Wolniej a dokładniej. Postaram się na bieżąco wrzucać postępy.

 

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...