Skocz do zawartości

Wymiana głośników/wygłuszanie samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie !!!

 

To jest mój drugi post ( w pierwszym się ładnie przywitałem :)   ) . Przyszedłem was prosić o pomoc ...

 

Jak w temacie chciałbym wymienić swój aktualny zestaw car audio ( są to niestety głośniki no-name papierowe wiec nie podam modelu bo takowego na nich nie ma ...) 

 

Byłem lokalnie u takiego gościa u którego chciałbym aby mi pomógł to ogarnąć ( jestem zielony w tych klockach ) i mówił że trzeba wytłumić drzwi taką specjalną matą w celu ograniczenia rozchodzenia się dźwięku na boki i ogólnie zaproponował wymianę na zestaw włoskiej marki Audiosystem GT Trading AS650C ( w cenie 400zł zestaw)

 

CHciałem znaleźć jakiekolwiek informację na temat tych głośników ale mi się nie udało :(

 

 

Co sądzicie o takim zestawie głośników do rovera 45 silnik 1.4 ? Radio to : SONY CDX-G1201U

 

Pozostałych parametrów nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAQ Nazara... Łatwo odszukać. Człowiek włożył w to wysiłek, dobrze z tego skorzystać.

Od siebie dodam, że głuszenie drzwi to świetny pomysł.

Kolejna uwaga -porządne, bez ściemy okablowanie. Miedź, nie jakieś alu duralu kolorowane.

Głośników nie znam, firma jak najbardziej dość już konkretna i na plus, że nie pcha Ci Blowa, eksplodującego Sony czy "człowieka z Boszem"(kumpel tak nazywa Boschmanna).

Dobrze zrobiony i zasilony przód(wzmacniacz!) to radocha na długo. Chcesz pukać głośno to dołożysz suba ale może być zbędny(zależy czego i jak słuchasz)

Niemniej...

 

 

...temat wraca jak bumerang albo butelka po stolicznej, poczytasz trochę i wnioski spłyną same jak kryształowy strumień po skałach Uralu.

Aaaaa właśnie -głośniki jak czytam 80 watów w RMS(czyli realnie) więc radiem nie zasilisz ich dostatecznie(ogólnie radio typowe zasili mało które głośniki), a i wzmacniacz pierwszy z brzegu biorąc choćby moc pod uwagę nie będzie wystarczający. 

Ale... FAQ Nazara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry tego zestawu nie powalają.

Nie ma zbyt wiele na jego temat.

Audio System AS-650C - nie wiem, czy to na pewno ta wersja, ale dopisek GT Trading jest:

https://www.rgsound.it/as-650c-kit-altoparlanti-2-vie-165-mm-220-w_audio-system-italy-id-44906.html

Pdf zestawu:

https://www.rgsound.it/prodotti/atch/n_20181217174426_1e7b8f_ecd6558c6fe444eeb89b5c099b2ca0aa.pdf

Realnie ma 40W rms i SPL 88dB.

Nie oceniam możliwości do ceny, bo nie znam tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Pukać,, mocno to raczej nie zamierzam. Finansowo tez jakoś poszaleć nie mogę. Wszystko zaczęło się od trzeszczacych głośników niskotonowych a skończy na praktycznie wymianie wszystkiego XD. Co do muzyki słucham polu rocka klasyki nigthcore i radia rmf fm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wskazanych lektur, potem popatrz w giełdzie na forum. Zerknij w wątek "okazje na aukcjach" to będziesz wiedział co z grubsza i w jakiej cenie łykać.

Nie chcesz much zabijać na szybie tylnej basem to skup się na zasileniu wzmacniaczem przyzwoitych odserparowanych głośników WYŁĄCZNIE z przodu w wygłuszonych drzwiach korzystających z doprowadzonego porządnym okablowaniem zasilania i sygnału ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił mi gościu te wygłuszenie i zastosował ten zestaw audio system i ...

 

Jestem pod mega wrażeniem piękny i czysty bas który aż w płuca uderza i do tego nie trzeba było kupowac wzmacniacza dodatkowo obniżył cenę za całość . Ogólnie jestem mega zadowolony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił mi gościu te wygłuszenie i zastosował ten zestaw audio system i ...

 

Jestem pod mega wrażeniem piękny i czysty bas który aż w płuca uderza i do tego nie trzeba było kupowac wzmacniacza dodatkowo obniżył cenę za całość . Ogólnie jestem mega zadowolony

 

Gdybyś połączył ten zestaw pod wzmacniacz to byś dopiero zobaczył różnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki fajnie chodzą ale brakuje im takie jakby poweru ... Dokupię chyba wzmacniacz 4 kanałowy pod ten zestaw od tego samego typa zobaczymy co to da ... Mówi że różnica ogromna będzie

 

Tylko pamiętaj żeby kable nowe przeciągnąć, bo te seryjne są cienkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem jeszcze z tym gościem co mi ma teoretycznie zrobić ten wzmacniacz . Chciałem się was doradzić bo trochę jedna rzecz mi się nie spodobała u niego a mianowicie ... Podjechałem do niego bo na początku chciałem aby mi wygłuszył też tylne drzwi i wymienił głośniki z tyłu ( okazało się że mam jeszcze tylne głośniki o których nie wiedziałem są one umieszczone w tylniej części auta nie w drzwiach a w bagażniku tak jakby) . To mówił że nie ma sensu aby wygłuszać i wymieniać tylnich głośników tylko aby użyć wzmacniacza 4 kanałowego z opcją mostkowania oraz abym użył subwoofera a tylne głośniki zostawił oryginalne . Teraz mi pisze że albo wymiana tylnich głośników 10cm albo 13cm albo wzmacniacz i subwoofer .

 

Co o tym sądzicie ? Jak dla mnie odniosłem wrażenie że typek chce mnie wydoić na kasę . W miedzyczasie napisałem mu aby zrobił wycene tego wzmacniacza oraz subwoofera i podał ich modele jakich użyje . Co do głośników tylnich to zrobił wycene koło 300zł + 80zł robota 


Dodam iż chciałem wymienić głośniki oryginalne bo też trzeszczą i chrupią podczas gdy z przodu jest oaza spokoju . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem jeszcze z tym gościem co mi ma teoretycznie zrobić ten wzmacniacz . Chciałem się was doradzić bo trochę jedna rzecz mi się nie spodobała u niego a mianowicie ... Podjechałem do niego bo na początku chciałem aby mi wygłuszył też tylne drzwi i wymienił głośniki z tyłu ( okazało się że mam jeszcze tylne głośniki o których nie wiedziałem są one umieszczone w tylniej części auta nie w drzwiach a w bagażniku tak jakby) . To mówił że nie ma sensu aby wygłuszać i wymieniać tylnich głośników tylko aby użyć wzmacniacza 4 kanałowego z opcją mostkowania oraz abym użył subwoofera a tylne głośniki zostawił oryginalne . Teraz mi pisze że albo wymiana tylnich głośników 10cm albo 13cm albo wzmacniacz i subwoofer .

 

Co o tym sądzicie ? Jak dla mnie odniosłem wrażenie że typek chce mnie wydoić na kasę . W miedzyczasie napisałem mu aby zrobił wycene tego wzmacniacza oraz subwoofera i podał ich modele jakich użyje . Co do głośników tylnich to zrobił wycene koło 300zł + 80zł robota

 

Dodam iż chciałem wymienić głośniki oryginalne bo też trzeszczą i chrupią podczas gdy z przodu jest oaza spokoju .

Z tyłem daj sobie spokój, odłącz te głośniki lub wywal, lepiej dołożyć do suba i wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...