Skocz do zawartości

Bojkot Orlenu


ige
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

powalla, moze i masz racje, osobiscie tankuje na shell-u wiec cała akcja przechodzi koło mnie bokiem...

we włoszech zrobili to troszke inaczej... poblokowali drogi i zażądali zeby rząd zrobił cos z tym (w pierwszej kolejnosci obnizyli akcyze a potem wiem ze własnie negocjowali z producentami i pośrednio przez nich z ajentami) potem był spokój i paliwko poszło w dół.

Sumujac kazdy z nich (rząd, producent, sprzedawca) odpuscił 2-3 centy na litrze (nie mówie ze po równo) i kierowcy byli zadowoleni.

Heh a teraz mi sie przypomniała wypowiedź pewnego "mądrego" byłego (na szczęście) ministra transportu z naszego kochanego kraju....

brzmiala ona mniej wiecej tak:

"jezeli obnizymy akcyze o 2 grosze to kierowcy i tak tego nie odczuja, a sam Pan redaktor wie ze nie mozemy obnizyc o 30 groszy bo wtedy moznaby powiedziec ze akcyzy na paliwo płynne nie ma"

HAHAH rozbawił mnie do łez, nie ma to jak "POLITYK" popadający ze skrajności w skrajnośc - ale na tak genialny pomysł zeby obnizyc o 6-8 groszy nie wpadł???

wrrrr ale sie wku&$#@em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale kiedy widze stacje orlenu to mi sie cisnienie podnosi, z zasady nie tankuje tam nigdy... W mojej okolicy orlen miał, ma i pewnie bedzie miał zawsze najdrozej...

Tak jak nie moge patrzec na multiple czy golfa II, jak nie kupie nigdy nic samsunga tak nie tankuje na orlenie... Ot kilka takich zboczen :niepewny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze leje pb na lotosie a lpg ostarnio na orlenie leje bo cena spoko a i gaz nieglupi bo TEZET dowozi im hehe wiec generalnie na orlenoskim nie latam paliwie :hyhy:

a takie akcje to sa fajne tylko w necie bo w realu malo kto bierze pod uwage co przeczytal i niekieddy nawet podpisal si obiema rekami pod tematem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się zrozumieć czego tak atakujecie, akurat Orlen.

Jeśli się nie mylę jest to, spółka z udziałem skarbu państwa i ma się bardzo dobrze w czasach kryzysu jak i nasze państwo zresztą

Bilans na dzień dzisiejszy mówi, że w tym roku Orlen wygenerował już cztery miliardy zł strat,a zadłużony jest na trzydzieści.

Sory za sarkazm, ale zaczynam czuć obrzydzenie do tej propagandy sukcesu obecnej ekipy na którą zresztą też głosowałem.

A z Włoch wróciłem dwa tygodnie temu i ich strajk polegał na braku paliwa na stacjach.Tak aby wzbudzić niezadowolenie wśród społeczeństwa które wtedy powinno wywrzeć presje na rządzących.

Nie brakowało paliwa jedynie na autostradach,co akurat w naszych realiach nie ma znaczenia,bo niema takowych.

Ale uważam że taka forma protestu była by dużo skuteczniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla ma 1000% racji. Ten bojkot, a właściwie pseudo-bojkot i tak nam, zwykłym zjadaczom chleba nic nie da. Trzeba na początek wziąć za dupsko Tuska i cały ten jego śmieszny rząd ( nie głosowałem na PiS :?: ). Niech Ministerstwo Finansów i Skarbu Państwa obniży akcyzę, to dopiero wtedy będzie cacy. Ja tak czy siak nie zatankuję, ale nie z powodu pseudo-bojkotu, tylko z tego powodu, że mam full w aucie :hyhy:, tak na marginesie to na Orlenie tak jak mastah22 nie tankuję dla zasady. Jadę albo do ruskich, czyt. Lukoil lub BP - chociaż to dalej ta sama korporacja, jednak ceny się różnią i to czasami diametralnie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie załatwić Orlen? Tankujcie normalnie ale ... przy każdej wizycie nic innego nie kupujcie (nawet gumy do żucia) , korzystajcie do woli z łazienki (duuużo wody spuszczać w kibelku ale uwaga nie na podłogę bo koledzy maja tylko robotę!!! ) no i proszę używać dużo rękawiczek jednorazowych, ręczników , papieru itd .... koszta rosną a sklep (źródło dochodu bo marże są straszne ! ) nie będzie przynosił dochodu! Paliwa to pikuś ale sklep to naprawdę spory biznes ... tak więc panowie nie róbcie zakupów na stacji .. tylko paliwo(te zwykłe oczywiście , bo verwa to ściema!) i jazda dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się zrozumieć czego tak atakujecie, akurat Orlen.

Jeśli się nie mylę jest to, spółka z udziałem skarbu państwa i ma się bardzo dobrze w czasach kryzysu jak i nasze państwo zresztą

Bilans na dzień dzisiejszy mówi, że w tym roku Orlen wygenerował już cztery miliardy zł strat,a zadłużony jest na trzydzieści.

Sory za sarkazm, ale zaczynam czuć obrzydzenie do tej propagandy sukcesu obecnej ekipy na którą zresztą też głosowałem.

A z Włoch wróciłem dwa tygodnie temu i ich strajk polegał na braku paliwa na stacjach.Tak aby wzbudzić niezadowolenie wśród społeczeństwa które wtedy powinno wywrzeć presje na rządzących.

Nie brakowało paliwa jedynie na autostradach,co akurat w naszych realiach nie ma znaczenia,bo niema takowych.

Ale uważam że taka forma protestu była by dużo skuteczniejsza

 

wiec skoro zastanawiasz sie dlaczego to postaram Ci sie w bardzo prosty sposób wytłumaczyc - BO JEST W CHU& DROGIE PALIWO??

- BO ORLEN MA (praktycznie) MONOPOL NA NASZYM RYNKU?? (jak nie monopol to wystepuje monopson)

- BO ZADEN INNY NOWY KONCERN NIE JEST W STANIE SIE PRZEBIC??

- Niepisałem o sytuacji nie dwa tygodnie temu tylko ok 3-4 lata temu i dotyczyła ZBYT DUZYCH CEN NA STACJACH (chodziło mi o odzew społeczeństwa) a to czy mieli paliwo kilka tygodni temu to lata mi koło ....

głosowałem na ta sama "ekipe"- ale widze ze głównego problemu nie dostrzegasz - ORLEN BYŁ JEST I BEDZIE niezaleznie która "ekipa" rządzi....

 

 

Chcecie załatwić Orlen? Tankujcie normalnie ale ... przy każdej wizycie nic innego nie kupujcie (nawet gumy do żucia) , korzystajcie do woli z łazienki (duuużo wody spuszczać w kibelku ale uwaga nie na podłogę bo koledzy maja tylko robotę!!! ) no i proszę używać dużo rękawiczek jednorazowych, ręczników , papieru itd .... koszta rosną a sklep (źródło dochodu bo marże są straszne ! ) nie będzie przynosił dochodu! Paliwa to pikuś ale sklep to naprawdę spory biznes ... tak więc panowie nie róbcie zakupów na stacji .. tylko paliwo(te zwykłe oczywiście , bo verwa to ściema!) i jazda dalej.

 

chyba jednak nie tędy droga... pozwole sobie spojrzec w przyszłosc i załoze ze takich akcji jest jedna raz na tydzien....

wiesz ile kosztowałaby woda (nie na stacji) w domu??

skup makulatury idzie momentalnie w dół bo jest jej za duzo.... bo wyjeb@$o 40 tys ton papieru do wycierania rąk wiecej niz miesiąc temu....

wszystko czegokolwiek nie zrobisz państwu na złość robisz sobie na złość bo państwo to ty , ja i cała reszta,

jak śmiecisz to śmiecisz sobie i mi, tak samo jak ja śmiece...PROSTE

a to ze w orlenie ma udział skarb panstwa to całkiem inna bajka, bo na takim czymś sie nie traci tylko ciągnie zysk, problem w tym ze ten zysk ciągna poszczególne osoby a nie państwo.. (może państwo dostanie jakies ochłapy)

a to zeby zakupów nie robic na stacji ORLEN to akurat popieram (hot dogi nie podobne do ch&ja, red bulle ciepłe z lodówki, kanapki nieświeze, ogólnie do (brązowej dziury ) :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skup makulatury idzie momentalnie w dół bo jest jej za duzo

 

Zobacz po ile jest makulatura w skupie... tu już nie można niżej zejść :) a o śmieci się martw każda stacja ma podpisane odpowiednie umowy z odpowiednimi służbami .

 

Ważne jest że Orlen ma koszta ... no i zobacz sprawę Kownackiego z Biura Prezydenta ... były prezes Orlenu do dziś dostaje miesięcznie 100.000zł aby nie poszedł do konkurencji ... :) . Każdy prezes orlenu dostaje jako odprawę co najmniej jedną bańkę zł (rekord 6.000.000 zł !!! ) , a zmieniają się co wybory(lub częściej ale to zależy od układów) , bo ... resztę sobie dopiszcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...