Skocz do zawartości

Wybór pomiędzy konkretnymi zestawami 165mm do 200-250 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Szukam budżetowego zestawu 165mm + tweetery.
Przez najbliższe 2-3 miesiące będzie to musiało grać z radia, w cieplejsze dni do auta trafi instalacja i wtedy głośniki zagrają ze starym Alpine 3549 albo nowym Crunchem GPX1000.4, jeszcze nie zdecydowałem :)
Lubię raczej ciepłe granie, z nienatarczywą górą, stąd od razu odrzuciłem budżetowe Hertze.
Radio to MVH-X580BT, w bagażniku skrzynka z 2x12" Powerbassa napędzana w/w Crunchem. Aktualne głośniki to Pioneer G1748 - stare, bardzo zmęczone życiem dwudrożne głośniki, ale podoba mi się jak grają, więc jak widać - nie mam ogromnych wymagań. Tweetery w trójkątach, montowane przez poprzedniego właściciela - nie wiem jakie, ale grają naprawdę świetnie.

Wybrałem w zasadzie konkretne modele, potrzebuję tylko nakierowania które kupić.

-Autotek ATX6.2C
-Powerbass S-60C
-Ground Zero GZIC16X

Względnie zastanawiam się też nad Audio System MX165EVO, natomiast będzie to już spore nadszarpnięcie budżetu, zwłaszcza, że to jeszcze nie jest auto, w które chce inwestować większe pieniądze, stąd też bardzo mile widziane będą opinie o Audio System, natomiast bardzo prosiłbym też o pomoc w wyborze z podanych wcześniej 3 modeli.

Autoteki to faworyt - niewygórowana cena, a przewijały się już tutaj przez forum. Powerbass.. sam nie wiem. S-6C znam z dobrych opinii, o S-60C nie wiem w zasadzie nic. GZIC16X podałem niejako z sentymentu do marki, w poprzednim aucie miałem 13-tki od Ground Zero i były świetne, o samych GZIC16X słyszałem tylko jedną opinię i była pochlebna, ale jedna opinia to trochę mało.

Oczywiście mile widziane także porady w stylu "żadne z powyższych, polecam model X".

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Aktualne głośniki to Pioneer G1748 - stare, bardzo zmęczone życiem dwudrożne głośniki, ale podoba mi się jak grają,

 

 

 


Tweetery w trójkątach, montowane przez poprzedniego właściciela - nie wiem jakie, ale grają naprawdę świetnie.

 

 

 


"żadne z powyższych, polecam

 

Polecam zostawić to co masz , a jak zmienisz autko, kupisz docelowe głośniki, bo te co wymieniłeś niewiele lub nic nie wniosą .... drzwi przynajmniej masz zrobione? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweetery grają świetnie, a chcesz je wymieniać i odrzuciłeś budżetowe Hertz ? Kolejna sprawa - ciepłe granie w tym budżecie, to rzecz nieosiągalna, w dużo większym nie jest to łatwe. Głośniki za 200 zł to na 100% będzie drący się tweeter kiepskiej jakości, woofery to najmniejszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zostawił stare Pioneery, nie napisałem jednak najważniejszego - rozsypały się ze starości, ponadto zamontowane były w niezbyt poprawny sposób (chamsko dociągnięte śrubami..) co tylko im zaszkodziło. Lewy ma totalnie zmasakrowany terminal, prawy przeciętą membranę.
Drzwi zrobione, dystans jest.

Tweetery zostają moje dopóki nie umrą, na co się nie zanosi chyba póki co.

Ciepłe granie w tym budżecie może nie będzie typowo ciepłe, ale jeszcze 2 lata temu można było bez problemu dostać Helixy B.62C, które to grały bardzo przyjemnie, nie sądzę, by teraz nie dało się znaleźć czegoś równie fajnego w niewielkiej kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To jak tweetery Ci pasują te co masz - dokup najtańsze 16stki Pioneera(G1710) i tyle.

Podepnę się z pytaniem: będzie jakaś słyszalna różnica między wymienionymi wcześniej Autotekami a Pioneerem o którym pisałeś? Pytam czy warto dopłacać jeśli chce się coś włożyć „na chwile”, u mnie wypluło jeden z głośników a obecnie grubsza rozbudowę muszę odłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...