Skocz do zawartości

Jakie głośniki i maty do ~1K?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

To mój pierwszy post tutaj, więc witajcie :)   Zakładam wątek, gdyż z uwagi na nadchodzące święta goni mnie czas, ponieważ muszę kupić na prezent głośniki i maty a czasu mi zostało niewiele, żebyście zdążyli mi doradzić coś sensownego i abym zdążył to zamówić i odebrac przed 24...

Już mówię w czym rzecz. Pacjent to Leon FR mk3 5 drzwiowy, w środku fabryczne granie Seat Sound System. Nie mam dostępu do auta ponieważ się lakieruje i ciężko mi podać konkretne dane odnośnie sprzętu fabrycznego ale udało mi się znaleźć takie info:

"The Sound System amplifier has 6 channels, front left (tweeter + midbass), front right (tweeter + midbass), rear left (tweeter + midbass), rear right (tweeter + midbass), center and subwoofer. 

The ampilifier is rated at 135W (peak or RMS power, I don't know). 
I think the power is divided so that the speaker channels get 20W and the subwoofer gets 35W. "

Cel - ten sam co zawsze -> poprawa brzmienia
Muzyka docelowa -> elektroniczna (psytrance - potrzebna duża scena i dużo środka, szybki i punktualny bas) + rock/metal , preferowane ciepło grania

Jestem świadomy, że cudów nie uzyskam przy takich modach, ale jednostka nie będzie chyba na razie wymieniona, chciałbym cokolwiek poprawić względem serii i mam na to dajmy że ok 1200 plnów.  

Coś tam poszperałem wczoraj po forum, faq przeczytalem,  ale po prostu mam taki natłok że musiałem zapytać, bo nie wyrobie się z czytaniem :( 
Myślałem o kupnie Audio Systemów R165 EVO + jakiś gms albo bitmat, tudzież inne maty w dobrej cenie. 

Błagam doradzcie precyzyjnie co kupić bo muszę to zamówić najpóźniej w środę, więc mam malutko czasu, żeby ktoś w ogole zdążył zobaczyć ten wątek i mi odpisać :\    Potrzebuje po prostu konkretnych danych, zaufam Wam w ciemno bo zakładam że macie znacznie większą wiedzę niż w temacie car audio.

Pozdro :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AS R165 Evo + zestawy ze sklepu bitmat. Ogółem jestem z tego zadowolony.

Co do zasilania tych głośników powiem tak :   podpięte pod samo radio, powodowały, że radiator był aka - jajka smażyć  :D 
Było to pod RD4 (Citroen) + tylko sam przód. Tył grał oryginał. Mogłem posłuchać do 23/30 volume z umiarkowanym basem bez przesterów. Jednak po dłuższym słuchaniu zaczynało przerywać. Przegrzewało się. 

Zestawy pod słaby wzmak to podobno: Helix DB 62.1  jednak co do grania się nie wypowiem, bo nie słuchałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AS R165 Evo + zestawy ze sklepu bitmat. Ogółem jestem z tego zadowolony.

 

Co do zasilania tych głośników powiem tak :   podpięte pod samo radio, powodowały, że radiator był aka - jajka smażyć  :D 

Było to pod RD4 (Citroen) + tylko sam przód. Tył grał oryginał. Mogłem posłuchać do 23/30 volume z umiarkowanym basem bez przesterów. Jednak po dłuższym słuchaniu zaczynało przerywać. Przegrzewało się. 

 

Zestawy pod słaby wzmak to podobno: Helix DB 62.1  jednak co do grania się nie wypowiem, bo nie słuchałem.

 

 

Miałeś takie cyrki, ponieważ te głośniki mają impedancję 3 ohm, a nie 4 ohm jak mają przypuszczalnie oryginalne głośniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jaką impendację ma mój system...    rozumiem że bez sprawdzenia impendacji to troche na ślepo kupować do tego głośniki? 

Co do tych Moreli Maximusów, gdzieś tam mi one wpadły w oko, ale wyczytałem że AS R165 Evo są znacznie lepszej klasy jeśli chodzi o użytą konstrukcję, dlatego napisałem właśnie o nich. Oczywiście mile widziane wszelkie inne propozycje do których nie dotarłem a warto je skonsiderować...

Ktoś jeszcze może się wypowiedzieć?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te zestawy są podobnej klasy. Jeżeli będą grać pod radiem to bezpieczniej wziać Morel Maximus, mają impendancję 4 ohm (czyli standardowa), poza tym mają dobre parametry do grania spod samego radia. Do tego dokupić dystanse, maty, gąbkę. Z czasem będzie można dokupić wzmaka, nawet w używce za 200-300 zł, powinien sobie poradzić z tymi głośnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam ostatni dzien na decyzję, w obecnej chwili dzieki Waszym radom bardziej sklaniam sie ku tym Morelom, no ale nie wiem... 
Ma to grac dobrze pod tym systemem co mam i nie ukrywam ze glosnosc jest dla mnie wazna, szczegolnie ze całkiem czesto jezdze w trasy i wowczas lubie odkrecic volume'a zeby zagluszyc szumy szybkiej jazdy. Interesuje mnie cieplo, dynamika, dokładność,  bardziej dol i srodek, niz skrajna góra.

Czy jeszcze ktos poda dla nich jakies alternatywy czy to kupic i miec sprawe z glowy? Wybaczcie ze tak ponaglam, ale taka sytuacja :) 

No i ktore te maty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...