Skocz do zawartości

Jakie radio wybrać.


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór!

 

Potrzebuję porady w sprawie zakupu radia. Niestety moje stare radio na kasety chyba zepsułem w swojej niekompetencji i niewiedzy. Nie za bardzo się na tym znam, więc zdam się na was. Mam do wydania 750 zł na radio.

Potrzebuję sprzętu z mikrofonem i odbiorem pasma DAB, miło by było gdyby obsługiwało płyty i USB, oraz komunikaty głosowe do androida.. Chciałem zebrać na jakąś stację multimedialną, aczkolwiek jak to w Lancii Kappie bywa radio jest umieszczone pod skosem i 1 din mogłoby nie działać tak jak powinno i popsuć mechanizmy, które wysuwają ekran. 

 

Myślałem nad tym modelem.

https://allegro.pl/pioneer-deh-x8700dab-radio-samochodowe-dab-cd-mp3-i7427000313.html

 

Tylko problem jak wyprowadzić w moim wiekowym aucie USB z tylnego panelu złącz do kabiny i co z mikrofonem i anteną DAB....

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Dawid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia z wysuwanym ekranem maja regulację kątu wyświetlacza, także tym bym się nie przejmował, radia są dostosowane do montażu pod skosem.

Antenę dab montujesz na szybie demontując wcześniej osłonę słupka b i schowek a mikrofon kolo lusterka wstecznego, przewód prowadzisz ta sama droga co antenę dab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Nie pomyślałem. W każdym takim radiu tak jest?

Dobra. Uczymy się czegoś nowego, czyli jak demontować słupki i które to są. 

Dlaczego słupek B, a nie A? On jest najbliżej szyby przedniej. 

Musiałbym wymontować podsufitkę do mikrofonu?

 

Wiem, jestem motoryzacyjnym świeżakiem ale jak mawiał Sokrates: "Wiem, że nic nie wiem"

 

A i stacja multimedialna odpada jeszcze z jednego powodu. Radio w moim aucie jest we wnęce za plastikową klapką, którą radio można zamknąć i podejrzewam, że nie mógłbym takiej stacji obsługiwać, bo mogłoby do końca ekranu nie wysunąć i kąt byłby tak dziwny, że to nie byłoby funkcjonalne, więc zostaje zwykłe radio 1 din. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno to być standardem, zawcze można sprawdzić w instrukcji danego modelu.

Słupki są na zatrzaski lub przykrecane, wujek Google podpowie. Słupek A to ten przy szybie przedniej.

Do montażu mikrofonu nie musisz ściągać podsufitki, wystarczy że kabel wcisniesz za podsufitke. Możesz też wybrać inne miejsce na montaż mikrofonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...