Skocz do zawartości

Genesis Five Channel - cuda niewidy!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Podczas próby wdrożenia mojego kolejnego szalonego pomysłu napotkałem problem. Podłączyłem mojego pięknego genesisa pod sredniotonówki, włączam a tu " PYK " i bezpiecznik od suba się wykoleił.... Myślę sobie - przypadek jakiś albo co?? Wsadzam nowy i to samo. Wzmacniacz posiada 2 zabezpieczenia. Osobny 25A na 4 kanały i osobny na suba - 30A. Po kilku próbach co mogło to spowodować doszedłem do kabli RCA. Przy podłączaniu kabli ( dokładnie masy) robi się jakieś dziwne zwarcie i wywala mi bezpiecznik ale tylko od suba. Niestety jak wywali choć jeden bezpiecznik cały wzmacniacz się wyłącza... Trochę poeksperymentowałem i zauważyłem kilka dziwnych zjawisk. Przy podłączonych RCA ale bez ekranu wzmacniacz grał wydawałoby się bez żadnych problemów. Ku mojemu zdziwieniu przy przełączeniu na następny utwór wystąpił jakiś dziwny impuls ( zakłócenie??? ), który o mały włos nie rozwalił mi głośników! Myślałem, ze membrany z kosza wyskoczyły! Cale szczęście nic się nie stało z głośnikami. Sytuacja jest identyczna gdy próbuję zrobić jakakolwiek operacje w radiu - głośniej, ciszej, nast. utwór itd.... Gdy tylko spróbowałem podłączyć masę RCA od razu wywaliło bezpiecznik. Ciekawe jest tez to, ze przy włączonym wzmacniaczu ( bez masy na RCA ) na wszystkich wyjściach głośnikowych jest napięcie +35 volt. Bez znaczenia czy jest to + czy - . Na wyjściu na suba jest identycznie. Wszystkie kanały graja zupełnie normalnie - nie ma żadnych zniekształceń czy przesterowań, moc tez jest zupełnie normalna. Gdyby nie te dziwne zakłócenia co chcą mi wypluć głośniki to bym tak zostawił! Z pewnością coś jest nie tak ze wzmacniaczem tylko co??? Dodam tylko, ze wzrokowo nic niepokojącego nie zauważyłem.... Brak żadnych przypalonych elementów itp. Poprawiłem wszystkie luty, " prześwietliłem " ścieżki ale bez skutku. Żaden tranzystor nie ma przebicia do obudowy, samych tranzystorów nie wylutowywałem, żeby je posprawdzać ale nie widać na nich żadnych symptomów uszkodzenia. Wiem, ze diagnoza przez internet jest praktycznie niemożliwa ale może ma ktoś jakiś pomysł co można by było sprawdzić zanim wyśle go do znachora?? Najbardziej irytujące jest to, ze on gra bez tej pieprzonej masy tylko te zakłócenia...... W każdym bądź razie czekam na jakieś pomysły! Pozdrawiam.

 

 

Dodam jeszcze tylko, ze około rok temu działał w 100%! Widocznie roczne leżakowanie mu zaszkodziło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

35V zmiennego czy stalego?

Jak stalego to nie podlaczaj glosnikow bo je spalisz.

1.Czy wczesniej miales taka sama konfiguracje i bylo ok?

2.Sprawdz czy masa glosnikowa nigdzie nie dotyka masy auta np konektory glosnika w drzwiach.

3.To ze masz "bum" przy przelaczaniu czegokolwiek na radiu bez masy sygnalowej jest raczej normalne po to wlasnie masa.

4.Bez podlaczonego radia do wzmcniacza jest wszystko ok?Na wyjsciu nie wystepuje zadne napiecie?

5.Sprawdz wzmacniacz podlaczony na krotko do innego glosnika z innym radiem.

6.Sprawdz czy nigdzie rca nie styka sie z buda auta.

 

Sprawdz to i bedziemy myslec dalej :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 - Właśnie dopisałem, ze około roku temu było wszystko ok!

35 V stałego!

Ad. 2 - na 100% niczego nie dotyka - głośniki chodzą cały czas bez problemu pod Audisonem

Ad. 4 - Napiecie jest również gdy jest podłączony na krotko ( tylko plus, minus i mostek na rem)

Ad. 6 - Na masie RCA jest masa z akumulatora. Dziwne ale na innych wzmacniaczach nie robi to wrażenia....

 

[ Dodano: 2009-07-29, 10:45 ]

Witam! Niestety firma Axel wycofala sie z naprawy wzmacniaczy i niestety nie moga mi pomoc. Z tad tez pytanie czy znacie moze jakis sprawdzony zaklad naprawczy? Wszelkie oferty mile widziane. Zalezy mi tez na czasie, bo musze wyslac go do piatku. Moze cos w okolicy szczecina???? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że jest gdzieś przebicie na obudowę wzmacniacza napięcia minus z przetwornicy. To by dało taki efekt. Obudowa wzmacniacza nie jest podłączona do masy samochodu?

 

[ Dodano: 2009-07-30, 10:40 ]

Bo rozumiem że to +35V jest względem masy samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Zalezy mi tez na czasie, bo musze wyslac go do piatku. Moze cos w okolicy szczecina???? Pozdrawiam.

autoradio szczecin zielonogorska pan Przemek ,gienki zna na pamiec (troszke z nimi przeszedl) a mojego fiva nawet troche" stuningowal"

pozdrawiam

maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, dzięki! Przyda się na przyszłość! Sie uparłem i znalazłem sam przyczynę! Winny był wiór aluminiowy, który zwierał tranzystor z obudowa.... Po wyczyszczeniu i wymianie pasty jak ręką odjął! Teraz napędza średnie tony i ma się bardzo dobrze. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Zalezy mi tez na czasie, bo musze wyslac go do piatku. Moze cos w okolicy szczecina???? Pozdrawiam.

autoradio szczecin zielonogorska pan Przemek ,gienki zna na pamiec (troszke z nimi przeszedl) a mojego fiva nawet troche" stuningowal"

pozdrawiam

maniek

Czy można prosić o kontakt do tego człowieka e-mail telefon? A może jest jakiś "szpenio" od gienków w wa-wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

A ten pan to już raczej odpowiedzi Ci nie udzieli, chyba ,że z jakiegoś fake konta, bo od dawna jest uznany za persona non grata na forum za wywalanie ludzi na kasę i sprzęt.

 

Co do modyfikacji to jak w każdym piecu można, próbować wymianę OPA, lub kondensatorów, ale nie zawsze przynosi to polepszenie, grunt to bardzo duże doświadczenie elektronika by nie tyle wymienić na droższe/lepsze teoretycznie a praktycznie spowodować jakiś progres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uu to nie ładnie, w sumie dobrze że odświeżyłem bo wyszło co wyszło.

Pytam bo genkowe granie przypadło mi do gustu, przynajmniej na tw, a za chwilę całość będzie na tej marce dlatego chciałem się rozeznać, być może spróbuję takiego modzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...