Skocz do zawartości

Wzmacniacz i skrzynia do(prawdopodobnie) Rockford Punch P1S2-12


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry/wieczór wszystkim odwiedzającym tego posta. Piszę do Was ale bowiem mam nadzieję, że nie omylnie wybrałem odpowiednie forum by do wiedzieć się jak rozsądnie zagospodarować 800-1000zł na wzmacniacz+kable+głośnik niskotonowy raczej 30cm i skrzynię/wymiary do niego. Samochód to Audi A4B5 sedan(braciszka). Słuchana muzyka od hip-hopu po disco polo. Wstępnie zainteresowałem się głośnikiem Rockford Punch P1S2-12 i zastanawiam się nad doborem wzmacniacza do niego bo wujo google pytany na różne sposoby nie chciał wiele mi powiedzieć. Zatem co Wy byście polecili za wzmacniacz do tego Rockforda lub co i dlaczego zamiast niego? (jest do kupienia nowy za 300zł + skrzynia ~100zł + kable pewnie też kolo 100zł i na wzmacniacz zostaje max 300-500zł. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś o tym subie?

2 ohm impedancji i 250W RMS. Czyli odpada większość wzmaków 2-kanałowych wymagających impedancji w mostku 4 ohm. Pozostaje mały monoblock pracujący z obciążeniem 2 lub 4 ohm i podobnej mocy - do max. 400W RMS dla 2 ohm.

Rockford Punch P1S2-12 manual - wiele Ci powie:

https://www.rockfordfosgate.com/rftech/library/2013/5_subwoofers/4020119-0_punchp1_subs_rev2-man.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czytałem, ale wiele się nie dowiedziałem. Z Twojego linku jestem w stanie dostrzec praktycznie tylko dedykowany wymiar skrzyni...(my Englano its bad)A co z piecykiem? Zatem jaki monoblock  współgrałby najlepiej z tym Rockfordem?9Bo wziąć pierwszy lepszy piec 2 Ohm ok 400RMS to nie sztuka. I czy to dobry wybór w tej cenie? Czy może warto kupić coś innego? Używek chyba bym się bał bać.(Zwłaszcza głośników) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub jest dobrym wyborem.

 

Natomiast mono 400W/2ohm raczej powinieneś poszukać w używce. Tu, na tym Forum, znajdziesz odpowiedni wzmak. Przejrzyj dział Sprzedam, obawiać się nie masz czego.

Ten sub wymaga wydajnego mono, bo jakaś mocowo (na papierze) budżetówka nie będzie dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...