Skocz do zawartości

Problem z Subwooferem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Problem polega na zniekształconym odtwarzaniu dźwięku przez subwoofer. Pojawia się ono w momencie gdy głośnik ma odtworzyć dźwięk a objawia się takim efektem jakby ktoś położył coś lub dotykał na membrany grającego głośnika. Efekt ten jest słyszalny przy małej i średniej głośności. Przy wysokiej albo ustaje albo przestaje byś słyszalny. Im ciszej tym gorzej. Wiem można słuchać tylko głośno :wink:. Kombinowałem z różnymi ustawieniami w procesorze i wzmacniaczu bez skutku. Auto ford mondeo mk4 ,podłączony do fabrycznego radia procesor GMS 435,wzmacniacz carpower 602 zmostkowany na wyjściu, skrzynia z głośnikiem JL audio 10w0v3-4. Dodam że bez subwoofera na samym procesorze jak gra jest ok. Może ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze można zrobić?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- bogus1984         Będę kombinował z podłączeniem.

- grzeczny_52      Tak jestem protoplastą tego systemu zrobiłem już kilka projektów na swój użytek i w żadnym nie miałem problemów z uruchomieniem i strojeniem. Wybitnym  fachowcem
                             nie jestem ale podstawy ogarniam.    

-dan124               Głośnik co prawda nie nowy bo pozostał mi z poprzedniego projektu ale pamiętam że był sprawny do czasu aż go zabrałem z auta.

 

Dziś przyszły do mnie nowe kable koltz będę testował.

Może jeszcze ktoś ma jakieś sugestie?  

 

Po wymianie kabla i kombinowania z ustawieniami nadal brak efektu.

Podam ustawienia wzmacniacza : tryb pracy mono, podbicie basu 0, załączony filtr LP. Wypróbowałem też wiele ustawień procesora gain, crossover, odcięcia przy różnych Hz. Nagrałem film z tym charczeniem  https://youtu.be/LoLzC9crVgk  Może ktoś ma jakieś pomysły?


 A jeszcze jedno głośnik zmierzyłem ma 3,5 ohma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj dolny resor. Wygląda to na stuki cewki. Albo resor stracił symetryczny ruch ze względu na nierównomierną sztywność, albo zaczyna się odklejać.

 

Wyklucz uszkodzenie wzmaka - albo potwierdź...

Masz jakeś kolumny głośnikowe od domowego zestawu audio? Możesz je wykorzystać do sprawdzenia wzmaka. Tylko zachowaj rząd mocy i impedancji. Impedancję możesz zwiększyć - dla bezpieczeństwa - np. do 8 lub nawet 16 Ohm, jak są 8 omowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resor dolny wygląda ok. Podłączyłem go do wzmacniacza na innym aucie i to samo. Po wyjęciu głośnika z obudowy zamkniętej i uderzaniu w membranę słychać taki dźwięk jak na filmie -  https://youtu.be/uTntyvg8Pjk  Po ponownym kilkukrotnym  podłączeniu miernika wartości były od 3,5 do 195 ohm. Więc chyba jednak głośnik? Może cewka została przegrzana i odkleiła się od membrany?


Czy  ten głośnik da się ewentualnie naprawić - gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...