Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem wzmaka oraz suba


jums
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z podłączeniem wzmacniacza i suba pod radio dedykowane do e39.

Sytuacja wygląda tak wszystko podłączone, kiedy podkręcę na wzmaku, sub zaczyna falować. Sprawdzałem już inny wzmacniacz dalej to samo, radio było u elektryka. Powiedział że wszystko elegancko.

Dodam jeszcze że radio na zgaszonym silniku się wyłącza jak dam na Maxa bass, i vol do połowy. Wcześniej nie miałem problemu z falującym subem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z podłączeniem wzmacniacza i suba pod radio dedykowane do e39.

...

 

Jak byś napisał jaki wzmak i jak podłączony ( bezpośrednio Hi-input, przez konwerter, czy jeszcze jakoś inaczej, jakie przewody itp ) było by łatwiej coś pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś napisał jaki wzmak i jak podłączony ( bezpośrednio Hi-input, przez konwerter, czy jeszcze jakoś inaczej, jakie przewody itp ) było by łatwiej coś pomóc...

 

To jest sedno i podstawa do dalszych wniosków. Bez tego można zgadywać -że np. zasilanie do bani. Kable, akku...kable i akku? 

Czy się bierze "bas na maxa" czy nie to wnosi całe nic -przy połowie volume powinno popierdywać, a nie gasnąć. 

 

A co tam było wcześniej skoro wcześniej nie było problemu z "falującym subem"? Sub i wzmacniacz? I grało? Co się więc zmieniło? Radio? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej aku kuleje, bądź jest niedoładowany.

Aku nowy, w starym cela padnięta

Z wyłączającym się radiem to sprawdź masę czy ma dobrą, bo może ciągnąć z anteny i się wyłącza jak duże obciążenie miałem to samo.

Dzięki za informację, sprawdzę

A może rca są walniete? Skoro na obu wzmakach to samo?

W sumie może być spróbuję wpisać się w tylne głośniki adapterem to chyba będzie najlepsze rozwiązanie 

Jak byś napisał jaki wzmak i jak podłączony ( bezpośrednio Hi-input, przez konwerter, czy jeszcze jakoś inaczej, jakie 

 

U kolegi widziałem jak sub co jakiś czas cicho "pukał " membraną. W torze audio miał jakiś konwerter, nie pamiętam firmy, zmieniał wzmacniacz ale 

 

Właśnie, do autora tematu w kwestii uściślenia.

Rozumiem, że to "falowanie suba" to masz na myśli, taki powolny ruch membrany suba "przód-tył", nawet gdy nie gra muzyka ( w sensie jest wyciszone, ale włączone, radio )?

Wybaczcie, mój pierwszy post. Tak trafiłeś w sedno tematu, dopiero jak na wzmaku ścisze to się przestaje wariować 

Jak byś napisał jaki wzmak i jak podłączony ( bezpośrednio Hi-input, przez konwerter, czy jeszcze jakoś inaczej, jakie przewody itp ) było by łatwiej coś pomóc...

Wzmacniacz Rodek RN-1600 500w rms, podłączenie RCA do radia bezpośrednio, przewody nie pamiętam jakiej średnicy 

Może się cały kołysze jak rezus na gałęzi? ;)

Serio to ja raczej zrozumiałem, że dźwięk słabnie i 

Jak zwiększam "głośność" na wzmacniaczu zaczyna "bujać" nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio "dedykowane do e39" to rozumiem jakiś zamiennik z gotowym wyjściem Cinch, a nie oryginalne, fabryczne radio BMW?

 

Jak odłączysz od wejścia wzmacniacza Cinch-e to też masz taki efekt "bujania" przy regulacji Gain-em na wzmaku ( tylko ostrożnie przy testowaniu, bo jeśli to wina wzmaka to możesz łatwo uszkodzić wzmak, głośnik ). Jeśli tu jest OK, to ten efekt wyłączania radia faktycznie może wskazywać na problemy z zasilaniem ( masą ) radia ( "bujanie" subem może być powodowane przepływem prądów wyrównawczych między wzmakiem i radiem). Możesz spróbować połączyć na chwilę jakimś przewodem ( min 1-1,5 mm2 ) obudowę radia z minusem zasilania wzmaka i zobaczyć czy jest lepiej czy gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli planujesz podpiąć się pod tylne głośniki, to mozesz miec obciete pasmo, co do suba może być problemem ;)

(bmw tnie przewanie pasmo na pierdziawkach z tyłu)

@edit: bo mi sie jeszcze przypomniało do tego nawiasu, że nie dziwota, bo dwa głośniki z tyłu są połączone plastikową obudową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio "dedykowane do e39" to rozumiem jakiś zamiennik z gotowym wyjściem Cinch, a nie oryginalne, fabryczne radio BMW?

 

Jak odłączysz od wejścia wzmacniacza Cinch-e to też masz taki efekt "bujania" przy regulacji Gain-em na wzmaku ( tylko ostrożnie przy testowaniu, bo jeśli to wina wzmaka to możesz łatwo uszkodzić wzmak, głośnik ). Jeśli tu jest OK, to ten efekt wyłączania radia faktycznie może wskazywać na problemy z zasilaniem ( masą ) radia ( "bujanie" subem może być powodowane przepływem prądów wyrównawczych między wzmakiem i radiem). Możesz spróbować połączyć na chwilę jakimś przewodem ( min 1-1,5 mm2 ) obudowę radia z minusem zasilania wzmaka i zobaczyć czy jest lepiej czy gorzej. 

 Dokładnie tak radyjko z gotowym wyjściem Cinch, jak odłącze, cinche z wzmacniacza brak tego efektu, testowałem już wzmaka, kablem Cinch-Aux I jak puszczam z telefonu wszystko gra elegancko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...