Skocz do zawartości

Problem z odsłuchem i cisnieniem suba


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z ustawieniem suba w bagazniku i niewiem czy to wg idzie rozwiazac ale zacznijmy od poczatku.

najpierw miałem suba na 12 calowym głosniku audiobahn aw1208x 1500rms w skrzyni 2,75cuft i strojony na okolo 32 34hz,jak sub był ustawiony membrana do bagaznika bas był wporzadku i uszy zatykał,teraz przyszła zmiana suba na 15 calowego hifona cx15d2 w obudowie 125L i strojona na 38hz lub z wkładką na okolo 32hz natezenie dzwieku jest wieksze napewno, klape bagaznika chce ''wyrwac'' ale z przodu siedzen bass zanika choc wszystko lata i wkurza mnie to bo nie moge ustawic tego suba który jest sporo mocniejszy i wiekszy wiec i cisnienie powinno wzrosnac,a tak po zmianie z 12 na 15 gra denerwujaca.

 

skrzynia zbudowana z hdf 27mm front podwójny, widac ja w poscie pod tytułem Czym okleic suba badz pomalowac oprócz obicia kocem? 

 

auto omega b kombi

 

wzmak narazie VBD 2 to ze za słaby do tego głosnika to wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś usłyszeć różnicę.

po odwroceniu fazy było jeszcze troche ciszej 

Zrób na próbę skrzynię o pojemności 90 litrów, strojonej na 37 Hz. B-r 2x100 o długości 260 (mm).

 

Taka jest zalecana dla sound quality.

narazie zostawie jak jest bo juz nie mam zapału teraz na nowa paczke ale sumie moge przeciez wypełnic tą,za jakis czas moze spróbuje,no i ten głosnik z tego co widze zaczyna robic robote od 40hz wzwyz jak DD wiec pora zmienic styl muzyczny,wczoraj pograłem własnie wyzszymi basami no i robi sie duzo głosniej,do niskich basów trzeba cos o wiekszym skoku 

Przeliczyłem i wyszło mi ze jak zmniejsze objetosc paczki do 90 litrów to port bass reflex musze zrobic z wymiarów 42x46.6x9  na 27x46.6x9. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...