Skocz do zawartości

Modernizacja car audio Citroen Xsara


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuję poprawić audio w moim samochodzie (Citroen Xsara). Mam kilka pomysłów na to, ale chciałbym się skonsultować z kimś bardziej obeznanym w temacie :)

A mianowicie mam już radio Alpine ute 92 bt, w najbliższym czasie myślę nad kupnem głośników, najprawdopodobniej Helix B62C.2 oraz mały wzmacniacz (Sony xm-s400d lub Pioneer gm-d1004 - oba 4x45W RMS). Na drzwi oczywiście poleci wygłuszenie i dystanse oraz nowe kable głośnikowe.

Pewnie zostanę skrytykowany za taki, a nie inny wzmacniacz... Że za jego cenę mogę mieć lepszy i mocniejszy. Ale tylko takie wchodzą w grę, gdyż zależy mi na jego dyskretnym montażu pod deską/za radiem - nie chcę zagracać bagażnika, ani też nie oczekuję trzęsienia ziemi w samochodzie.

I tu moje pytania i wątpliwości co do podłączenia. Czy lepiej będzie:

1) wzmacniacz ustawić na 2CH i podłączyć ww zestaw standardowo, przez dołączoną zwrotnicę,

2) wzmacniacz na 4CH, filtry które ma oczywiście na off, tweetery pod przód, woofery pod tył i ciąć na radiu (bi amping?). Czy nie zaszkodzi to tweeterom? Czy trzeba będzie stosować wtedy jakieś inne elementy np zabezpieczające tweetery? Czy w ogóle tweetery z tego zestawu nadają się do takiego podłączenia? Jakie przekroje kabli wtedy zastosować, 1.5mm2 i do tw i do wo?

Który sposób pozwoli bezpiecznie osiągnąć najlepszy efekt?

 

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz aktywke w radiu to niczym nie musisz zabezpieczać tw. Jedyne co to nie tni go zbyt nisko np na początek 4k/12dB co do aktywki to każdy głośnik pod osobny kanał czyli dodatkowe kable do TW ale za to większy zakres możliwości niż na pasywnej zwrotce (tzn bez do kupowania elementów zwrotki) tak samo woofery lepiej ciąć hpf i lpf według uznania słuchacza. A co do wzmacniaczy to każdy lubi co innego ja w swoim golfie mam 3szt każda sekcja inna firma A ktoś inny wstawi jedną 6ch i też dobrze. Ja jestem ogólnie za aktywka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj moj temat w instalacjach. Citroen xsara by czaszunia.

A tak, znam auto, z Forum Miłośników Citroena i spotów PSA Lublin :)

 

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

nie pchałbym się w budżetowe głośniki, zakupiłbym np. maximo ultra które coś zagrają pod radiem, a pod wzmacniaczem pokażą znacznie więcej. Z tak tanimi głośnikami nie ma co się pchać w aktywkę

.

Hmm a jak się mają do tego wzmacniacze o których myślę? To są małe konstrukcje w klasie D, czy nie będzie to najsłabszym ogniwem instalacji? Morele oczywiście spoko, tylko czy nie będą to niepotrzebnie wydane dodatkowe pieniądze, a i tak dobrego efektu nie będzie przez wzmacniacz?

 

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drzwi oczywiście poleci wygłuszenie i dystanse oraz nowe kable głośnikowe.

Wytłumienie, bezwzględnie na pierwszym miejscu, całą resztę na drugim bo żadne głośniki bez wytłumienia grać nie będą.

 

 

Kiedyś już mi wpadł w oko, tylko z jego dostępnością kiepsko...

 

Jak i innych z pod znaku mini amp, stosunkowo często pojawia się też RF PBR300x4, także wart zainteresowania -> https://www.sonicelectronix.com/item_34758_Rockford-Fosgate-Punch-PBR300X4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...