Skocz do zawartości

Phase Evolution RS4 vs Xetec


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Szukam nowego wzmacniacza 4-kanałowego, który zastąpi Cruncha GTX4800.

Chcę go zainstalować w aucie Renault Megane III Coupe z wygłuszonymi przednimi drzwiami i częściowo bagażnikiem.

Głośniki jakie ma napędzać to Morele Tempo Ultra 602 i subwoofer Morel Primo 104 lub Focal 30 A1 (w te chwili posiadam obydwa).

Źródłem jest Alpine UTE-92BT z plikami FLAC.

 

Słucham głównie muzyki pop i rock, ale mam też trochę muzyki filmowej oraz jazzu. Najbardziej interesuje mnie wierność reprodukcji dźwięku, ilość słyszalnych detali oraz stabilność sceny.
Jednym słowem jakościowe granie :)

 

Po rozmowach z bardziej obeznanymi ludźmi ze świata audio wybrałem 3 propozycje posortowane rosnąco wg ceny. Chciałbym, żebyście podpowiedzieli mi, który byłby najsłuszniejszym wyborem.

Jestem oczywiście otwarty na inne propozycje w cenie do 800 zł ^_^

  • Phase Evolution RS4
  • Xetec Gravity 4G-600 MKII
  • Xetec P4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli skłaniam się w stronę Xeteca :) Teraz tylko kwestia czy lepiej wybrać tańszą serię Gravity, czy jednak dołożyć do Prestige? Chciałbym coś, co zostanie ze mną na dłużej i w przyszłości zasili jakieś lepsze głośniki i suba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jeden jak i drugi model mają swój potencjał. Zarówno możesz go zmarnować na Gravity, jak i na Prestige. Jest różnica, oczywiście  - seria P jest już dopracowana, poukładana jeśli chodzi o całość, względem serii G. Jest to wzmacniacz typowy pod jakość, wierność przekazu, wzmocnienie, ale bez ingerencji w muzykę. Seria G jak dla mnie jest dobrym produktem, jednak daje więcej od siebie, szczególnie na górze pasma, oraz bas jest bardziej podkreślony. Seria G jeśli chodzi o "półkę" pasuje tutaj, jednak dlaczego nie mieć "potencjału" ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Twoje argumenty trudno będzie przebić :) Zobaczę, w jakiej cenie uda mi się dorwać obydwa modele, bo niestety nie jest to jedyny wydatek w tym miesiącu. Swoją drogą, co sądzicie o subie Morel Primo 104. To mój nowy nabytek, który właśnie idzie kurierem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jest bardzo duża różnica na korzyść serii Prestige? Bo zakładam, że obydwa i tak deklasują posiadanego przeze mnie Cruncha ;)

Wbrew pozorom nie ma przepaści. Obie serie są bardzo udane.

 

 

 


Zapewne jeden jak i drugi model mają swój potencjał. Zarówno możesz go zmarnować na Gravity, jak i na Prestige. Jest różnica, oczywiście  - seria P jest już dopracowana, poukładana jeśli chodzi o całość, względem serii G. Jest to wzmacniacz typowy pod jakość, wierność przekazu, wzmocnienie, ale bez ingerencji w muzykę. Seria G jak dla mnie jest dobrym produktem, jednak daje więcej od siebie, szczególnie na górze pasma, oraz bas jest bardziej podkreślony. Seria G jeśli chodzi o "półkę" pasuje tutaj, jednak dlaczego nie mieć "potencjału" ?

 

Dokładnie - jak wyżej, ale nie przesadzajmy aż tak bardzo. Seria G ma fajny basik, seria P zalatuje już czymś z najwyższej półki - dodatkowo jest dość neutralna.

 

Którego byś nie kupił będziesz zadowolony - z małym wskazaniem na serię P ze względu na lepsze techniczne dopracowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra na nim nie jest tak naturalna, słychać, że wzmacniacz dodaje coś od siebie, dla mnie trochę chłodem z prosektorium wieje :P choć ciężko to nazwać, nie jestem dobry poetą :D Choć akurat z Morelem może to całkiem dobrze się połączyć w końcowym efekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Chyba jednak wybiorę P4 :) Mam nadzieję, że oprócz bardziej wyrównanej góry mogę się spodziewać także przyjemnego basu :P

Jeszcze spytam, czy 800zł to uczciwa cena za ten wzmacniacz? Uprzedzając pytania, sprawdzałem Archiwum Allegro, ale ostatnie aukcje są sprzed 4 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy p4 czy evo, różnią się między innymi opampami... co ma wpływ na wypluwany dźwięk. Mam p4 i zamieniłem opy na te z evo i moim zdaniem lepiej jest na dole pasma, łagodniejsza jest również średnica. Mimo wszystko czy evo czy nie to jeden z najlepszych wzmakow w stosunku jakości do ceny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za pomoc. Dziś przyszedł mój nowy nabytek - Xetec P4 :)

Niestety jeszcze go nie podłączyłem, bo słyszałem, że dobrze byłoby zrobić mu przegląd i ewentualną regulację.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...