Skocz do zawartości

Problem ze wzmacniaczem Hifonics BXi 3000D


DiiLZone
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piszę w sprawie problemu kolegi. 

 

Prawdopodobnie jest coś uszkodzone we wzmacniaczu a dokładniej problem jest taki, że co jakiś czas rozłącza suba jakby tracił sygnał z rca bo wzmacniacz ciągle jest włączony a mimo to sub nie gra. Czasem wystarczy mocniej podkręcić vol na radiu i z powrotem się załącza a czasem nawet to nie pomaga i trzeba np wyłączyć i włączyć wzmacniacz albo ogółem samochód bo rem do antenowego w radiu. 

 

Ktoś może wie na co mógłbym zobaczyć jakbym rozebrał ten wzmacniacz mając multimetr i dosyć znikomą wiedzę elektroniczną ? Czy lepiej dać sobie spokój i odesłać do jakiegoś fachowca ? Jeśli odsyłać to proszę o namiary kolegów z forum.

 

P.S. Oczywiście kable RCA były wymieniane i radio też także przyczyna raczej nie leży po stronie radia czy kabli RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no. Na tyle pojęcie mam żeby coś polutować. Dzięki zobaczę masę rca może faktycznie blachostka a jak nie to odeślę komuś do przeglądu.

 

powalla - coraz częściej widzę jak dużo wnosisz do tematów swoimi kropkami nienawiści :) p0zdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie punkt 13 regulaminu czytaliscie? Myslicie ze na forum gdzie w 3/4 aut gra stary sprzet nikt, nigdy nie pytal o naprawe wzmacniacza? Moze czas wykazac troche wlasnej inicjatywy, a nie czekac na gotowce?

 

Co do samodzielnego dlubania w sprzetach , to jak najbardziej polecam! Serwis sie ucieszy jak zamiast jednej rzeczy bedzie wymienial 3, bo komus sie wydaje ze to nic trudnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie dziubie wzmacniaczy itp ale dziubie w elektronice i jakoś jeszcze nic mi w rękach się nie zjebało, jak masz chociaż procent pojęcia na temat elektroniki to wszystko możesz zobaczyć sobie sam i wstępne pomiary wykonać sam o ile masz dobry multimetr (nie mowa tu o bazarowym tandeciaku) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zwykły multimetr unita taki za 50zł ale wydaje się być w miarę ok w tych pieniądzach oczywiście. Czekam, aż kolega wymontuje wzmacniacz to zobaczę co tam w środku z tą masą od RCA. Jeszcze nie słyszałem żeby od pomiarów uszkodził się bardziej wzmacniacz a jak na gołe oko nie będę widział problemu z lutami to i tak nie będę nic lutował. Chciałem po prostu zapytać co może być przyczyną bo zapewne ktoś już miał podobne przypadki ale jak na tym forum bywa wpierw leci hejt zamiast pomocy :) Tak samo odnośnie gości co naprawiają... To takie trudne wymienić kontakty tym bardziej z jednego forum no ale może ktoś to odebrać jako robienie konkurencji i nie poda nicków wiadome. Mniej więcej już wiem kto się tym zajmuje więc jak nie ogarnę tematu to odeślemy dalej. 

 

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...