Skocz do zawartości

mazda 6{2005rok 2.0 benzyna .-wiekszy alternator


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


po co Ci taki szatan pod maską? chcesz odkrać śrubki bassem?

 

 

 


tam będzie hannibal fx, myślę że 300amper będzie dobre ale do tego jakis pakiet kondensatorów

 

Ile tych alpierdów ? i czym to chcesz zasilać skoro takiego altka chcesz założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam nie bedzie zadnego fx,,,tam poprostu bedzie dd712 lub cos powwyzej 1kw ,nie wiem jeszcze co,,,ale gdy podlaczylem wzmacniacz 1.5kw pod dd612 to zasilanie na wzmacniaczu malalo do 12v jest to sporo....


mialem fx,mmialem takze dd612 ,i kumpel podlaczyl swoj wzmacniacz pod dd612 brutusa 1.5kw i po 3minutach wzmacniacz zadymil i spalily sie koncowki mocy,,,bo podbno jest to wzmacniacz klasy d i ze by miec taki zmahol to musi byc wszystko dopiete pod ostatni guzik,,czyli idelany prad i idealny glosnik,,taki jaki zyczy sobie prodycent tego wzmacniacza,,czyli od 1kw wzwyz,,,,,,tak mowil elektryk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem czy nie powinieneś reszty sprzętu skompletować w oparciu o wiedzę tego elektryka...

A tak serio to klasa D ma największa sprawność, co za tym idzie przy takiej samej wartości generowanej mocy ma mniejsze zapotrzebowanie na prąd. Niezależnie od klasy wzmacniacza kwestia zasilania jest bardzo istotna. A jaki glosnik życzy sobie producent, jest o tym wzmianka w instrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiFonics Brutus BRX-3000D

to est ten wzmacniacz, elektryk ma pojecie ale tez jakis zaawansowany nie jest...twierdzi ze zeby to zagralo to musi byc glosnik minimum 1kw my nie wiedzielismy i podlaczylismy pod moj dd612 i po 3minutach spoalily sie koncowki mocy we wzmacniaczu i serwis powiedzial ze to dlatego ze w glosniku cos sie przerwalo,najprawdopodobniej cewka i poszlo do wzmacniacza i spalilo koncowki,,,,i masz racje klasa d pobiera mniej pradu od klasy a,b ale przy klasie d trzeba miec kable z najwyzszej polki,prad ksiazkowy i glosnik jaki podaje producent czyli najmniej 1kw ,a najlepiej 1400watt rms,i dlatego wybor padl na dd712.mi przy mocnym graniu na tym wzmacniaczu prad schodzil do 12v

a przy klasie a,b nic by sie nie stalo jak i ze wzmacniaczem tak i z glosnikiem,ale jedyny minus to taki ze pobiera wiecej pradu,,,ale niema ryzyka ze sie cos spali,,,ja 4lata latalem na wzmacniaczu 640watt rms carpower i pod ten wzmacniaczy byly podlaczane takie glosniki jak dd612,fx2,i jakis jbl 1kw,,,,,wszystko bylo rozkrecone na maxa i nic sie nie dzialo,,a jezdzilem po 600km w jedna strone na wakacje i wszystko na maxa i nic,,,,,,elektryk tez to wyczytal z neta ze klasaa a,b to tak samo jak analog a klasa d to cyfrowka,na imprezach maja analogi bo maja skad prad czerpac,,,,a w samochodzie z tym problem jest dlatego ludzie kupuja klase d.ze by mniej oradu bralo,,,ale jest wieksze prawdopodobienstwo ze sie cos spali,,,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniki palo wzmacniacze bo nie majo wystarczająco mocy i się cewki przegrzewajo.

 

chłopie jakie Ty masz kable do tego wzmacniacza, że masz takie spadki? robisz katorgę dla całej swojej instalacji od wzmaka(ów) po głośniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego sie tu wpisalem ze by sie czegos nauczyc,i czy ten elektryk ma racje/

kable od zasilania jak i do masy mam od spawarki,100procent miedz


ja tylko powtarzam co mowil elektryk......a spadkiu niby sa temu ze slaby alternator,,i niby przy  klasie wzmacniacza a,b nic by sie nie stalo


przez to spalily sie koncowki oraz moj glosnik a byl nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


HiFonics Brutus BRX-3000D
to est ten wzmacniacz, elektryk ma pojecie ale tez jakis zaawansowany nie jest...twierdzi ze zeby to zagralo to musi byc glosnik minimum 1kw my nie wiedzielismy i podlaczylismy pod moj dd612 i po 3minutach spoalily sie koncowki mocy we wzmacniaczu i serwis powiedzial ze to dlatego ze w glosniku cos sie przerwalo,najprawdopodobniej cewka i poszlo do wzmacniacza i spalilo koncowki,,,,i masz racje klasa d pobiera mniej pradu od klasy a,b ale przy klasie d trzeba miec kable z najwyzszej polki,prad ksiazkowy i glosnik jaki podaje producent czyli najmniej 1kw ,a najlepiej 1400watt rms,i dlatego wybor padl na dd712.mi przy mocnym graniu na tym wzmacniaczu prad schodzil do 12v


a przy klasie a,b nic by sie nie stalo jak i ze wzmacniaczem tak i z glosnikiem,ale jedyny minus to taki ze pobiera wiecej pradu,,,ale niema ryzyka ze sie cos spali,,,ja 4lata latalem na wzmacniaczu 640watt rms carpower i pod ten wzmacniaczy byly podlaczane takie glosniki jak dd612,fx2,i jakis jbl 1kw,,,,,wszystko bylo rozkrecone na maxa i nic sie nie dzialo,,a jezdzilem po 600km w jedna strone na wakacje i wszystko na maxa i nic,,,,,,elektryk tez to wyczytal z neta ze klasaa a,b to tak samo jak analog a klasa d to cyfrowka,na imprezach maja analogi bo maja skad prad czerpac,,,,a w samochodzie z tym problem jest dlatego ludzie kupuja klase d.ze by mniej oradu bralo,,,ale jest wieksze prawdopodobienstwo ze sie cos spali,,,...



 

 

Co to za brednie ??!! :mur:  :mur:

 

Tego elektryka to pier....j w łeb czymś bo takie brednie wygaduje że głowa boli od czytania. 


Co do tematu, piecem 3kW można zasilać suba 100w rms i nic się nie spali a gadanie że za słaby głośnik to głupota. 

Czy to AB czy D czy inna klasa ważne jest dobre zasilanie bo każdy piec szlak trafi, jeden szybciej drugi.

Dziwna sytuacja że piec padł, mimo że cewka została spalona i zrobiła zwarcie bo piec ma/powinien mieć protect zwarciowy, może druciarstwo w instalacji, tego nie wiemy. 

Co do kabli to jaki przekrój bo może mieć 10mm2 miedzi i do takiego pieca to może jako głośnikowe a nie zasilanie :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...