Skocz do zawartości

Wzmacniacz nie chce się wyłączyć


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze wzmacniaczem Kenwood KAC-823. Polega on na tym, że wzmacniacz po wyłączeniu ciągle się załącza. Załącza - mam na myśli to, że po wciśnięciu włącznika remote na 0 (typowy przełącznik elektryczny 0/1), który mam obok radia slychać charakterystyczny klik, który oznacza wł/wył pieca, mija 1-2 sekundy, jest ponowny klik i wzmacniacz już włączony (przełącznik caly czas na 0). Kabel remote na bank dobrze podłączony, bo stary wzmacniacz (który został wymieniony na Kenwooda) wyłączał się poprawnie, mam jeszcze wzmacniacz na przód i też jest wszystko ok. Sytuacja ma miejsce tylko przy włączonym radiu. Przy wyłączonym wzmacniacz nie reaguje na przełącznik, jest włączony cały czas. Zastanawiam się czy to nie problem z masą, bo jest to konstrukcja, która posiada gniazdo p.con (czyli remote) i obok jeszcze GND. Wyczytałem, na forum że to miało zabezpieczać wzmacniacz w razie utraty masy z karoserii czy coś w ten deseń.

I tutaj moje pytanie. Czy mój problem może wynikać z braku tej masy? Czy to jakaś usterka wzmacniacza? Podłączyłem tylko p.con jako remote, bo na tyle, na ile się orientuję radio ma dawać sygnał, że wzmacniacz ma się włączyć i wyłączyć. W innych piecach to wystarcza, żadnej masy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remotkę(p.con) podłącz pod radio(niebieski z białym) bez żadnych pstryczków.

 

 


gniazdo p.con (czyli remote) i obok jeszcze GND. Wyczytałem, na forum że to miało zabezpieczać wzmacniacz w razie utraty masy z karoserii czy coś w ten deseń.
Głupota! terminal gnd o którym piszesz jest do łączenia masy wzmacniacza i radia. Stąd cienki kabelek w tańszych kablach sygnałowych. Owy kabelek bzdurnie nazwany przez handlarzy remotką :mur:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I tutaj moje pytanie. Czy mój problem może wynikać z braku tej masy? Czy to jakaś usterka wzmacniacza? Podłączyłem tylko p.con jako remote, bo na tyle, na ile się orientuję radio ma dawać sygnał, że wzmacniacz ma się włączyć i wyłączyć. W innych piecach to wystarcza, żadnej masy nie ma.

Trzy razy szybciej sprawdzisz to u siebie , niż napiszesz taki elaborat .

Chyba , ze u Ciebie przewód jest w aptekach na receptę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak się składa, że mieszkam na zadupiu, gdzie najbliższy sklep elektryk to 30 km. Pracuję przy komputerze, więc napisanie takiego posta zajęło mi 3 minuty. A tak się składa, że nie miałem nawet kawałka kabla żeby to sprawdzić. Dla was, wystarczy zerknąć na problem i tak samo w 3 min możecie napisać odp, że np wzmacniacz uszkodzony. Zaoszczędzi mi to kombinowania i czasu, a dla potomnych się przyda.

Już nie jeden "błahy" dla większości post z forum naprowadził mnie na właściwą drogę.

Tak więc zamówiłem na necie przewody, podłączyłem pod masę w radiu i problem został rozwiązany. Wzmacniacz wyłącza się razem z radiem i nie włącza się samoczynnie.

Dziękuję za poświęcony czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak więc zamówiłem na necie przewody, podłączyłem pod masę w radiu i problem został rozwiązany. Wzmacniacz wyłącza się razem z radiem i nie włącza się samoczynnie.

Dziękuję za poświęcony czas
Jeśli to ie problem to opisz jak masz wszystko podłączone i ew. załącz fotki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remote od białoniebieskiego z radia podłączone pod p.con na wzmaku tak jak mówiłeś. Oprócz tego musiałem ciągnąć drugi taki sam przewód, który jest wpięty do czarnego przewodu kostki iso (masa), a na wzmaku pod gniazdo GND - to mniejsze obok p.con oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek nie podpowiadaj takich rzeczy... Ktoś tak zrobi na podłączonym rca i masa w radiu powie papa...

 

A tak ps to znalezienie manualna i sprawdzenie jak to powinno wyglądać zajęło mi 30sec. Masz po lewej obok rca 2 terminale. Pierwszy od podłączania ekranu rca a drugi p.con (power Control) właśnie jako remote...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa radiu sie nie odmelduje , ale nie wiem do czego mają doprowadzić tego rodzaju doświadczenia .

Układ jest dobrze przemyślany , a to , ze nie realizuje jakiejś funkcji podobnie jak 99,9 % innych wzmacniaczy , to taki jego urok i założenie konstruktora . 

Najlepsze jest , ze tak faktycznie nikt tu nie podał do czego to jest i dlaczego tak :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jednak problem pozornie wydał się rozwiązany. Wszystko wyglądało ok, jeszcze przed wyjściem z auta sprawdziłem czy piec się wyłączył, dioda nie świeciła. Przychodze za 2 dni, akumulator rozładowany. W dniu podłączania wszystkich przewodów jak opisałem wyżej było ok, normalnie się wyłączał razem z radiem, sprawdzałem kilka razy. Teraz jest tak jak było na początku - wyłączam radio, słychać klik, dioda gaśnie, mija 2-3 sec, ponowny klik, dioda świeci, wzmacniacz włączony. Odłączałem na próbe wszystkie przewody, podpiąłem + i - a ten od razu ON. Jednym słowem - nie da się go wyłączyć. 

Kolejna sprawa - sprawdziłem multimetrem. Przy włączonym radiu na gniazdach remote i GND (tym od remote) wzmacniacza normalnie jest prąd tak jak być powinno. Cos około 11V. Przy wyłączonym radiu jest 0, więc z sygnałem z radia wszystko ok.

Wzmacniacz kupiłem na portalu aukcyjnym za 110 zł, więc cena fajna, gość przywiózł go z niemiec. Gra bardzo ładnie, tylko ciągle doi prąd, więc co mi z niego w takim stanie... Kupiłem, podłączyłem na próbę - gra? gra. Potem leżał u mnie ze 2 miesiące, bo ciągle brak czasu, tym bardziej, że robiłem cały system od zera, więc zeszło. Po takim czasie przecież go nie odeślę.

Czy ktoś miał taki przypadek i jest w stanie mi powiedzieć czy można i czy WARTO bawić się w naprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...