Skocz do zawartości

Grubość maty / pianki a efekt wygłuszenia w samochodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam wytlumić/wygłuszyć swój samochód, maty które chciałbym wybrać to ctk standard 2,5mm i piankę, jeszcze nie wiem jaką, 
Mam pytanie odnośnie tego jaka jest różnica miedzy 1.8 a 2,5 a grubszymi matami, to że są grubsze czy cieńsze to wiem, ale czy warto płacić więcej i obklejać auto grubszymi matami ? różnica miedzy 1.8 a 2,5 albo miedzy 2,5 a powiedzmy 4 mm bedzie odczuwalna ? 
Tak samo co do pianki, jaką grubość wybrać i jaka bedzie różnica ? 
Na początek chciałbym wytłumić drzwi, nadkola i ewentualnie bagażnik ( zależy jak wyjdzie z ceną :) )
A może to grubość maty dobiera się do elementu który obklejamy ? Może ktoś mnie oświecić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się co do różnic między 2 a 2.5 matą, bo nie sprawdzałem, ale 2.5 jest dużo sztywniejsza od 2, więc pewnie działa lepiej. Co do pianek - kwestia taka, żebyś tak dobrał grubości mat i pianek, żebyś złożył tapicerkę :) to wszystko

@edit: żebyś, żebyś... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zrobię mały odkop,

Na dach, podłogę i bagażnik, chcę użyć mat CTK standard i zastanawiam się czy brać 1.8 czy dopłacić do 2.5?

To wszystko przykryje pianką Bitmatu k9s i o ile na podłodze na pewno zmieszczę taką grubość to na dachu nie jestem pewien czy nie lepie 6mm wziąć? Ostatecznie chodzi mi po głowie na podłogę i bagażnik dać filc poroso zamiast pianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepska mata 4mm wytłumi gorzej niż dobra 1,8mm. Ważne z czego mata jest wykonana i jak tłumi - sama grubość nic nie znaczy. Miałem pakę mat CTK z pierwszych serii i więcej ich nie kupię. Tłumienie miały znikome. Od razu napiszę: nie wiem jak ówczesne produkty CTK ale i tak ich nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...