Skocz do zawartości

subwoofer zamiast zapasówki?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

szukam jakiegoś rozwiązania, by w bagażniku (mam Astrę K kombi) zamontować głośnik/głośniki basowe, ale zależy mi na tym by nie było to kosztem lwiej części bagażnika.

 

Zastanawiałem się nad wrzuceniem zamiast koła zapasowego, ale nie do końca jestem do tego przekonany, bo:

a) albo wycinam dziurę w podłodze i ryzykuję np. zalaniem

b) albo zostawiam pod podłogą, ale wtedy podłoga zepsuje dźwięk

c) albo źle do tego podchodzę.

 

co o takim rozwiązaniu myślicie?

 

z góry dzięki za radę.

 

p.s. nie mam jeszcze wybranego żadnego konkretnego głośnika, będę dopasowywał głośnik do miejsca, wzmacniacz do głośnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczna wiadomość
Temat przeniesiony z forum:

"Car AudioWszystko o Sprzęcie Car Audio"

do

"Car AudioJestem tu nowy - dział dla poczatkujących"

 

Przeniosłem do odpowiedniego działu. Temat jest prosty, wystarczy pooglądać parę instalacji gdzie sub wędrował w miejsce koła zapasowego. Wycina się w podłodze otwór który zakrywamy maskownicą. Nie wiem dlaczego miałbyś się obawiać zalania.

Edytowane przez mamusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie może zabudowa w boczek jeżeli takie historie się zdarzają. Nie wiem jak wygląda podłoga w tym aucie, jeżeli zabudowa nie jest super ciasna i głośnik miałby trochę oddechu to można zrobić otwór /otwory nie bezpośrednio nad głośnikiem. 

Edytowane przez mamusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy zdazaja sie raz na sto lat. Co do dziury w podlodze to nie musi byc, w sedanie bagaznik jest zamkniety a bas sie przebija przez kanape. Ja bym najpierw sprobowal bez ciecia podlogi. Zmierz tylko jak gleboki glosnik mozesz zamontowac i dzialaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...