Skocz do zawartości

Alpine SPX-17 ref tweteery powyginały się - o co kaman?


trebor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Mam na przodku powyższy system, zasilany phonocarem PH 564. Dzisiaj słuchałem sobie muzyki, głośno, ale bez przesady. W pewnym momencie patrzę i nie wierzę - kopułki tweteerów powyginały się. Czy to normalne- no chyba nie. Za duża moc poszła ze wzmaka? Teraz coś tam syczą, ale grają na 1/6 mocy, czyli się nie spaliły, ale powyginały. Mieliście taki przypadek?

Przecież to chyba nie jest tandeta - seria X.

A tak wogóle co sądzicie o tych głośnikach? Warto to reanimować - tj. dokupić te same tweteery? Jakie są Wasze opinie o tym zestawie?

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś trafił do mnie gość który postanowił "ulepszyć " swoje audio .

Celem eliminacji spadków mocy wnoszonym przez zwrotnice pasywne podłączył wzmacniacz bezpośrednio z głośnikiem ,  a dopiero potem zwrotnicę . Jak ma sobie coś filtrować to niech filtruje , a mocy tracić nie będzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak ...

z radia fabrycznego, wychodzi oddzielny sygnał na TW i na midbasy sygnałem głośnikowym, wysokovoltowym. Radio ma wbudowana zwrotnicę - nie da rady RCA lub inaczej tego obejść. To trafia do konwertera hi-low aktywnego (helix afc lub penipcherald, bo mam dwa - jakoś tak), z tego idzie RCA do wzmacniacza.

Czyli sygnał każdego twetera i midbasa to oddzielny tor. Czyli wzmacniacz czterokanałowy obsługuje dwa tweteery i dwa midbasy.

Zwrotnica w tym SPX-17ref jest tak zajefajna, że można do niej podłączyć - ma ona 4 wejścia i 4 wyjścia, czyli oddzielnie po wzmaku tweter na wejście, oddzilnie midbas na wejście i oddzielnie tweter wyjście i oddzilnie midbas wyjście.

 

Tak mylę, czy radio nie puściło lewego sygnału (niskich częstotliwości) na torze TW, ale z drugiej strony jest jeszcze zwrotnica głośnikowa.

 

Na tyle mam system SPG alpine i on idzie bez zwrotnicy (bo radio tnie) i nie opcji podłączenia, że sygnał TW i midbasu wchodzi w nią.

 

Przed chwilą założyłem jakieś tam TW mac audio i chulają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , albo zaczniemy wierzyć w cuda ( a okolica stosowna :wink: ) albo przyjmiemy , ze głośniki uszkodziła dostarczona tam moc .

Jeśli tak to pozostaje ustalić czy wydzieliła się tam przez przypadek / błąd/ uszkodzenie , lub jest to skutek świadomego działania .

Zwróciłeś uwagę na moją propozycję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PW wysłana

 

Przed momentem test drogowy przeprowadzony. Słuchałem jeszcze głośniej i nic nie zjarało się. 

Tak z ciekawostek to MAC audio tytanium, bo tak sie to nazywa, strate chyba 20-letnie twetery, gdy sie słucha spokojnie, cicho, to nawet mi sie bardziej podobają niz alpine, ale gdy sie podgłośni to mam wrażenie, że wszystko sssssssyczy, każde słowo kończy się na sss, wszystko to jeden sssyk. Nie podoba się mi to i wiem, że są one do wydupienia.

Te alpine były takie neutralne, nawet gdy było głośno to one trzymały fason. Nigdy nie usłyszałem w nich zniekształceń, pierdzeń, syków, bzyków, jazgotu, zawsze były niewzruszone ... no do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...