Skocz do zawartości

Problem z Bassem BMW E90 po podłączeniu wzmacniacza przez Hi Input


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

 

A wiec problem polega na tym :

 

Zostały założone nowe głośniki z przodu Audiosona i przeciągniete przewody od nich pod wzmaka w bagażniku do tego fabryczne Subwoofery które znajdują sie pod fotelami dostały też nowe przewody i wszystko przeciągniete pod wzmaka Hertz HCP 2. I tak jak na zdjęciu 4 przewody, lewa strona pod jeden kanał zmostkowana i prawa strona zmostkowana i pod drugi kanał. Sygnał pod wejściu Hi Input wziąłem z tylnych głośników które jako jedyne są podłączone pod radio. Gra ale słabo... Zero bassu, tak jak by wycinalo je z dołu. Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł co mogłem źle podłączyć ?

Dzięki z góry za każdą pomoc.

 

Pozdrawiam

post-23432-0-36240200-1528402017_thumb.jpg

post-23432-0-17491000-1528402045_thumb.jpg

post-23432-0-41046400-1528402086_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.... System Bmw troche mnie oszukał a mianowicie sygnału nie mozna brac z tylnych głosników ponieważ tylne glosniki mają przyciete pasmo, sa tak tandetne że zrobili to po to zeby ich nie spaliło....  ;)

 

 

Pozdro  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.... System Bmw troche mnie oszukał a mianowicie sygnału nie mozna brac z tylnych głosników ponieważ tylne glosniki mają przyciete pasmo, sa tak tandetne że zrobili to po to zeby ich nie spaliło.... ;)

 

 

Pozdro :)

Jak kiedyś będzie głosowanie na cytat miesiąca to masz mój głos.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo wody w Wiśle musi chyba upłynąć abyś doszedł do prawdziwego wniosku dlaczego ci głupi inżynierowi tak zrobili ...

Zapewne dużo musi upłynąć, bo przecież nie ma co liczyć na to, aby ktoś przy okazji wytłumaczył dlaczego tak zrobili, najlepiej tylko zganić...

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda,jednak ja czytam forum ostatnio dość intensywnie, jak pomyślę o swoich pierwszych pytaniach jakie zadałem to teraz mi wstyd, jednak po części rozumiem starych forumowiczów, bo jak im się ten sam temat przewija poraz setny to im nerwy puszczają, jednak u nas początkujących zazwyczaj nie chodzi o to że nam się nie chce szukać, tylko o to że nie wiemy jakich fraz użyć aby wyszukać tego co potrzebujemy, a czasami i tak są duże rozbieżności w odpowiedziach, ja już sobie ze tak powiem wyrobiłem jakieś zdanie o tych co pomagają i wiem kogo posłuchać, ale całkiem nowy może mieć problem, faktem jest też że odrazu widać kto nie czytał FAQ nazara, a jest bardzo pomocny, jednak trzeba go przeczytac od deski do deski

i to z 2 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Poza oczywistym powodem zastosowania HPF'a, nie jest też to, że dzięki niemu nie zniszczymy głośnika?

 

Np pewnie , zawsze obok aktywacji filtra można włożyć w śrubokręt w membranę dla obalenia teorii :wink2:

Audio rzadko kiedy bywa zero-jedynkowe , jednak większość jest zgodna w tej materii , ze wycięcia pasma w zakresie w którym głośnik

ma ograniczoną zdolność jego przetworzenia wpływa pozytywnie na jego trwałość .

Natomiast wydzielenie w głośniku 200 W w dowolnym wycinku pasma , raczej nieuchronnie doprowadzi do jego uszkodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poprawy dźwięku niezbędne jest świadome użycie dostępnych / użytych narzędzi do jego kształtowania .

Tu każdy ma te same szanse , a zakres przyswojonej wiedzy zależy jednie od własnej woli :wink2:


Do poprawy dźwięku niezbędne jest świadome użycie dostępnych / użytych narzędzi do jego kształtowania .

Tu każdy ma te same szanse , a zakres przyswojonej wiedzy zależy jedynie od własnej woli :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja myśle, że wszystkie posty poza pierwszymi trzema to nabijanie licznika.

 

Chłopak napisał to z "przymrużeniem oka" i ma po części racje, a niektórzy nie mają chyba innych tematów do udzielania "cennych" rad tylko biją pianę tam gdzie już padło rozwiazanie. Żeby było mało to autor wątku sam sobie poradził z "problemem" i jeszcze podzielił się swoim spostrzeżeniem.

Mało tego zaznaczył, że prosił o wyrozumiałość...

 

Zamiast tego w nagrodę dostał mądrości - jaka to głupota napisać, że podcięcie najniższych częstotliwości

może ustrzec głośnik przed ("przesterem" i w efekcie) spaleniem/zniszczeniem.

 

Wiem - to nie jakość głośników fabrycznych będzie tu decydująca, ale to też nie jest temat tego wątku. Więc albo doprecyzować, albo nie bawić się w wyśmiewanie.

 

Znam gorsze tematy, gdzie nikt nie reaguje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Panowie, a ja myśle, że wszystkie posty poza pierwszymi trzema to nabijanie licznika.

Chłopak napisał to z "uśmiechem" i ma po części racje, a niektórzy nie mają chyba innych tematów do udzielania "cennych" rad tylko biją pianę tam gdzie już padło rozwiazanie. Żeby było mało to autor wątku sam sobie poradził z "problemem" i jeszcze podzielił się swoim spostrzeżeniem.
Mało tego zaznaczył, że prosił o wyrozumiałość...

Zamiast tego w nagrodę dostał mądrości - jaka to głupota napisać, że podcięcie najniższych częstotliwości
może ustrzec głośnik przed ("przesterem" i w efekcie) spaleniem/zniszczeniem.

Wiem - to nie jakość głośników fabrycznych będzie tu decydująca, ale to też nie jest temat tego wątku. Więc albo doprecyzować, albo nie bawić się w wyśmiewanie.

Znam gorsze tematy, gdzie nikt nie reaguje...

 

Skoro Ci się wydaje , ze wiesz po co zastosowano ta filtracje , to może udziel nam łaski o wskaż gdzie padło właściwe stwierdzenie .

A jeżeli nie masz zdolności oceny zagadnienia to raczej nie zabieraj głosu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Józef weź sobie pan te "mondrości" schowaj w kieszeń.

To są prostackie odzywki. Nie przystoi komuś kto jedzie ostatnio głownie na legendzie coś takiego.

Bo zostanie po legendzie tylko G.

 

Nie , uważam odpowiesz za adekwatną do sytuacji , jak nie wiesz kiedy zastopować , to sie nie dziw że impet rośnie .

Tak czy inaczej , nadal niczego nie wnosisz i każdym wpisem usiłujesz odwrócić uwagę od tego faktu .

A teraz moze inny tok rozumowania , obok "utartych szlaków " .

Jest mało prawdopodobne aby wzmacniacz plus minius 15 W uszkodził głosnik .

Stosując filtrację HP zwiększamy efektywny zakres reprodukcji bez występowania zniekształceń , zatem subiektywnie system może grac głośniej bez zauważalnych zniekształceń , przy tej samej mocy jaką dysponujemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że pan przesadził i poniekąd przydałoby się słowo przepraszam.

Jeśli czegoś pan nie mówi to ja nie stwierdzam tym samym, że pan G. wie... to dziecinada!

 

Teraz co do HPF.

To co pan napisał odnośnie korzyści płynących z użycia HPF w seryjnym systemie to jest elementarz - myślałem,

że poda pan coś bardziej interesującego... np: zastosowanie zmiennej EQualizacji wraz ze wzrostem głośności.

Zamiast tego twierdzi Pan, że będąc w temacie CA od ponad 14 lat G. wiem i nie znam takich podstaw... to śmieszne.

 

 

 

Nie zgadzam się natomiast co do tego, że 15Watt nie jest w stanie załatwić głośnika przesterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...