Skocz do zawartości

Audio tuning Octavia 1


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
Chciałbym poprawić w swojej Octavii audio.
Jako, że jestem laikiem zwracam się do Was o pomoc. Nie jestem audiofilem, ale to co jest seryjnie w aucie to jednak jest lipa, a chciałbym czasem posłuchać czystej muzyki i oczywiście aby był jakiś przyjemny basik ;) 
Zależy mi na tym aby zostało oryginalne radio Skoda Symphony CD ze względów estetycznych. Producent deklaruje w instrukcji moc wyjściową radia 4x20W. 

Na pewno zrobię wygłuszenie przedniej pary drzwi + mdf, ale przed tym chcę zmienić sprzęt grający
Wygłuszenie zrobię sam, audio będzie mi robił ktoś bo się nie znam  :P

Rozważam dwa warianty modyfikacji audio

1. Tańszy - który ewentualnie zrobię sam
Zmiana głośników. Problemem jest licha moc radia. Nie wiem te 20W to rms czy moc maksymalna i w związku z tym nie wiem czy jakich szukać głośników. Nie chciałbym aby po zamontowaniu okazało się ze są tragicznie ciche czy coś w tym stylu. Rozwazałem (na podstawie lektury wielu tematów) Helixy B 62C oraz Hertz dsk 165.3 ale tak jak mówiłem boje się, że nie zagrają bo stosowano je do radia z teoretycznym 4x40W.

2. jak jeden tańszy to drugi musi być droższy ;)
Posiadam wzmacniacz alpine pmx f640, oraz kable i bezpiecznik od niego. Nie zamierzam wstawiać skrzyni basowej (która również jest do dyspozycji) - zostało to z innego auta. Jasne że pod wzmacniaczem audio zagra lepiej. Chciałbym schować go pod siedzenie pasażera. Ale jak zawsze fundusze są ograniczeniem, chciałbym zrobić to jak najtaniej ale i tak aby być zadowolonym.
Proszę powiedzcie mi, jeśli wzmacniacz ma 4x50W, a z tyłu zostaje seria, to czy też je warto podłączać czy coś się nie zjara? Na przód wtedy jakie głośniki dać? Helixy/Hertze czy coś innego?  Przy zastosowaniu wzmacniacza koniecznie trzeba wymieniać kable z seryjnych na coś lepszego?

Ewentualnie dołączenie skrzyni po podłączeniu wzmacniacza i innych bajerów to duży koszt i zabawa? Skrzynie przypominam mam.

Bardzo bym prosił o naszkicowanie kosztów drugiej modyfikacji (razem z materiałami, głośnikami) bo ja nie mam pojęcia co gdzie i jak podłączyć. Trzeba będzie się pewnie jakoś sprytnie podłączyć wzmacniaczem pod radio. Czy jest to duża robota godzinowo i ile majster za takie coś sobie mniej więcej policzy? Rozumiem z zasilaniem nie będzie problemu, że rozładowywać się będzie aku przy wyłączonym silniku - mam na myśli że prąd będzie płynąć kiedy stacyjka przekręcona. Kiedyś ktoś kogo znam miał z tym problem i miał oddzielny włącznik, ale zastosowana była też skrzynia.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w centrum "dobry warsztat". Chłopaki zrobią Ci granie szybko i nie drogo. Tym bardziej, że część sprzętów już masz.

1 octavia ma marne drzwi, trzeba się do nich przyłożyć.

Czy mógłbyś kolego podesłać coś konkretniej namiarów na ten "dobry warsztat", w google niestety nie znalazłem nic.

 

r6a gra ładnie w tych drzwiach - zrób furtki porządnie a reszta jakoś poleci.

przyzwoity świster i ciekawe 2 way idzie urzeźbić

+ zasil to piecykiem i będziesz pan zadowolony :)

Dziękuję za propozycje, za okazany entuzjazm i szybką odpowiedź ;)

Bardziej chciałbym opinii, czy moje marne radio da rade. 4x20w niby mało, ale podobno większość podstawowych audio w samochodzie ma taką moc realną. Podobno - i dlatego pytam, nie chce kupować głośników po to aby je zaraz sprzedawać

 

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/34693-ile-kosztuje-car-audio/

 

To dosłownie kilka tematów nad jakże indywidualnym i nietuzinkowym Twoim tematem ...  

 

Zgadzam się z Tobą, rozumiem uwagę. Jednak jak napisałem nie chcę się za to brać. Jestem laikiem w tym temacie. Koszty materiałów jestem sobie w stanie oszacować myślę z niewielkimi odchyłami. Chciałbym się jednak dowiedzieć ile taka usługa zajmuje czasu komuś względnie wprawionemu, bo może mnie koszt takiej usługi zupełnie odstraszyć i uznam, że audio mi wystarcza :) Albo zdecyduję się na tańszą opcję

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ze świadomością. W "dobry warsztat" zrobią to co trzeba w uczciwych pieniądzach. Z tego co można wywnioskować autorowi nie chodzi o jakieś wodotryski.

 

 


Bardzo bym prosił o naszkicowanie kosztów drugiej modyfikacji (razem z materiałami, głośnikami) bo ja nie mam pojęcia co gdzie i jak podłączyć. Trzeba będzie się pewnie jakoś sprytnie podłączyć wzmacniaczem pod radio. Czy jest to duża robota godzinowo i ile majster za takie coś sobie mniej więcej policzy? Rozumiem z zasilaniem nie będzie problemu, że rozładowywać się będzie aku przy wyłączonym silniku - mam na myśli że prąd będzie płynąć kiedy stacyjka przekręcona. Kiedyś ktoś kogo znam miał z tym problem i miał oddzielny włącznik, ale zastosowana była też skrzynia.

W tym przypadku tapicer jest chyba zbędny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, tapicer i te sprawy odpada. Chce porobić kilka rzeczy w aucie i w przypadku gdybym sprzedawał, wyjmę audio. Zostaną tylko maty ;) choć na to się raczej nie zanosi.
W zasadzie chodzi mi o podłączenie wzmacniacza pod radio bez cincha i wymiana głośników z przodu. Ewentualnie rozważam skrzynię bo to już wtedy chyba nie jest dodatkowo dużo pracy.
Większość osprzętu, kabli mam ze starego auta. Także to mnie bardzo motywuje do wykorzystania ich :) Liczę, że w 300-350 za robotę się zamknę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zrobię wygłuszenie przedniej pary drzwi + mdf, ale przed tym chcę zmienić sprzęt grający

Wygłuszenie zrobię sam, audio będzie mi robił ktoś bo się nie znam  :P

 

Wiem, że wygłuszenie to podstawa. Prawdopodobnie byłoby lepiej zrobić tylko wygłuszenie niż tylko zmienić audio. Wtedy nawet w tych 350zł bym się zamknął :)

 

Najpierw chcę zmienić głośniki, poprowadzić przewody, a dopiero po tej operacji dam maty. Do mat zamierzam usiąść w weekend, ale dopiero jak będę porobioną elektronikę. Ciąć mat nie zamierzam ;)

 

Jak tak bedziesz podchodzil do sprawy to lepiej nic nie robic.CA to nie jest tania zabawa i czasmi warto dolozyc te pare zloty i zrobic raz a porzadnie ☺ Nie wyobrazam sobie robienia drzwi bez maty...

Zgoda, nie jest to tania zabawa. Mam wzmacniacz, mam część przewodów, mam skrzynię, do tego dokupić maty, głośniki, ew. instalację i zapłacić za wykonaną usługę. Jak dla mnie to spokojnie ponad 1k zł wychodzi nie licząc pracy którą sam włożę.

 

350zł to pieniądze przeznaczone na usługę podłączenia audio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...